Son Dakika    |         Künye     |     İletişim
TARSUS MHP?DE BAŞKAN ÖZBELLİ OLDU
MHP tarsus İlçe Kongresi yapıldı. Kongrede başkanlık için üç liste yarıştı. Mevcut Başkan Hakan Özbelli, Eski İlçe Başkanlarından Ali Şimşek ve Eski İl Yöneticilerinden Cemal Kemaloğlu`nun listelerinin yarıştığı kongreye MHP Grup Başkanvekili ve Mersin M
2009-06-20 - 17:58

Tarsus MHP’de Başkan Özbelli oldu


 


MHP tarsus İlçe Kongresi yapıldı. Kongrede başkanlık için üç liste yarıştı. Mevcut Başkan Hakan Özbelli, Eski İlçe Başkanlarından Ali Şimşek ve Eski İl Yöneticilerinden Cemal Kemaloğlu’nun listelerinin yarıştığı  kongreye MHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Mersin Milletvekili Akif Akkuş, MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, il Başkan Yardımcıları Celal Eğilmez, Necati Özkaya, Halil Yıldırım, Üzeyir Güleç, Çamlıyayla İlçe Başkanı Kudret Özdemir, Toroslar ilçe Başkanı Nihat Soysal, Yenişehir İlçe Başkanı Haluk İnanoğlu, Mezitli İlçe Başkanı Murat Aksoy, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Gülek Belediye Başkanı M. Tekin Çelik, Sebil Belediye Başkanı Mehmet Çelik, Yeşiltepe Belediye Başkanı Salah Gökmen, Özelbahşiş Belediye Başkanı Mustafa Sarı, İl Genel Meclis Grup Başkan Vekili Fahrettin Kılınç, İl Genel Meclis Üyesi Bilal Duman, Kadın Kolları İl Başkanı Meryem Demirci, Tarsus ülkü Ocakları Başkanı tolga Arslan,  partililer, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, muhtarlar  ve delegasyon katıldı.


387 delegenin oy kullandığı seçimlerde Hakan Özbelli 249 oy alırken, Ali Şimşek 123, Cemal Kemaloğlu ise 15 oy aldı.
TAT: MERSİN’DE EN AZ 7 MİLLETVEKİLİ ALACAĞIZ


Açılış konuşmasını MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat yaptı. Mersin  ilinde MHP’nin aldığı oy oranının azımsanamayacak bir oranda olduğunu anlatan Başkan Tat, İl genelinde İlçelerden en gözde beledelere kadar bir belediye başkanlığını MHP’nin kazandığını, İl Genel Meclisinde 24 üye aldığını ve İl genelinde 285 bin kişinin  oyunu alarak birinci parti olduklarını anlattı.


MHP Mersin il Başkanı Mahmut Tat konuşmasında MHP Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli  ile  yapılacak ilk genel seçimlerde en az 7 milletvekilini Mersinden kazandıracakları sözünü vererek partiyi iktidara taşıyacaklarını söyledi.


Başkan Tat’ın konuşmasının ardından divan seçimi yapıldı. Üç adayın verdiği önergeye göre MHP Grup Başkan vekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır Divan Başkanı, Yardımcılığa Murat Kadızade, Katip üye Üzeyir Güleç, üye Meryem Demirci seçildi.


Kongre’nin dilek ve temenniler ile siyasi konuşmalar bölümünde İl Genel Meclisi üyesi Bilal Duman, Gülek Belediye Başkanı M.Tekin Çelik birer konuşma yaptılar ve başkan adaylarına başarılar dilediler. Tarsus Ülkü Ocakları  Başkanı Tolga Arslan yaptığı konuşma ile Dr. Devlet Bahçeli’nin bir emrini açıkladı. Arslan, “ Listelerde neden delgele olarak ismin yok dediler. Bende onlara Sayın genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ülke genelinde Ülkü Ocakları Başkanlarının genç yaşta kendilerini siyasetin içinde bulmaması için siyasi hiçbir görevi kabul etmeyin emrini söyledim. Ve biz siz saygıdeğer İlçe delegelerinin seçeceği başkan kim olursa olsun onun emrindeyiz” dedi.


