Son Dakika    |         Künye     |     İletişim
SANKİ CENNETTEN BİR KÖŞE; BÜYÜKECELİ
Belediyenin yemek yardımı yaptığı yaşlı bir nine Mümine Gümüş ise Belediye Başkanı Mehmet Kale`ye dua etti. Nene; ? Bin kere Başkandan Allah Razı olsun. Bir değil bin kere Allah Razı olsun? dedi.
2009-10-04 - 14:26

Sanki cennetten bir köşe; BüyükeceliGazetemiz Haber Müdürü Fatma Aydın ve Rüştü Aydın bu hafta Büyükeceli beldesinin, belde halkının konuğu oldu.


Büyükeceli Beldesi Tatil cenneti olmaya aday…Belde Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Kale, üretimi seven bir başkan olarak belde halkı tarafından konuşuluyor. Belediye’de istihdamın fazlasını üretim projelerinde değerlendiren Büyükeceli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Mersin Büyükşehir Belediye’sine de örnek olacak üretimler yapıyor.


-800 m2 alanda 4 tonu geçen muz üretimi tamamen belediye personeli tarafından yapılıyor


-Atıl bir durumda olan 10 dönüm tarla üzerinde kurulu seralarda: üzüm, Muz, patlıcan biber domates, çilek, maydanoz, marol, soğan, vs hepsi üretiliyor.


-Belediye bünyesinde hayvan üretimi yapılıyor. Koyun keçi ördek kaz tavuk inek gibi hayvanların üretimini gerçekleştiren belediye işçileri bu işin uzmanı olduklarını da söyledi.


-Belediye atölyelerinde marangoz, mobilya, priket, kilit taşı, demir doğrama pvc kaplama, gibi inşaat malzemeleri de üretiliyor. Araç bakım onarım serviside bulunan belediyede işleri yapanların hepsi belediye işçileri.


YAŞLILARA HER GÜN YEMEK VERİLİYOR


-Belediye iftarla birlikte yaşlı insanlarına yemek yardımı yaptı. Ali Sarı ve Edip Sezgin adlı yaşlı insanlar yemek yardımından dolayı  Başkan Mehmet Kale’den memnun olduklarını dile getirirken  Belediyenin yemek yardımı yaptığı yaşlı bir nine Mümine Gümüş ise Belediye Başkanı Mehmet Kale’ye dua etti. Nene; “ Bin kere Başkandan Allah Razı olsun. Bir değil bin kere Allah Razı olsun” dedi.


 


Mersin İli Gülnar ilçesine bağlı Büyükceli beldesinde yaptığımız çalışmada belediye hizmetlerinin ilgi çeken yönlerini gördük. 29 Mart Yerel Seçimlerinde MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat, “belediyeler fabrika kurar, çalıştırır” demişti. İşte Büyükeceli Beldesinin her yeri şantiyeye dönmüş hem de belediye personellerinin istihdamı konuşuluyor.


***


Gazetemizi ziyaret eden Büyükeceli Belediye Başkanı Mehmet Kale konu hakkında detaylı bilgiler verdi.


Kale: -Biz imkansızı başarmak üzere belediye personeli ile çok teferruatlı ve gayretli çalışıyoruz. Onlarda biliyor ki, belediyeye girdi olursa maaşlarını alabilecekler. Yoksa Devletten gelen para ile buradaki belediye personelinin SSK primi değil, stopajı bile ödenmez.


 


Büyükşehir’e örnek olacağız


Başkan Mehmet Kale; “Büyükşehir’e örnek olacağız. Çünkü üretimi hedefledik. Dar imkanlarla büyük mücadele veriyoruz. İmkanımız biraz daha rahatlasa…13 trilyon gibi bir borç devraldık.


