Son Dakika    |     Sitene Ekle    |    Künye     |     İletişim

E - DEVRİM

Bekir ZORBA
b.zorba19@hotmail.com
Yazara Ait Tüm Yazılar
E - DEVRİM

℮ - DEVRİM
 
            Elektronik devrim insanlığı esir alıyor. Bilişim sektörü; her geçen gün daha yaygın, daha hızlı, daha ucuz hale geliyor. Gün geçmiyor ki; yeni bir bilgi, bulgu hayatımıza girmesin. Japoncada kriz ve fırsat sözcükleri aynı manayı taşıyor. Doğada her şey zıddı ile vardır. Başarılar ve başarısızlıklar “ bıçak sırtı aralığında” yer değiştirebilir. Elektrik enerjisinin vazgeçilmez oluşu, dikkat edilmezse onu ölümcül yapabilir. Hayatı oluşturan atom parçacıkları, aynı zamanda hayatı yok edebilecek potansiyeli de barındırır.
            İşte çağımızın rakipsiz erişim sistemi internet böyle bir şey olsa gerek. Bir taraftan tabuları, inanç değerlerini, sınırları, çocukları, gençleri, aileleri; zorlayan, tehdit eden; diğer taraftan iş, eğitim, eğlence, sağlık, güvenlik, kısaca günlük yaşantımızın her yönünü kapsayan ve olmazsa olmazı haline gelen bir sistem.
            Bilgisayar, e-posta, cep telefonu ve internetin hayatı değiştirmediğini kim iddia edebilir. Dünyada artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesin. Artık M.Ö – M.S yok! İnternetten önce, internetten sonra var! 2010 yılı internetin Türkiye’ye gelişinin 17. yılı. Yani tam 17 yıldır internetle tanışız. Bu tanışıklık özellikle son 3 – 5 yıldır adeta “aşka” dönüşmüş durumda. Çeşitli kampanyalarla, teşviklerle daha da yaygın hale geleceği şüphe götürmez.
            Gelecek bilimciler fena yanıldılar. İnternetin bu çıkışını, bu kadar yaygınlaşacağını göremediler. 60’lı yıllarda internet, Amerikan Savunma Bakanlığı’nca (Pentagon), iç haberleşmeyi kolaylaştırıcı, hızlandırıcı bir program olarak tasarlandı ve giderek yaygınlaştı.
            Günümüzde artık internetsiz bir dünya düşünülemez bile. 10 yıl içerisinde ise yeryüzünde yaşayan herkesin, ikamet adreslerine ilaveten, bir de e-mail adresinin olacağı ve hemen her şeyin internet üzerinden yapılacağı, öngörüsü pek yersiz sayılmaz.
            Bu arada insanlığı hem inanılmaz fırsatlar ve dönüşümler, hem de tehlikeler ve felaketlerin beklediği söylenebilir. İşte bu noktada, gelecek “bıçak sırtı aralığında” bizleri bekliyor.
            Şimdi gelelim yazının en ilginç ve karamsar kısmına:
Bu kehanet, batı kaynaklı kutsal metinlere dayandırılmaktadır. Buna göre 6 rakamının, harfsel karşılığı W’dır. Şeytanın simgesi olan 666 rakamının harfsel karşılığı ise WWW, yani internetin sihirli anahtarı. Açılımı: WWW (World Wide Web) Dünyayı kapsayan ağ. Kehanete devam edelim,”An gelecek ve dünyada hiçbir şey O’nun adını anmadan alınıp, satılamayacak, işte o an kıyametin geldiği andır.” Şeytanın simgesi olan 666 dolayısıyla WWW tıklamandan,hiçbir şey yapılamayacak denilmek isteniyor. İnanıp, inanmamak sizin elinizde; ancak hiç de yabana atılır gibi değil.
            İnsan soyu kendi türünü yok etmez ise eğer, hayal edilebilen her şey bir bir gerçekleşebilecek gibi gözüküyor. Ancak insan “mutlak gerçeğe” ulaşamaz. O sadece ZAMANIN SAHİBİ’nin bilgisinde saklıdır.
2010-07-17
Bu yazı  1697  kere okundu

YORUMLAR

SON YAZILARI

TERLEYEN CUMHURBAŞKANI LA BİZE HER YER METROPOL Hareketlendik Mersin'de Yeni Bir Dönem Açılıyor Nemrut'un Ateşi SEÇİMLERE BEŞ KALA MERSİN SOSYO-EKONOMİK GERÇEKLER VE SEÇMEN EĞİLİMİ DÜNYA ŞEHRİ OLMA İDDİASI SINIFTA KALDI APTAL KUTUSU MU? BÜYÜKŞEHİR; MERSİN Mİ TARSUS MU?

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

Sikayetim Var !

1OSMANİYE ORTAOKULU NE OLACAK? 2kural tanımayan motorsiklet sürücüleri 3TC. DEN GELEN RAHATSIZLIK 4sağlık mahalesi kaldırım calışması 5pazar yer sahipleri 6trafik ışıkları 7ters yöndeki araçlar 8BELEDİYE OTOBÜSLERİ 9parkomatlar 10TOROSLAR BELEDİYESİ YAZAN ARKADAŞ

YAZAR YORUMLARI

1 1954'ten Bu Yana 2 uzaylı olmak... 3 dereyi görmeden demek.. 4 DİK DURUŞ 5 konuşulmaynlar. 6 niteliksizleşen kent mersin.. 7 öğütülende değerlenir.. 8 patozun öğüttüğü sap gibi olmak... 9 korkusuz olabilmek.. 10 İnşallah

HABER YORUMLARI

1 gençlik kolları 2 DAHA İYİ DÖNEMLERE 3 gençlik kolları 4 Görevinizin Size Hayırlı Gelmesi Dileğiyle 5 Hayırlı Uğurlu Olsun 6 Gücüne Güç Katmaya Geldik. 7 Herşeyin En Güzel ve En İyi Olması Dileğiyle 8 HAYIRLARA VESİLE OLSUN 9 BOMBA GİBİ GELİYORUZZZ 10 hazır ol MERSİN

Anketler

En çok hangi rengi seviyorsunuz?
Beyaz
Kırmızı
Mavi
Mor
Pembe
Sarı
Siyah
Turuncu
Yeşil

Gunluk Gazeteler