 


BAŞKAN KOCAMAZ TARSUSLULARA TEŞEKKÜR ETTİ


Belediye Başkanları adına konuşma yapması istenilen Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz yaptığı konuşma ile parti içinde fitne ve dedikodu ile uğraşanlara fırsat verilmemesi yönünde telkinlerde bulundu.


Seçimlerden önce İl Başkanlığı tarafından atanan İlçe Başkanı Hakan Özbelli ve yönetim kurulu ile uyumlu bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirten Başkan Kocamaz, Tarsus’ta elde edilen başarıdan dolayı tüm partililere ve Tarsuslulara teşekkür etti.


Kocamaz, “ Bizi Tank ile Tüfek ile Top ile yıkamazlar. Bizi bir tek şey yıkar. Bizans’tan sızan fitne, fesat ve dedikodu yıkar. İçimize bir yerden bir kurt düştü mü ayaklar baş, başlar ayak olmaya başlar. O zaman Parti üyeleri ile dışarılarda birileri görüşmeye ve partiyi yönetmeye başlar. O birilerinin yönettiği parti üyeleri de zamanla birbirine düşmeye başlar. Diğer partiler bizi kendilerine rakip göremezken, içimizdeki bazı kişiler bize rakip olarak çıkabiliyor.”dedi. Başkan Kocamaz geçen dönemden bu yana geçen 3,5 yıllık dönemi hatırlamak istemediğini belirterek, hiç kimsenin belediyeyi rant kapısı olarak görmemesini istedi. Başkan Kocamaz, konuşmasını kendi yazdığı dua’yı okuyarak bitirdi.


Mersin Milletvekili Akif Akkuş ise ülkenin sıkıntı içinde olduğunu anlatarak tek çarenin MHP iktidarı olduğunu vurguladı. Akkuş, “ İnadına üretim diyoruz. Çünkü ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılardan kurtulmanın tek yolunun üretim olduğunu biliyoruz. Bu üretimi de MHP iktidarı yapacaktır.”dedi. AKP iktidarını eleştiren Akif Akkuş parti içi yarışta adaylar başarılar diledi.


Siyasi konuşmalar bölümünde ise adaylar konuştu. Kendini tanıtan ve başkan olduğunda nasıl bir çalışma yapacağı hakkında bilgiler veren Cemal Kemaloğlu’nun konuşmasından sonra diğer aday Ali Şimşek söz aldı. Şimşek, Tarsus’ta yerel seçimlerde işçiler ile birlikte gece gündüz çalışarak MHP’yi birinci yaptıklarını anlattı. Şimşek, 2011 yılında yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerinde yine birinciliği oylarını arttırarak sürdürmek için yönetime talip olduğunu anlattı.ÖZBELLİ: BU MİLLETİN MHP’Sİ VAR,


BİLGE LİDERİ DR: DEVLET BAHÇELİ VAR


Mevcut Başkan ve aday olan Hakan Özbelli ise kısa sürede yaptıkları çalışma ile partiyi Tarsus’ta açık ara birinci yaptıklarını belirterek, güçlü bir yönetim ile yeniden başkanlığa talip olduklarını söyledi. Özbelli “1 Aralık 2008 tarihinden bu yana kadar parti içinde herkesin kapısını çalarak kaynaşma, birleştirme ve bütünleştirme çalışmalarını yaptım. Yerel seçimlerde elde edilen zaferi ise tüm Tarsuslular ile birlikte elde ettik. Şu an meselelerimiz azalmamamış aksine artmıştır.”dedi. Bu konuda hükümeti eleştiren Özbelli, “ Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum hepimizin malumudur, 7 yıllık iktidar döneminde meselemiz azalmamış bilakis artmıştır. Elbette yılların meselesi kısa sürede çözülmez. Güzel ülkemiz gibi dünya milletleri de ekonomik sosyal ve çevresel proplemler yaşıyor ve yaşayacaktır. Vurgulamak istediğim bunlardan daha vahim olan duygu ve düşünce kirliliğidir. Bu iktidar döneminde; ardı arkası gelmeyen yürek işgalleri, inaç ve saygı katliamı, organlar arasında süren iç savaş, bireysel düzenler, put haneye dönen kalpler, bakan kör gözler, uyuşan şuurlar, çalınan duygular, vahim bir kişilik zaafı olarak dengesizlik almış başını gitmiş, adeta milli ve manevi hafızamız celladın eline teslim edilmiş.”dedi.