Biz, Büyükeceli Beldesinde 1350-1500 nüfusa 72 personelle hizmet veriyoruz. Tabiî ki belediye hizmetlerinin dışına da çıkmak zorunda kalıyoruz. Bizden önceki belediye başkanı herkese senin çocuğunu işe alacağım şeklinde programlamadan gelişigüzel bir çalışma yapmış.  Şu anda belediyemiz 72 personele maaşını nasıl  ödeyeceği endişesi var. Bizde çözüm olarak atıl durumdaki 20 dönüme yakın seraları belediye personeli ile ekerek, biçerek  hem Türkiye ekonomisine hem de belde insanımıza ekonomik katkıda bulunacağız.


 


GURUR DUYUYORUM


Sahilde, dünyanın en güzel beldesinde başkan olarak görev yapmaktan gurur duyuyorum. Ayrıca dürüst insanlarla iş yapmakta onları yönetmekte kolay oluyor ve bana gurur veriyor. Çünkü 72 belediye personelim özverili olarak çalışıyor. Gerekirse dağdan elleri ile taş getiriyorlar. Yani biz imkansızı başarmak üzere belediye personeli ile çok teferruatlı ve gayretli çalışıyoruz. Onlarda biliyor ki, belediyeye girdi olursa maaşlarını alabilecekler. Yoksa Devletten gelen para ile buradaki belediye personelinin SSK primi değil, stopajı bile ödenmez.


ÇİFTLİK  KURACAĞIZ,


ECELİ MARKASINI OLUŞTURACAĞIZ


Bizim şimdi tavuk çiftliği, hayvan çiftliği projemiz var. Bu hayvan çiftliğini büyüterek mandıra kuracağız. Şu anki üretimimizi on onbeş katına çıkartmayı düşünüyoruz. Mersin yöresinde Yörük süt var. Biz de Eceli markası ile hayvansal gıdalar, zeytinyağı eceli markası ile piyasaya süreceğiz. Tavuk ve yumurta ürünlerini yine eceli markası ile süreceğiz.


HEMŞEHRİLERİMİZ


ECELİ MARKASINA SAHİP ÇIKSIN


Gülnarlı hemşehrilerimiz ve Mersinlilerden ricamız eceli markasını görürlerse alarak destek olsunlar. 30-40 tonluk keçi boynuzu üretimimiz var. Bunu yine keçiboynuzu pekmezi ve tozu olarak tesislerimizde üretim yapmayı düşünüyoruz.


PERSONELİ İŞTER ÇIKARTMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİM


72 Personeli işten çıkartmayı hiçbir zaman düşünmedim. Ben muhalefet yada iktidar diye ayırt etmedim. MHP’li bir belediye başkanı olarak değil belde halkından biri diyerek bana sahip çıktılar. Onlarda siyaset yapmıyorlar özverili olarak çalışıyorlar. Bende onlara sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum. Allah Razı olsun hepsinden.


  Yokluk ve sıkıntı içindeyiz ama buz bu sıkıntıları diğer MHP’li belediyeler gibi üstesinden gelmek için aday olduk, yıllardır personeline 300 Tl fazla maaş ödeyemeyen iktidar belediyesinden  devraldık burayı. Aylık 500 TL’ye çıkardık personel maaşlarını bundan sonrada sürekli artacağından emin olacaklar. Yukardan destek gelmemesine rağmen, bırakın desteği engellemeler olmasına  rağmen  biz bu işin altından, Allah’ın izniyle beraberce kalkacağız.


TATİLCİLERE YENİ YERLER YAPILACAKYine seraların dışında sahilde bazı projelerimiz var. Bungalov evlerini çoğaltacağız. Atıl durumdaki bir otel var, mal sahibinden belediyeye kazanmaya çalışıyoruz. Dekorasyonu ve iç dizaynı biz yapacağız dedik ve  12 odasını faal haline getirdik. Bungalov evleri her yıl çalışıyordu belediye personelleri ilk defa sizin döneminizde bu evlerden belediyeye gelir geldiğini hissettik, aylığımız yükseldi dediler.


