Son Dakika    |         Künye     |     İletişim

E - DEVRİM

Yazara Ait Tüm Yazılar
E - DEVRİM

℮ - DEVRİM
 
            Elektronik devrim insanlığı esir alıyor. Bilişim sektörü; her geçen gün daha yaygın, daha hızlı, daha ucuz hale geliyor. Gün geçmiyor ki; yeni bir bilgi, bulgu hayatımıza girmesin. Japoncada kriz ve fırsat sözcükleri aynı manayı taşıyor. Doğada her şey zıddı ile vardır. Başarılar ve başarısızlıklar “ bıçak sırtı aralığında” yer değiştirebilir. Elektrik enerjisinin vazgeçilmez oluşu, dikkat edilmezse onu ölümcül yapabilir. Hayatı oluşturan atom parçacıkları, aynı zamanda hayatı yok edebilecek potansiyeli de barındırır.
            İşte çağımızın rakipsiz erişim sistemi internet böyle bir şey olsa gerek. Bir taraftan tabuları, inanç değerlerini, sınırları, çocukları, gençleri, aileleri; zorlayan, tehdit eden; diğer taraftan iş, eğitim, eğlence, sağlık, güvenlik, kısaca günlük yaşantımızın her yönünü kapsayan ve olmazsa olmazı haline gelen bir sistem.
            Bilgisayar, e-posta, cep telefonu ve internetin hayatı değiştirmediğini kim iddia edebilir. Dünyada artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesin. Artık M.Ö – M.S yok! İnternetten önce, internetten sonra var! 2010 yılı internetin Türkiye’ye gelişinin 17. yılı. Yani tam 17 yıldır internetle tanışız. Bu tanışıklık özellikle son 3 – 5 yıldır adeta “aşka” dönüşmüş durumda. Çeşitli kampanyalarla, teşviklerle daha da yaygın hale geleceği şüphe götürmez.
            Gelecek bilimciler fena yanıldılar. İnternetin bu çıkışını, bu kadar yaygınlaşacağını göremediler. 60’lı yıllarda internet, Amerikan Savunma Bakanlığı’nca (Pentagon), iç haberleşmeyi kolaylaştırıcı, hızlandırıcı bir program olarak tasarlandı ve giderek yaygınlaştı.
            Günümüzde artık internetsiz bir dünya düşünülemez bile. 10 yıl içerisinde ise yeryüzünde yaşayan herkesin, ikamet adreslerine ilaveten, bir de e-mail adresinin olacağı ve hemen her şeyin internet üzerinden yapılacağı, öngörüsü pek yersiz sayılmaz.
            Bu arada insanlığı hem inanılmaz fırsatlar ve dönüşümler, hem de tehlikeler ve felaketlerin beklediği söylenebilir. İşte bu noktada, gelecek “bıçak sırtı aralığında” bizleri bekliyor.
            Şimdi gelelim yazının en ilginç ve karamsar kısmına:
Bu kehanet, batı kaynaklı kutsal metinlere dayandırılmaktadır. Buna göre 6 rakamının, harfsel karşılığı W’dır. Şeytanın simgesi olan 666 rakamının harfsel karşılığı ise WWW, yani internetin sihirli anahtarı. Açılımı: WWW (World Wide Web) Dünyayı kapsayan ağ. Kehanete devam edelim,”An gelecek ve dünyada hiçbir şey O’nun adını anmadan alınıp, satılamayacak, işte o an kıyametin geldiği andır.” Şeytanın simgesi olan 666 dolayısıyla WWW tıklamandan,hiçbir şey yapılamayacak denilmek isteniyor. İnanıp, inanmamak sizin elinizde; ancak hiç de yabana atılır gibi değil.
            İnsan soyu kendi türünü yok etmez ise eğer, hayal edilebilen her şey bir bir gerçekleşebilecek gibi gözüküyor. Ancak insan “mutlak gerçeğe” ulaşamaz. O sadece ZAMANIN SAHİBİ’nin bilgisinde saklıdır.
2010-07-17 Add to: Facebook.com Add to: Facebook.com Add to: Google Bu yazı  1816  kere okundu

YORUMLAR

SON YAZILARI

AŞİRET Sorumluluk Üstlendik TUHAF HAYAT ANNEE! BELEDİYE İŞ KAPISI MI? TOPLU TAŞIMA(MA) TERLEYEN CUMHURBAŞKANI LA BİZE HER YER METROPOL Hareketlendik Mersin'de Yeni Bir Dönem Açılıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

Sikayetim Var !

