75. yıl ilköğretim okulu eğitim dönemine başladı - Mersin İstikbal Gazetesi

75. yıl ilköğretim okulu eğitim dönemine başladı

Mezitli 75.Yıl İlk Öğretim Okulu 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılına okul bahçesinde düzenlediği törenle başladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Eğitimde EKAV Farkı Anlatıldı

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı (EKAV) 2009-2010 eğitimlerini düzenlediği basın toplantısında anlattı. Toplantıya EKAV Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kiper, Yönetim Kurulu Üyesi Güner Özdemir, MTSO Genel Sekreteri A.Kadir Dölek,

 • Polis Adaylarına 30 Temmuz Son

  05 Haziran 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Polis Koleji Sınavlarının ilk aşamasını teşkil eden Aday Tespit Sınavı Sonuçlarına göre;

 • Eski köye yeni adet geliyor

  MIP (Mersin International Port ? Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği) ve TİKAV (Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı) işbirliğiyle geliştirilen, ?Eski Köye Yeni Adet? adlı sosyal sorumluluk projesi; 63 dağ köyünde 126 öğrenciye verilecek eğitimin yanı sıra,

 • Işık'tan Mersin Okuyor'a Destek

  Işık Dershaneleri tarafından 9-10 ocak tarihlerinde gerçekleştirilen ilk adım sınavında (İAS) 35 bin öğrenciye kitap tavsiye edildi.

 • Toroslar da kasaplara kurban semineri

  Toroslar Belediyesi`nce, Kurban Bayram öncesinde 23 noktada belirlenen kurban kesim yerlerinde görev yapacak kasaplara yönelik bir seminer düzenlendi.

Son Güncelleme: 30 Eylül 2009, Çarşamba
Haber 3318 kez görüntülendi.

 Mezitli 75.Yıl İlk Öğretim Okulu 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılına  okul bahçesinde düzenlediği törenle başladı.


 


75.Yıl İlk Öğretim Okulu bahçesinde düzenlenen açılış  programına Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu , Mezitli Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Nenni , öğretmenler,öğrenciler ve veliler katıldı.


 


 


Program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından  okul müdürü Alaattin Kılınç’ın  açılış konuşmasını yapması ile başladı.Kılınç  “2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında öğrencilerinin rahat ve temiz bir ortamda eğitim görmeleri için yoğun bir çaba gösterdiklerini  ve yaz dönemi boyunca aralıksız çalıştıklarını belirtti.Bu çalışmalar süresince Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’ın eğitime vermiş olduğu destekten çok memnunuz. Okul imkânlarımız kısıtlı olduğu için belediyemizin ve yardımsever vatandaşlarımızın kapısını çaldık”. Okulun dış cephesinin,iç cephesinin boyanması ve sınıf kapılarının tadilatının Mezitli Belediyesi tarafından yapıldığını belirten Kılınç “ Mezitlideki eğitim kurumlarına yapılan  hizmetler için, başta Belediye Başkanımız Uğur Yıldırım olmak üzere belediye Eğitim Kültür komisyonu üyelerimize ve emeği geçen herkese  teşekkür ediyorum” dedi.


 


Program fen lisesini kazanan öğrencilerin gösterisi ile devam etti. Ardından okul öğrencileri şiir ve halk oyunları gösterilerini sundular. Gösterilerin ardından fen lisesini kazanan öğrencilere, ödüllerini Mezitli Belediye Başkanı Vekili Mehmet Ali Can  verdi.


Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu “2009-2010 Eğitim-Öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.Okullarımızın imkanları kısıtlı bu yüzden Mezitlideki okulların boyasını ve tadilatını üstlenen  Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’a teşekkür ediyorum”diyerek  plaketini belediye başkanı adına  belediye başkanı vekili Mehmet Ali Can’a takdim etti. Plaketi alan Can “ Biz Mezitli Belediyesi olarak yaptığımız bu katkıları yeterli saymıyoruz.Belediye Başkanımız önderliğinde daha iyi hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Belediye Başkanımız Uğur Yıldırım adına bu plaketi alıyor başarılı bir öğretim yılı diliyorum” dedi. Program  Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu’nun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Nenni’nin  teşekkür plaketlerini almalarının ardından son buldu.


 


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri