Son Dakika    |         Künye     |     İletişim

E - DEVRİM

Yazara Ait Tüm Yazılar
E - DEVRİM

℮ - DEVRİM
 
            Elektronik devrim insanlığı esir alıyor. Bilişim sektörü; her geçen gün daha yaygın, daha hızlı, daha ucuz hale geliyor. Gün geçmiyor ki; yeni bir bilgi, bulgu hayatımıza girmesin. Japoncada kriz ve fırsat sözcükleri aynı manayı taşıyor. Doğada her şey zıddı ile vardır. Başarılar ve başarısızlıklar “ bıçak sırtı aralığında” yer değiştirebilir. Elektrik enerjisinin vazgeçilmez oluşu, dikkat edilmezse onu ölümcül yapabilir. Hayatı oluşturan atom parçacıkları, aynı zamanda hayatı yok edebilecek potansiyeli de barındırır.
            İşte çağımızın rakipsiz erişim sistemi internet böyle bir şey olsa gerek. Bir taraftan tabuları, inanç değerlerini, sınırları, çocukları, gençleri, aileleri; zorlayan, tehdit eden; diğer taraftan iş, eğitim, eğlence, sağlık, güvenlik, kısaca günlük yaşantımızın her yönünü kapsayan ve olmazsa olmazı haline gelen bir sistem.
            Bilgisayar, e-posta, cep telefonu ve internetin hayatı değiştirmediğini kim iddia edebilir. Dünyada artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesin. Artık M.Ö – M.S yok! İnternetten önce, internetten sonra var! 2010 yılı internetin Türkiye’ye gelişinin 17. yılı. Yani tam 17 yıldır internetle tanışız. Bu tanışıklık özellikle son 3 – 5 yıldır adeta “aşka” dönüşmüş durumda. Çeşitli kampanyalarla, teşviklerle daha da yaygın hale geleceği şüphe götürmez.
            Gelecek bilimciler fena yanıldılar. İnternetin bu çıkışını, bu kadar yaygınlaşacağını göremediler. 60’lı yıllarda internet, Amerikan Savunma Bakanlığı’nca (Pentagon), iç haberleşmeyi kolaylaştırıcı, hızlandırıcı bir program olarak tasarlandı ve giderek yaygınlaştı.
            Günümüzde artık internetsiz bir dünya düşünülemez bile. 10 yıl içerisinde ise yeryüzünde yaşayan herkesin, ikamet adreslerine ilaveten, bir de e-mail adresinin olacağı ve hemen her şeyin internet üzerinden yapılacağı, öngörüsü pek yersiz sayılmaz.
            Bu arada insanlığı hem inanılmaz fırsatlar ve dönüşümler, hem de tehlikeler ve felaketlerin beklediği söylenebilir. İşte bu noktada, gelecek “bıçak sırtı aralığında” bizleri bekliyor.
            Şimdi gelelim yazının en ilginç ve karamsar kısmına:
Bu kehanet, batı kaynaklı kutsal metinlere dayandırılmaktadır. Buna göre 6 rakamının, harfsel karşılığı W’dır. Şeytanın simgesi olan 666 rakamının harfsel karşılığı ise WWW, yani internetin sihirli anahtarı. Açılımı: WWW (World Wide Web) Dünyayı kapsayan ağ. Kehanete devam edelim,”An gelecek ve dünyada hiçbir şey O’nun adını anmadan alınıp, satılamayacak, işte o an kıyametin geldiği andır.” Şeytanın simgesi olan 666 dolayısıyla WWW tıklamandan,hiçbir şey yapılamayacak denilmek isteniyor. İnanıp, inanmamak sizin elinizde; ancak hiç de yabana atılır gibi değil.
            İnsan soyu kendi türünü yok etmez ise eğer, hayal edilebilen her şey bir bir gerçekleşebilecek gibi gözüküyor. Ancak insan “mutlak gerçeğe” ulaşamaz. O sadece ZAMANIN SAHİBİ’nin bilgisinde saklıdır.
2010-07-17 Add to: Facebook.com Add to: Facebook.com Add to: Google Bu yazı  1915  kere okundu

YORUMLAR

SON YAZILARI

AŞİRET Sorumluluk Üstlendik TUHAF HAYAT ANNEE! BELEDİYE İŞ KAPISI MI? TOPLU TAŞIMA(MA) TERLEYEN CUMHURBAŞKANI LA BİZE HER YER METROPOL Hareketlendik Mersin'de Yeni Bir Dönem Açılıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

Sikayetim Var !

1gürültü kirliliği, görüntü kirliliği, denizin kirliliği 2elrktrik kesintisi 3Sokakta kafelerin gurultusu 4Düğünlerin gürültüsü.... 5Guneykemt mezarligi 6Köpek saldırdı 7şikayet 8taksi duragı meselesi 9belediyenin ara sokaklardaki çöpleri kaldırmış halk çöplerini verilen saat dışında gerekli gereksiz 10Bahçe yolu

YAZAR YORUMLARI

1 aşure içinde tane olmak 2 Tebrik 3 GÖNÜLLERİN DİLLENMEİ 4 parkların refüzlerin bakımı .. 5 Mersinin herseyi var omurgasi yok... 6 Teşekkürler. 7 sıfırdan ülke kuranlar.. 8 M.Nail 9 yabangülü 10 Büyük Mersin

HABER YORUMLARI

1 Tebrikler 2 ismail taşpınar'a 3 Bayram mjs 4 GERÇEK MHP 5 Çocuklar hep gülmeli 6 YÖRÜKLERİ KİM TUTAR 7 Turhan başkan 8 VERİLEN SÖZ TUTULDU 9 TEŞEKKÜR 10 TEŞEKKÜR

Anketler

En çok hangi rengi seviyorsunuz?
Beyaz
Kırmızı
Mavi
Mor
Pembe
Sarı
Siyah
Turuncu
Yeşil

Gunluk Gazeteler