Genç, Engelliler Gününü Kutladı - Mersin İstikbal Gazetesi

Genç, Engelliler Gününü Kutladı

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim GENÇ, Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Dünya Nüfusunun Yüzde 9'unu Yaşlılar Oluşturuyor

  Dünya nüfusunun sadece yüzde 9’unu 65 yaş ve üstü insanların oluşturduğu gözlenirken, bu rakamın 2050 yılına kadar yüzde 22’ye çıkacağı öngörüldü.

 • Dünyada 750 Milyon Kişi Okuma Yazma Bilmiyor

  Son 50 yıldır okuma yazma oranında önemli artışlar kaydedilirken, dünya üzerinde hala 750 milyon kişinin okuma yazma bilmediği belirlendi.

 • Ticarette Malezya Baharı Çiçek Açıyor…

  Mesafesi çok uzak, kültürü çok yakın olan Malezya ile ticaret hacmimiz ikiye katlandı…

 • Ortak Gündem Mülteciler

  Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği (BMYK) verilerinden edindiği bilgilere göre son yıllarda savaş ve iç karışıklar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalanların sayısı şimdiye kadar olan en yüksek seviyelere ulaştı.

 • “Umudu Ol” yardım gemisi Somali’ye ulaştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kısa bir süre önce Mersin Taşucu Limanı’ndan yola çıkan “Umudu Ol” yardım gemisi hedefine ulaştı. Somali’nin başkenti Mogadişu’da Kızılay ve yerel yetkililer tarafından karşılanan 13 bin tonluk insani yardım malzemesi, gerekli işlemlerin ardından dağıtılmaya başlanacak.

Son Güncelleme: 02 Aralık 2015, Çarşamba

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim GENÇ, Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Toplumu oluşturan tüm bireylere eşit hak ve olanakların sağlanmasının, çağdaş devlet ve çağdaş toplum olmanın gereği olduğuna işaret eden Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim GENÇ:

Türkiye’de nüfusun yüzde 12.29′u yani 8.5 milyon kişi engelli, İhmal ve göz ardı gibi birçok nedenleri içine alan sistemden kaynaklı engellilik olgusuyla karşı karşıya bırakılmış insanlarımızın sorunlarının çözümü noktasında sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve sosyal haklar gibi sorunlarının çözülmesi ve onlara daha iyi yaşam koşullarının sağlanması ile olanaklıdır. Ayrıca fiziksel yetersizlikleri nedeniyle insanların toplumdan dışlanmalarına yol açan çağ dışı anlayışların terk edilmesi de büyük önem taşımaktadır.

Biz Yenişehir Belediyesi olarak hizmetlerimizin etkili ve somut olabilmesi için sivil toplum örgütleri ve ilgililerin görüşü doğrultusunda İstemihan Talay Caddesi üzerinde bulunan Engelliler parkını yaparak Mersinde ikamet eden tüm engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ayrıca bölgemizde bulunan okullara, kaldırımlara, parklara engelli rampaları yaparak daha kolay bir sosyal yaşam sürmeleri için ekiplerimizi bu yönde seferber ettik. Önümüzdeki yıllarda da tüm engelli gruplarını kapsayacak olan Engelliler  Merkezini de hayata geçireceğiz.

Dünya Özürlüler Günü’nde tüm yurttaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyor, saygı ve sevgilerimi iletiyorum.”dedi.

 


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/8cde1dd24a464507e7acd3c5aa5303f2.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42