Beldemizde kendi yemeğini yapamayan yaşlılarımıza yemek yapmaya ve vermeye başladık. İlk 14 kişi ile başladık talep oldu 25’e çıkardık. Muhalefetteki arkadaşlar üç gün dediler beş gün ancak verirler, dediler ama biz;  şu anda, 183 gündür bir gün dahi sektirmeden hergün yemeğini gönderiyoruz. Yaşlı insanlar olduğu için yağını tuzunu ona göre hazırlatıyoruz. Ben Büyükeceli belediyesinin devletin yardımları ile değil, bu yaşlı insanlarımızın duası ile kurtulacak diyorum.


SAYIN MAHMUT TAT’IN PROJELERİ


KÜÇÜKTE OLSA GERÇEKLEŞTİ


Şimdi Mersin Büyükşehir Belediyesi için aday olan şu an Mersin İl Başkanımız Mahmut Tat’ın bazı projeleri vardı. O projelerden bir kısımını, biz Büyükeceli Belediyesinde küçükde olsa gerçekleştirdik. Ben diyorum ki, MHP’li bir belediyenin nasıl hizmet ettiğini görmek isteyenler Büyükeceli’ye gelsin…  Üretimi nasıl arttırarak üretim ekonomisi ile belediyeyi yönettiğini, para politikasını bir kenara bırakıp üreterek ülke ekonomisine hizmet ettiklerini görebilirler. 


SİZLERİ DAVET EDİYORUMYine bizim ihtiyaçlarımızı her şeyimizi kendi imkanlarımızla doğal olarak karşılıyoruz. Kendimiz üreterek karşılıyoruz. Belediye marketinde satılan ürünler, sahildeki resteaurantta yenilen içilen ürünlerin tamamı bizim doğal ortamımızda yaptığım üretim ile sağlanıyor. Bu güzel çalışmalarımızı görmek isteyenler, www.büyükeceli.com’da ve www.mersinistikbal.net web sayfalarında görebilirler. Dünyanın en güzel tatil beldesine tüm insanlarımızı davet ediyor ve bekliyoruz. 


Add to: Facebook.com Add to: Facebook.com Add to: Google
Bu haber 24596 kere okundu

YORUMLAR

 kenan 2014-05-19
bungalov
yarım saattir telefon arıyorum insan bi yazar köşeye nasıl tatil cenneti olunacaksa
 Ali Kadim 2011-02-08
Cennet koyumuz
Ülkemizin bu cennet koylarında 100mt git, çocukların oynadığını, yüzüğünü at tabanda gözüken, pırıl pırıl bir denizi olan bu beldeye doğayı tahrip eden bitki örtüsünü, sebzesini, balığını, insanlarını etkileyen isminden de insan ürperten bir ATOM santralı yakışmadı...
 AYDIN 2011-02-07
vay vay olay
büyükeceli syn kemal güdül beyin eseridir ne mahmut tat dı bu eseri eritip bitiriyorlar anlatana degil gelip halka sormak gerek son model makam arabasıyla haftada3 gün kasabaya ugramakmı yönetmek tam bir çiflik vardı şimdi yeniliyor

İlçe Haberleri Kategorisine Ait Diğer Haberler

Atakent'den Silifke Belediyesine teşekkür Özarslan Akkent'lilerle Bir Araya Geldi Arıtma Tesisi’nde sona yaklaşıldı Anamur’a Dev Savaş Uçağı İndi Silifke Belediyesi Kurban'a Hazır Bozyazı da Çöp Konteynırları Yenileniyor Can, Tarsusu Nakış Nakış İşleyceğiz İlk Gönüllüler Bingen'den Döndü Türe, Karanfil Dağıttı Tavman Yeniden Başkan Seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

Sikayetim Var !

1Trafik Işıkları 2büyük ulaşım sorunu 3Milletvekilliği A.Adayı 4toroslar beldiye baş.hamit tuna beye 5sahilimiz çöplük 6 7mersindeki trafik ışıklarının ızdırabı-eziyeti-sinir harbi- isyan 8.......... 9kanıksanan elektrik kesintileri 10SİVRİSİNEK !!!!