Akıl ve yürek devleti yıkıldığı zaman telafisinin zor olacağını belirten Başkan Özbelli, MHP’nin varlığında tehlikelerin olmayacağını söyledi. Özbelli, “ Fakat müteessür olmamak lazım, Çünkü bu milletin binlerce yıllık tarihten gelen engin kültürü, irfan, ihsan, takva ve bunların oluşturduğu iç zenginliği, sağ duyusu ve olgun bir kişiliği vardır. Çünkü bu milletin MHP’si vardır, çünkü MHP’nin yürekli, namuslu ve bilge lideri Dr. Devlet Bahçeli vardır. Çünkü Milliyetçi Hareketçiler, ülkücüler yani sizler varsınız. Çünkü kendimize, sizlere milletimize ve liderimize inanıyoruz.”dedi.


Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Seçimler sonucunda ise Tarsus ilçe Başkanlığını Hakan Özbelli listesi kazandı.   


KAZANAN YÖNETİM KURULU


Başkan Hakan Özbelli


Yeni Yönetim Kurulu asil: Navzat Saruhanoğlu, Yusuf Şahbaz, Emin Sağlam, Bayram Kuşkonmaz, Edip Tepretmez, M. Emin Özyiğit, Mustafa Ödemiş, Hasan Özdemir, Metin Mehricihan, Sönmez Özdemir, Okan Çalışkan, Durmuş Akkuş, Mustafa Kocamaz, Sabri Avşar, Abdurrahim Doğan, Hasan Hüseyin Yılık.


Yeni Yönetim Kurulu Yedek: Mahmut Akkuş, Veis Mülayim, Ahmet Yalçın Baştuğ, Halim Şekeroğlu, Kaplan Kıltaş, Bekir Cırık, Tevfik Gökhan Kır, Halim Çelik, Hüseyin Orçun Güçoğlu, Mehmet Can Gökmen, Tuncay Çelik, Ali Güngör, Mustafa Erpolat, Yavuz Ökmen, Durmuş Yıldırım, Mehmet Akkuş.


 


Add to: Facebook.com Add to: Facebook.com Add to: Google
Bu haber 3849 kere okundu

YORUMLAR

Siyaset Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özdemir Gazetemizi Ziyaret Etti Kara, Sivil Toplum Kuruluşlarını önemsiyoruz Çelik MHP Mersin MV. A. Adaylığını Açıkladı İbicek, Tek Çare Milliyetçi Hareketin İktidarıdır Ateş, Gazetemizi Ziyaret Etti Taşpınar, Vekil A.Adayları İle Bir Araya Geldi İkinci bölgede “MHP” rüzgarı Ata, Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı Kılınç, MHP Mersin’de Tarih Yazacak Doydu:Sorunların Mecliste Takipçisi Olacağım

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

Sikayetim Var !

1Trafik Işıkları 2büyük ulaşım sorunu 3Milletvekilliği A.Adayı 4toroslar beldiye baş.hamit tuna beye 5sahilimiz çöplük 6 7mersindeki trafik ışıklarının ızdırabı-eziyeti-sinir harbi- isyan 8.......... 9kanıksanan elektrik kesintileri 10SİVRİSİNEK !!!!

YAZAR YORUMLARI

1 Mersinin herseyi var omurgasi yok... 2 Teşekkürler. 3 sıfırdan ülke kuranlar.. 4 M.Nail 5 yabangülü 6 Büyük Mersin 7 haykırabilmek... 8 yerinde saptamalar yapmıssınız rüştü bey.... 9 min külli sebebin 10 tebrik

HABER YORUMLARI

1 OZUYLE SOZUYLE DELİKANLİ 2 namus timsali 3 Emekçi 4 sözü özü bir 5 Ülküdaşım 6 Sözünün eri 7 YÜREKLİ 8 Adalet Savaşçısı 9 SAĞLAM ADIMLARLA 10 Necati Beyle El eEe

Anketler

Ak Parti Mersin Milletvekili Aday Adaylarından Mecliste Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz
Abdulkerim Üstemel
Abdullah Kuz
Adem Ali Keskin
Ahmet Ceylan
Ahmet Ceylan Tuğrul
Ahmet Tevfik Uzun
Ahmet İşler
Ali İhsan Gök
Alparslan Gürgenç
Arif Yıldırım
Aynur Olgaç
Ayşe Kıralp
Ayşe Tartar
Ayşe Ünal Mengenli
Bahir Aslangil
Baki Koçumoğlu
Bekir Sami Çetin
Bilal Kök
Birol Özgür
Bülent Durdu
Bülent Kutluay
Cafer Uzunkaya
Cemal Balkaya
Çiğdem Münevver Ökten
Davut Güngör
Devrim Eke
Elif Akkar
Enise Gülay Sadeefe
Erdal Saçan
Erdal Yayla
Erkan Akyüz
Faruk Hilmi Turgut
Fatih Kuzu
Fatma Ayhan Sezer
Fatma Kızılay
Feray Arı
Fikret Aydos
Güllü Can
Gönül Dilmenli
Hacı Murat Yıldız
Hacı Özkan
Hadi Demirbaş
Hakan Akbal
Hakkı Meniz
Halit Çortul
Hasan Karacan
Hasan Uslu
Hatice Şahin
Havva Sibel Güneş Söylemez
Hediye Dalgıç
Hüseyin Erdem
Hüseyin Pala
Hüseyin Ramazan Köse
Kemal Kaçmaz
Kemal Kılıç
Kemal Yağdı
Mehmet Ali Sun
Mehmet Aytekin
Mehmet Bolat
Mehmet Cem Şahin
Mehmet Çetin
Mehmet Emin Alıcı
Mehmet Emin Kaplan
Mehmet Emin Ünalan
Mehmet Kara
Mehmet Nuri Tuna
Mehmet Taşkıran
Mekin Merter Salt
Meral Kanşiray
Mesut Yılmaz
Muhammet Emin Tunçaz
Muhammet Kürşat Haddat
Muhammet Söyler
Murat Saz
Mustafa Gökçen
Mustafa Muhammet Gültak
Mustafa Namık Sinanoğlu
Mustafa Öztürk
Nebi Bozkurt
Necati Ali Eker
Nevzat Dürgen
Niyazi Altun
Nurhayat Okur
Orhan Kemal Yüksel
Osman Demir
Osman Tezcan
Pınar Nar
Radife Dinçer
Ramazan Aluç
Ramazan Çoban
Recep Beşenk
Rıza Kılıç
Sabahattin Kılıççıoğlu
Sadullah Ağcabay
Saffet Benli
Semih Özsu
Serhat Atabay
Seyhan Akbaba
Suna Alpay
Süleyman Aktan
Talip Atalay
Tamer Erdoğan
Turgay Baydar
Yavuz Gözükara
İbrahim Gül
İhsan Gültekin
İlhan Kahraman
İsmail Volkan Kuzulu
Yılmaz Tezcan
Zeynep Gül Yılmaz
Zeynep Sak Pusat
Ömer Bastacıoğlu
Şule Güven

Gunluk Gazeteler