Son Dakika    |     Sitene Ekle    |    Künye     |     İletişim

E - DEVRİM

Yazara Ait Tüm Yazılar
E - DEVRİM

℮ - DEVRİM
 
            Elektronik devrim insanlığı esir alıyor. Bilişim sektörü; her geçen gün daha yaygın, daha hızlı, daha ucuz hale geliyor. Gün geçmiyor ki; yeni bir bilgi, bulgu hayatımıza girmesin. Japoncada kriz ve fırsat sözcükleri aynı manayı taşıyor. Doğada her şey zıddı ile vardır. Başarılar ve başarısızlıklar “ bıçak sırtı aralığında” yer değiştirebilir. Elektrik enerjisinin vazgeçilmez oluşu, dikkat edilmezse onu ölümcül yapabilir. Hayatı oluşturan atom parçacıkları, aynı zamanda hayatı yok edebilecek potansiyeli de barındırır.
            İşte çağımızın rakipsiz erişim sistemi internet böyle bir şey olsa gerek. Bir taraftan tabuları, inanç değerlerini, sınırları, çocukları, gençleri, aileleri; zorlayan, tehdit eden; diğer taraftan iş, eğitim, eğlence, sağlık, güvenlik, kısaca günlük yaşantımızın her yönünü kapsayan ve olmazsa olmazı haline gelen bir sistem.
            Bilgisayar, e-posta, cep telefonu ve internetin hayatı değiştirmediğini kim iddia edebilir. Dünyada artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesin. Artık M.Ö – M.S yok! İnternetten önce, internetten sonra var! 2010 yılı internetin Türkiye’ye gelişinin 17. yılı. Yani tam 17 yıldır internetle tanışız. Bu tanışıklık özellikle son 3 – 5 yıldır adeta “aşka” dönüşmüş durumda. Çeşitli kampanyalarla, teşviklerle daha da yaygın hale geleceği şüphe götürmez.
            Gelecek bilimciler fena yanıldılar. İnternetin bu çıkışını, bu kadar yaygınlaşacağını göremediler. 60’lı yıllarda internet, Amerikan Savunma Bakanlığı’nca (Pentagon), iç haberleşmeyi kolaylaştırıcı, hızlandırıcı bir program olarak tasarlandı ve giderek yaygınlaştı.
            Günümüzde artık internetsiz bir dünya düşünülemez bile. 10 yıl içerisinde ise yeryüzünde yaşayan herkesin, ikamet adreslerine ilaveten, bir de e-mail adresinin olacağı ve hemen her şeyin internet üzerinden yapılacağı, öngörüsü pek yersiz sayılmaz.
            Bu arada insanlığı hem inanılmaz fırsatlar ve dönüşümler, hem de tehlikeler ve felaketlerin beklediği söylenebilir. İşte bu noktada, gelecek “bıçak sırtı aralığında” bizleri bekliyor.
            Şimdi gelelim yazının en ilginç ve karamsar kısmına:
Bu kehanet, batı kaynaklı kutsal metinlere dayandırılmaktadır. Buna göre 6 rakamının, harfsel karşılığı W’dır. Şeytanın simgesi olan 666 rakamının harfsel karşılığı ise WWW, yani internetin sihirli anahtarı. Açılımı: WWW (World Wide Web) Dünyayı kapsayan ağ. Kehanete devam edelim,”An gelecek ve dünyada hiçbir şey O’nun adını anmadan alınıp, satılamayacak, işte o an kıyametin geldiği andır.” Şeytanın simgesi olan 666 dolayısıyla WWW tıklamandan,hiçbir şey yapılamayacak denilmek isteniyor. İnanıp, inanmamak sizin elinizde; ancak hiç de yabana atılır gibi değil.
            İnsan soyu kendi türünü yok etmez ise eğer, hayal edilebilen her şey bir bir gerçekleşebilecek gibi gözüküyor. Ancak insan “mutlak gerçeğe” ulaşamaz. O sadece ZAMANIN SAHİBİ’nin bilgisinde saklıdır.
2010-07-17 Add to: Facebook.com Add to: Facebook.com Add to: Google Bu yazı  1806  kere okundu

YORUMLAR

SON YAZILARI

AŞİRET Sorumluluk Üstlendik TUHAF HAYAT ANNEE! BELEDİYE İŞ KAPISI MI? TOPLU TAŞIMA(MA) TERLEYEN CUMHURBAŞKANI LA BİZE HER YER METROPOL Hareketlendik Mersin'de Yeni Bir Dönem Açılıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

Sikayetim Var !

1Trafik Işıkları 2büyük ulaşım sorunu 3Milletvekilliği A.Adayı 4toroslar beldiye baş.hamit tuna beye 5sahilimiz çöplük 6 7mersindeki trafik ışıklarının ızdırabı-eziyeti-sinir harbi- isyan 8.......... 9kanıksanan elektrik kesintileri 10SİVRİSİNEK !!!!

YAZAR YORUMLARI

1 Teşekkürler. 2 sıfırdan ülke kuranlar.. 3 M.Nail 4 yabangülü 5 Büyük Mersin 6 haykırabilmek... 7 yerinde saptamalar yapmıssınız rüştü bey.... 8 min külli sebebin 9 tebrik 10 DUAYEN

HABER YORUMLARI

1 ÇETİN YOL 2 Sonuç Raporu 3 güzel günlere 4 süresi biten k1 belgesi 5 CANIM TEYZEME 6 GÜZEL TEYZEME 7 yerel yönetimler 8 k 1 belgesindeki muafiyet 9 başkan olmanın dayanılmazlığı.. 10 diğer spor dallarıda var başkanım..

Anketler

Mersin'de MHP Adayı Olarak Kimi Milletvekili Görmek İstersiniz?
Abdil Mustafa Çömez
Akgün Lülü
Av. Ömer Faruk Özsu
Av.Hasan Doydu
Av.Taner Boz
Berdan Tun
Bilal Duman
Dr.Ali Öz
Duran Kara
Gürcan Kasap
Hidayet Kılınç
Hüseyin Şahin
Mehmet Alas
Mehmet Gencay
Mehmet Reşat Ata
Mehmet Şandır
Muhammet Ali Leylak (Clay)
Muharrem Şimşek
Rıza İbicek
Saffet Özdemir
Yalçın Kaya
İsmail Gül
Zahide Kırkıl

Gunluk Gazeteler