Özbelli, MHP Türkmenlerin Yanındadır - Mersin İstikbal Gazetesi

Özbelli, MHP Türkmenlerin Yanındadır

MHP Tarsus İlçe Başkanı Hakan Özbelli, Irak’lı Türkmenlere sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Özbelli, “Kuzey Irakta ABD’nin getirmek istediği fakat bir türlü gerçekleştiremediği din hürriyeti ve insan hakları kapsamında; Etnik ve mezhep temelli anlaşma

Benzer Haber Başlıkları

 • Ticarette Malezya Baharı Çiçek Açıyor…

  Mesafesi çok uzak, kültürü çok yakın olan Malezya ile ticaret hacmimiz ikiye katlandı…

 • Ortak Gündem Mülteciler

  Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği (BMYK) verilerinden edindiği bilgilere göre son yıllarda savaş ve iç karışıklar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalanların sayısı şimdiye kadar olan en yüksek seviyelere ulaştı.

 • “Umudu Ol” yardım gemisi Somali’ye ulaştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kısa bir süre önce Mersin Taşucu Limanı’ndan yola çıkan “Umudu Ol” yardım gemisi hedefine ulaştı. Somali’nin başkenti Mogadişu’da Kızılay ve yerel yetkililer tarafından karşılanan 13 bin tonluk insani yardım malzemesi, gerekli işlemlerin ardından dağıtılmaya başlanacak.

 • Delal ile Başar Evlendi

  İstikbal Haber/ Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mehmet Akça'nın Oğlu Başar ile Delal Evlendi.

 • Dünya Bakliyat Günü Kutlandı

  Bakliyat Türlerinden Yapılan 15 Çeşit Yemek İkram Edildi

Son Güncelleme: 26 Haziran 2013, Çarşamba
Özbelli, MHP ve Türk Milleti
Türkmenlerin Yanındadır
 
MHP Tarsus İlçe Başkanı Hakan Özbelli, Irak’lı Türkmenlere sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Özbelli, “Kuzey Irakta ABD’nin getirmek istediği fakat bir türlü gerçekleştiremediği din hürriyeti ve insan hakları kapsamında; Etnik ve mezhep temelli anlaşmazlıklar, hizipler ve çatışmalar kritik bir noktaya dayanmıştır.
Devlet otoritesinin zayıflamasının da etkisiyle, tırmanan şiddet toplumsal infiale ve cepheleşmelere neden olmuş, Irak'ın huzur ve bütünlüğünü geri dönüşü çok zor olacak bir sürece sokmuştur.
Şüphesiz Irak'taki felaket tablosundan en büyük zararı Türkmen kardeşlerimiz görmektedir.
Türkmen kimliğinin silinmesi, Türkmen varlığının yok edilmesi ve Türkmen kentlerindeki yerleşik yapının sarsılması amacıyla ölüm makineleri, cinayet şebekeleri, taşeron örgütler talimatla devreye girmiştir.
AKP hükümeti Irak Merkezi Yönetim nezdinde Barzani'nin değil, Türkmen kardeşlerimizin hak ve menfaatini savunmalı, yoğunlaşan terör saldırıları konusunda uluslararası toplumu harekete geçirmelidir.
Keşke Filistinli Müslüman kardeşlerimize sahiplenildiği gibi Barzani zulmüne direnen burnumuzun dibindeki Türkmen vatandaşlarımıza da AKP hükümeti yardım edebilse sahip çıkabilse ama nerde?
Şu husus unutulmasın ki, Türk milleti Iraklı Türkmenlerin duasıyla ve dilekleriyle yanındadır.
Milliyetçi Hareket Partisi de kardeşlerimizin sonuna kadar, ne pahasına olursa olsun arkasında ve destekçisidir.
Türkmenlerin üzerinde oynanan oyunların bozulması konusunda her fedakârlığı ve yardımı yapmaktan geri durmayacağımız iyi bilinmelidir.
Bu düşüncelerle Salı günü Tuzhurmatu'daki bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden Türkmen kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”dedi.
 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri