Çin'li Öğrenciler Mersin Yenişehir’de - Mersin İstikbal Gazetesi

Çin'li Öğrenciler Mersin Yenişehir’de

Yenişehir Belediyesi’nin Çin'deki Kardeş şehri Quanzhou'dan gelen 15 öğrenci ve 5 Belediye görevlisi Mersin’de Türk öğrencilerle buluştu.

Benzer Haber Başlıkları

 • Ticarette Malezya Baharı Çiçek Açıyor…

  Mesafesi çok uzak, kültürü çok yakın olan Malezya ile ticaret hacmimiz ikiye katlandı…

 • Ortak Gündem Mülteciler

  Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği (BMYK) verilerinden edindiği bilgilere göre son yıllarda savaş ve iç karışıklar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalanların sayısı şimdiye kadar olan en yüksek seviyelere ulaştı.

 • “Umudu Ol” yardım gemisi Somali’ye ulaştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kısa bir süre önce Mersin Taşucu Limanı’ndan yola çıkan “Umudu Ol” yardım gemisi hedefine ulaştı. Somali’nin başkenti Mogadişu’da Kızılay ve yerel yetkililer tarafından karşılanan 13 bin tonluk insani yardım malzemesi, gerekli işlemlerin ardından dağıtılmaya başlanacak.

 • Delal ile Başar Evlendi

  İstikbal Haber/ Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mehmet Akça'nın Oğlu Başar ile Delal Evlendi.

 • Dünya Bakliyat Günü Kutlandı

  Bakliyat Türlerinden Yapılan 15 Çeşit Yemek İkram Edildi

Son Güncelleme: 21 Ağustos 2013, Çarşamba
GENÇLİK DEĞİŞİM PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE ÇİN'Lİ ÖĞRENCİLER MERSİN YENİŞEHİR’DE
           
Yenişehir Belediyesi’nin Çin'deki Kardeş şehri Quanzhou'dan gelen 15 öğrenci ve 5 Belediye görevlisi Mersin’de Türk öğrencilerle buluştu.
Bir yıl Quanzhou'da bir yıl Mersin Yenişehir'de düzenlenen Gençlik Değişim Programı çerçevesinde Yenişehir Belediyesi’nin  Çindeki kardeş şehri Quanzhou'dan  15 öğrenci ve 5 Belediye görevlisi Mersin’e gelerek Türk öğrencilerle buluştu.
Mersin Multi 2013 kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehirleri olan Almanyanın Oberhausen , Şili'nin Valparaíso ile Rusya Federasyonu Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti’nin Ufa şehrinden gelen öğrenciler Quanzhou'lu öğrencilerle ortak programda buluştu.. Toplam 60 öğrenci yaşıtlarının olduğu Türk ailelerinin yanında kalarak düzenlenen programlara katıldılar. Programda muhtelif projeler yer aldı. Projeler arasında folklor, basketbol, yüzme, müzik, yelken, heykel, seramik, Latin Dansı, yer alıyor. Gençler bu program sonunda öğrendikleri aktiviteleri sergileyecekler.
14 Ağustos 2013 tarihinden bu yana Mersin’de bulunan öğrenciler, bu projelerin yanı sıra Mersin’in tarihi ve doğal mekanlarını ziyaret ederek, ülkemizin ve şehrimizin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı buldular.
Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç de öğrencilerin Mersin Yenişehir’ de olmalarından son derece mutlu olduklarını, ülkelerin kaynaşmasında bu tür etkinliklerin son derece faydalı olduğuna inandıklarını söyledi ve “ülkeler arasında gençlerimizin gerçekleştirdiği gerek sosyal, gerekse kültürel anlamda bu tür yaklaşımlar bizleri birbirimize daha çok yaklaştırmakta ve bakış açılarımızı genişletmektedir. Tüm Dünya kültürlerinin kaynaşması,birbirleri ile olan ilişkinin gelişebilmesi, güçlendirilmesi için gerekli  bu çalışmalar yapılmaya devam edecektir” dedi.

                         

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri