Gazzeli Çocuklara Bayram Hediyesi - Mersin İstikbal Gazetesi

Gazzeli Çocuklara Bayram Hediyesi

Türkiye, Ramazan Bayramı’nda Gazze halkını yalnız bırakmadı. Filistin halkının acil insani ihtiyaçları için Başbakanlık AFAD koordinasyonunda 11 bin ton insani yardım malzemesi hazırlandı. Çocuklar için en az gıda kadar acil olan oyuncaklar ve bayramlık kıyafetler de Ramazan Bayramı’nda Filistinli çocukların yüzünü güldürdü.

Benzer Haber Başlıkları

 • Dünya Nüfusunun Yüzde 9'unu Yaşlılar Oluşturuyor

  Dünya nüfusunun sadece yüzde 9’unu 65 yaş ve üstü insanların oluşturduğu gözlenirken, bu rakamın 2050 yılına kadar yüzde 22’ye çıkacağı öngörüldü.

 • Dünyada 750 Milyon Kişi Okuma Yazma Bilmiyor

  Son 50 yıldır okuma yazma oranında önemli artışlar kaydedilirken, dünya üzerinde hala 750 milyon kişinin okuma yazma bilmediği belirlendi.

 • Ticarette Malezya Baharı Çiçek Açıyor…

  Mesafesi çok uzak, kültürü çok yakın olan Malezya ile ticaret hacmimiz ikiye katlandı…

 • Ortak Gündem Mülteciler

  Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği (BMYK) verilerinden edindiği bilgilere göre son yıllarda savaş ve iç karışıklar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalanların sayısı şimdiye kadar olan en yüksek seviyelere ulaştı.

 • “Umudu Ol” yardım gemisi Somali’ye ulaştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kısa bir süre önce Mersin Taşucu Limanı’ndan yola çıkan “Umudu Ol” yardım gemisi hedefine ulaştı. Somali’nin başkenti Mogadişu’da Kızılay ve yerel yetkililer tarafından karşılanan 13 bin tonluk insani yardım malzemesi, gerekli işlemlerin ardından dağıtılmaya başlanacak.

Son Güncelleme: 13 Temmuz 2016, Çarşamba

TÜRKİYE’DEN GAZZELİ ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

 

Türkiye, Ramazan Bayramı’nda Gazze halkını yalnız bırakmadı. Filistin halkının acil insani ihtiyaçları için Başbakanlık AFAD koordinasyonunda 11 bin ton insani yardım malzemesi hazırlandı. Çocuklar için en az gıda kadar acil olan oyuncaklar ve bayramlık kıyafetler de Ramazan Bayramı’nda Filistinli çocukların yüzünü güldürdü.

Acil gıda yardımına ihtiyaç duyan Filistin halkı için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda hazırlanan 11 bin ton insani yardım malzemesi, Mersin Limanı’nda Gazze için demir aldı.

AFAD, Türk Kızılayı, Toprak Mahsulleri Ofisi ve bir özel kuruluşun desteği ile hazırlanan yardımların değeri 25 milyon TL’yi buldu.

Yardımların içeriğinde neler var?

Yardımları taşıyan Lady Leyla gemisine yüklenmesi devam eden insani yardım malzemeleri; 10 bin 104 oyuncak, bin 500 bebek bezi, 13 bin 755 gıda kolisi, 5 bin ton un, 3 bin ton şeker, 2 bin ton pirinç, 500 ton ayçiçek yağı, 100 bin giysi ve 20 bin ayakkabıdan oluşuyor.

Türkiye’nin insani yardımlarını taşıyacak olan Lady Leyla isimli gemi, Temmuz’un ilk gününde Mersin limanından demir aldı ve rotasını İsrail’in Aşdod limanına çevirdi.

AFAD Başkanvekili Mehmet Halis Bilden başkanlığındaki AFAD insani yardım ekibi tarafından karşılanan insani yardım malzemeleri, Türk ve Filistin Kızılayları aracılığı ile Gazze halkına ulaştırıldı.

Çocuklara acil yardım

Çocuklar için en az gıda yardımı kadar önem taşıyan oyuncaklar ve bayramlık kıyafetler de unutulmadı.

Hazırlanan oyuncaklar Ramazan Bayramı’nda Filistinli çocukların yüzünü güldürdü. Aynı zamanda çocukların hayatlarının normalleşmesine de katkıda bulunmuş olacak.

Gazzeli çocuklar bağışlanan 100 bin giysi ve 20 bin ayakkabı ile bayramı yeni kıyafetler ile karşıladı.

 

Kaynak: AFAD

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/c3da9129e14f4dcb9eeb44027859bbea.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42