Öztürk, 3 Aralık İnsanlık Sınavıdır - Mersin İstikbal Gazetesi

Öztürk, 3 Aralık İnsanlık Sınavıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, yayınladığı mesajda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün aynı zamanda bir insanlık sınavı olduğunu belirtirken, engelli vatandaşların engellerini kaldırmanın da vicdani

Benzer Haber Başlıkları

 • Dünya Nüfusunun Yüzde 9'unu Yaşlılar Oluşturuyor

  Dünya nüfusunun sadece yüzde 9’unu 65 yaş ve üstü insanların oluşturduğu gözlenirken, bu rakamın 2050 yılına kadar yüzde 22’ye çıkacağı öngörüldü.

 • Dünyada 750 Milyon Kişi Okuma Yazma Bilmiyor

  Son 50 yıldır okuma yazma oranında önemli artışlar kaydedilirken, dünya üzerinde hala 750 milyon kişinin okuma yazma bilmediği belirlendi.

 • Ticarette Malezya Baharı Çiçek Açıyor…

  Mesafesi çok uzak, kültürü çok yakın olan Malezya ile ticaret hacmimiz ikiye katlandı…

 • Ortak Gündem Mülteciler

  Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği (BMYK) verilerinden edindiği bilgilere göre son yıllarda savaş ve iç karışıklar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalanların sayısı şimdiye kadar olan en yüksek seviyelere ulaştı.

 • “Umudu Ol” yardım gemisi Somali’ye ulaştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kısa bir süre önce Mersin Taşucu Limanı’ndan yola çıkan “Umudu Ol” yardım gemisi hedefine ulaştı. Somali’nin başkenti Mogadişu’da Kızılay ve yerel yetkililer tarafından karşılanan 13 bin tonluk insani yardım malzemesi, gerekli işlemlerin ardından dağıtılmaya başlanacak.

Son Güncelleme: 02 Aralık 2015, Çarşamba
 MHP’li Öztürk’ten mesaj var;

“3 ARALIK İNSANLIK SINAVIDIR”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, yayınladığı mesajda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün aynı zamanda bir insanlık sınavı olduğunu belirtirken, engelli vatandaşların engellerini kaldırmanın da vicdani bir mesuliyet olduğunu aktardı.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Mesajında engelli bireylerin önündeki engelleri kaldırma konusunda en büyük görevin hükümete düştüğünü aktaran Öztürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ise konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

MHP’li Öztürk’ün Dünya Engelliler Günü mesajı şu şekilde;

“Dünya engelliler günü olarak kabul edilen 3 Aralık, aynı zamanda bir insanlık sınavıdır. Bu sınavda karne ve karne notları olmasa da sıra, sınıf, okul olmasa da hepimizin yüreğinde insanlık adına mecbur olduğumuz ve sorumluluklarımız olan bir ders yok mudur? Duyma engelli vatandaşlarımızı duyamıyorsak, zihinsel engelli vatandaşlarımız için düşünemiyorsak, bedensel engelli vatandaşlarımızın, eli, ayağı olamıyorsak, etrafımızdaki görme engelli vatandaşlarımızın gören gözü olamıyorsak, bizler hayat mektebini nasıl geçeceğiz?

İnsanlığa müstesna değerler katan büyük bir medeniyetin mensupları olarak, geleceği de inşa ederken, engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri de görmek, bilmek ve o engelleri kaldırmak aynı zamanda vicdani bir mesuliyettir. Hiçbir engelli kardeşimizin mahcup olmasına, kendisini mutsuz hissetmesine, yalnızlık duygusuna kapılmasına müsaade etmemeliyiz. Üzülmesine fırsat vermemeli, kendisini yetersiz hissetmesine engel olmalıyız. Onların, dürüst ve onurlu bir hayat yaşamalarını sağlamak, bizlerin de vazifesidir. En büyük görev hükümete düşmektedir. Ailelere yapılan, ayni ve nakit yardımlar, ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olmalıdır. Engelli vatandaşlarımızla alakalı yasal düzenlemeleri, ihtiyaca göre yeniden belirlemek, kamusal alanda, engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak, sadece siyasi değil, milli bir politika olmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, engelli vatandaşlarımızla alakalı fikirlerini, kamuoyuyla defalarca paylaşmıştır. Bu konunun TBMM’de takipçisi olmaya ve engelli vatandaşlarımızın sorunlarını her fırsat ve her zeminde takip etmeye devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın”


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/5e8b3fdd99b3df574a7325be35b8d564.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42