1Trafik Işıkları 2büyük ulaşım sorunu 3Milletvekilliği A.Adayı 4toroslar beldiye baş.hamit tuna beye 5sahilimiz çöplük 6 7mersindeki trafik ışıklarının ızdırabı-eziyeti-sinir harbi- isyan 8.......... 9kanıksanan elektrik kesintileri 10SİVRİSİNEK !!!!

YAZAR YORUMLARI

1 Mersinin herseyi var omurgasi yok... 2 Teşekkürler. 3 sıfırdan ülke kuranlar.. 4 M.Nail 5 yabangülü 6 Büyük Mersin 7 haykırabilmek... 8 yerinde saptamalar yapmıssınız rüştü bey.... 9 min külli sebebin 10 tebrik

HABER YORUMLARI

1 verilen hakların iptali 2 OZUYLE SOZUYLE DELİKANLİ 3 namus timsali 4 Emekçi 5 sözü özü bir 6 Ülküdaşım 7 Sözünün eri 8 YÜREKLİ 9 Adalet Savaşçısı 10 SAĞLAM ADIMLARLA

Anketler

Ak Parti Mersin Milletvekili Aday Adaylarından Mecliste Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz
Abdulkerim Üstemel
Abdullah Kuz
Adem Ali Keskin
Ahmet Ceylan
Ahmet Ceylan Tuğrul
Ahmet Tevfik Uzun
Ahmet İşler
Ali İhsan Gök
Alparslan Gürgenç
Arif Yıldırım
Aynur Olgaç
Ayşe Kıralp
Ayşe Tartar
Ayşe Ünal Mengenli
Bahir Aslangil
Baki Koçumoğlu
Bekir Sami Çetin
Bilal Kök
Birol Özgür
Bülent Durdu
Bülent Kutluay
Cafer Uzunkaya
Cemal Balkaya
Çiğdem Münevver Ökten
Davut Güngör
Devrim Eke
Elif Akkar
Enise Gülay Sadeefe
Erdal Saçan
Erdal Yayla
Erkan Akyüz
Faruk Hilmi Turgut
Fatih Kuzu
Fatma Ayhan Sezer
Fatma Kızılay
Feray Arı
Fikret Aydos
Güllü Can
Gönül Dilmenli
Hacı Murat Yıldız
Hacı Özkan
Hadi Demirbaş
Hakan Akbal
Hakkı Meniz
Halit Çortul
Hasan Karacan
Hasan Uslu
Hatice Şahin
Havva Sibel Güneş Söylemez
Hediye Dalgıç
Hüseyin Erdem
Hüseyin Pala
Hüseyin Ramazan Köse
Kemal Kaçmaz
Kemal Kılıç
Kemal Yağdı
Mehmet Ali Sun
Mehmet Aytekin
Mehmet Bolat
Mehmet Cem Şahin
Mehmet Çetin
Mehmet Emin Alıcı
Mehmet Emin Kaplan
Mehmet Emin Ünalan
Mehmet Kara
Mehmet Nuri Tuna
Mehmet Taşkıran
Mekin Merter Salt
Meral Kanşiray
Mesut Yılmaz
Muhammet Emin Tunçaz
Muhammet Kürşat Haddat
Muhammet Söyler
Murat Saz
Mustafa Gökçen
Mustafa Muhammet Gültak
Mustafa Namık Sinanoğlu
Mustafa Öztürk
Nebi Bozkurt
Necati Ali Eker
Nevzat Dürgen
Niyazi Altun
Nurhayat Okur
Orhan Kemal Yüksel
Osman Demir
Osman Tezcan
Pınar Nar
Radife Dinçer
Ramazan Aluç
Ramazan Çoban
Recep Beşenk
Rıza Kılıç
Sabahattin Kılıççıoğlu
Sadullah Ağcabay
Saffet Benli
Semih Özsu
Serhat Atabay
Seyhan Akbaba
Suna Alpay
Süleyman Aktan
Talip Atalay
Tamer Erdoğan
Turgay Baydar
Yavuz Gözükara
İbrahim Gül
İhsan Gültekin
İlhan Kahraman
İsmail Volkan Kuzulu
Yılmaz Tezcan
Zeynep Gül Yılmaz
Zeynep Sak Pusat
Ömer Bastacıoğlu
Şule Güven

Gunluk Gazeteler