YAZAR YORUMLARI

1 Mersinin herseyi var omurgasi yok... 2 Teşekkürler. 3 sıfırdan ülke kuranlar.. 4 M.Nail 5 yabangülü 6 Büyük Mersin 7 haykırabilmek... 8 yerinde saptamalar yapmıssınız rüştü bey.... 9 min külli sebebin 10 tebrik

HABER YORUMLARI

1 OZUYLE SOZUYLE DELİKANLİ 2 namus timsali 3 Emekçi 4 sözü özü bir 5 Ülküdaşım 6 Sözünün eri 7 YÜREKLİ 8 Adalet Savaşçısı 9 SAĞLAM ADIMLARLA 10 Necati Beyle El eEe

Anketler

Ak Parti Mersin Milletvekili Aday Adaylarından Mecliste Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz
Abdulkerim Üstemel
Abdullah Kuz
Adem Ali Keskin
Ahmet Ceylan
Ahmet Ceylan Tuğrul
Ahmet Tevfik Uzun
Ahmet İşler
Ali İhsan Gök
Alparslan Gürgenç
Arif Yıldırım
Aynur Olgaç
Ayşe Kıralp
Ayşe Tartar
Ayşe Ünal Mengenli
Bahir Aslangil
Baki Koçumoğlu
Bekir Sami Çetin
Bilal Kök
Birol Özgür
Bülent Durdu
Bülent Kutluay
Cafer Uzunkaya
Cemal Balkaya
Çiğdem Münevver Ökten
Davut Güngör
Devrim Eke
Elif Akkar
Enise Gülay Sadeefe
Erdal Saçan
Erdal Yayla
Erkan Akyüz
Faruk Hilmi Turgut
Fatih Kuzu
Fatma Ayhan Sezer
Fatma Kızılay
Feray Arı
Fikret Aydos
Güllü Can
Gönül Dilmenli
Hacı Murat Yıldız
Hacı Özkan
Hadi Demirbaş
Hakan Akbal
Hakkı Meniz
Halit Çortul
Hasan Karacan
Hasan Uslu
Hatice Şahin
Havva Sibel Güneş Söylemez
Hediye Dalgıç
Hüseyin Erdem
Hüseyin Pala
Hüseyin Ramazan Köse
Kemal Kaçmaz
Kemal Kılıç
Kemal Yağdı
Mehmet Ali Sun
Mehmet Aytekin
Mehmet Bolat
Mehmet Cem Şahin
Mehmet Çetin
Mehmet Emin Alıcı
Mehmet Emin Kaplan
Mehmet Emin Ünalan
Mehmet Kara
Mehmet Nuri Tuna
Mehmet Taşkıran
Mekin Merter Salt
Meral Kanşiray
Mesut Yılmaz
Muhammet Emin Tunçaz
Muhammet Kürşat Haddat
Muhammet Söyler
Murat Saz
Mustafa Gökçen
Mustafa Muhammet Gültak
Mustafa Namık Sinanoğlu
Mustafa Öztürk
Nebi Bozkurt
Necati Ali Eker
Nevzat Dürgen
Niyazi Altun
Nurhayat Okur
Orhan Kemal Yüksel
Osman Demir
Osman Tezcan
Pınar Nar
Radife Dinçer
Ramazan Aluç
Ramazan Çoban
Recep Beşenk
Rıza Kılıç
Sabahattin Kılıççıoğlu
Sadullah Ağcabay
Saffet Benli
Semih Özsu
Serhat Atabay
Seyhan Akbaba
Suna Alpay
Süleyman Aktan
Talip Atalay
Tamer Erdoğan
Turgay Baydar
Yavuz Gözükara
İbrahim Gül
İhsan Gültekin
İlhan Kahraman
İsmail Volkan Kuzulu
Yılmaz Tezcan
Zeynep Gül Yılmaz
Zeynep Sak Pusat
Ömer Bastacıoğlu
Şule Güven

Gunluk Gazeteler