Kadir Gecesi ‘nde Bir Araya Geldiler - Mersin İstikbal Gazetesi

Kadir Gecesi ‘nde Bir Araya Geldiler

Avusturya’daki Gurbetçi Türkler Kadir Gecesi ‘nde Bir Araya Geldiler. Avusturya Türk Federasyon, Teşkilat başkanı Kaya Polat kısa açılış konuşması yaparak katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür etti. Bregenz başkonsolosu Cemal Erbay Türkiye’deki teröre değinerek terörü kınadı ve ramazanın önemi hakkında konuştu. ATF Vorarlberg din görevlisi Şeref Alkın ramazanın manevi boyutunu anlattı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Ortak Gündem Mülteciler

  Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği (BMYK) verilerinden edindiği bilgilere göre son yıllarda savaş ve iç karışıklar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalanların sayısı şimdiye kadar olan en yüksek seviyelere ulaştı.

 • “Umudu Ol” yardım gemisi Somali’ye ulaştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kısa bir süre önce Mersin Taşucu Limanı’ndan yola çıkan “Umudu Ol” yardım gemisi hedefine ulaştı. Somali’nin başkenti Mogadişu’da Kızılay ve yerel yetkililer tarafından karşılanan 13 bin tonluk insani yardım malzemesi, gerekli işlemlerin ardından dağıtılmaya başlanacak.

 • Delal ile Başar Evlendi

  İstikbal Haber/ Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mehmet Akça'nın Oğlu Başar ile Delal Evlendi.

 • Dünya Bakliyat Günü Kutlandı

  Bakliyat Türlerinden Yapılan 15 Çeşit Yemek İkram Edildi

 • Gazzeli Çocuklara Bayram Hediyesi

  Türkiye, Ramazan Bayramı’nda Gazze halkını yalnız bırakmadı. Filistin halkının acil insani ihtiyaçları için Başbakanlık AFAD koordinasyonunda 11 bin ton insani yardım malzemesi hazırlandı. Çocuklar için en az gıda kadar acil olan oyuncaklar ve bayramlık kıyafetler de Ramazan Bayramı’nda Filistinli çocukların yüzünü güldürdü.

Son Güncelleme: 03 Temmuz 2016, Pazar

Avusturya’daki Gurbetçi Türkler Kadir Gecesi ‘nde Bir Araya Geldiler

 

İstikbal Haber/Avusturya- Avusturya Türk Federasyon, Hard Kültür ve Spor Derneği İftar yemeği ve kadir gecesi düzenlendi.

Avusturya Türk Federasyon, Teşkilat başkanı Kaya Polat kısa açılış konuşması yaparak katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür etti.  Bregenz başkonsolosu Cemal Erbay Türkiye’deki teröre değinerek terörü kınadı  ve ramazanın önemi hakkında konuştu. ATF Vorarlberg din görevlisi Şeref Alkın ramazanın manevi boyutunu anlattı.

 Teşkilat din görevlisi Ali Demir’in okuduğu Ezan ve dua ile iftar yapıldı NBZ,  gelecek için Yeni Hareket Parti Genel Başkanı Adnan Dinçer, Genel Sekreter Murat Durdu katıldı.  Ayrıca iftar etkinliğine  iş adamları: Türkçe Öğretmeni Ali Osman Tatlı, Atatürkcü Düşünce Derneği Başkanı Haydar Ahi ve yardımcısı Tahsin Messeli,  Friedrichshafen Türk İşciler Cemiyeti Başkanı Ümit Gökhan ve iş adamları katıldı. Çok sayıda vatandaş çocuk ve bayanlar vardı. Sohbetlerin ardından akşam namazı için Ahmet Yesevi Camiine geçildi (üst kat) kadir gecesi programı, teravih namazının kılınmasının ardından etkinlik sona erdi. Kadir gecesini ise Ali Demir hoca, Şeref Alkın Hoca ve talebelerin seslerinden dilenilen ilahiler, Kur’an-ı Kerim okumaları ile gerçekleşti.

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri