75. yıl ilköğretim okulu eğitim dönemine başladı - Mersin İstikbal Gazetesi

75. yıl ilköğretim okulu eğitim dönemine başladı

Mezitli 75.Yıl İlk Öğretim Okulu 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılına okul bahçesinde düzenlediği törenle başladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Şoförler Eğitiliyor

  İstikbal Haber/ Toplu Taşıma Aracı Kullanım Sertifikası, için kurs başlatıldı. Toplu Taşıma Aracı Kullanım Sertifikası için ilk kursu Mersin Şoförler Odası Başkanı Veysel Sarı ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz verdiler.

 • bilişim sektörüne, Hedef 2023 projesi

  Element Akademi`den 100 lise birincisine yüzde 100, 2023 öğrenciye ise yüzde 50 karşılıksız eğitim bursu. Türkiye`de internet üzerinden canlı olarak ve interaktif katılıma imkan veren e-sınıf sistemi ile uzaktan eğitim anlayışını değiştiren Element Eğitim

 • Karneler Başkan Tuna'dan

  Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar İlçesi’nde bulunan Durmuş Ali Toksoy İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törende öğrencilere karnelerini dağıttı.

 • Mobil Bilgi Aracı Akdeniz’de

  Akdeniz Belediyesi’nin de proje iştirakçisi olduğu “Mobil Bilgi Aracı”, Akdeniz ilçe sınırlarındaki mahallelerde hizmet vermeye başladı. İlk olarak Çilek Mahallesindeki misafirlerini ağırlayan mobil bilgi aracı, her hafta 5 gün boyunca aynı mahallede çocu

 • Bilişim teknolojileri yarışmasının finali yapıldı

  İlimiz İlköğretim okulları arasında düzenlenen Bilişim Teknolojileri Bilgi ve Beceri Yarışması İl Finali Yenişehir Şevket Pozcu Lisesinde yapıldı.

Son Güncelleme: 30 Eylül 2009, Çarşamba
Haber 3313 kez görüntülendi.

 Mezitli 75.Yıl İlk Öğretim Okulu 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılına  okul bahçesinde düzenlediği törenle başladı.


 


75.Yıl İlk Öğretim Okulu bahçesinde düzenlenen açılış  programına Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu , Mezitli Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Nenni , öğretmenler,öğrenciler ve veliler katıldı.


 


 


Program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından  okul müdürü Alaattin Kılınç’ın  açılış konuşmasını yapması ile başladı.Kılınç  “2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında öğrencilerinin rahat ve temiz bir ortamda eğitim görmeleri için yoğun bir çaba gösterdiklerini  ve yaz dönemi boyunca aralıksız çalıştıklarını belirtti.Bu çalışmalar süresince Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’ın eğitime vermiş olduğu destekten çok memnunuz. Okul imkânlarımız kısıtlı olduğu için belediyemizin ve yardımsever vatandaşlarımızın kapısını çaldık”. Okulun dış cephesinin,iç cephesinin boyanması ve sınıf kapılarının tadilatının Mezitli Belediyesi tarafından yapıldığını belirten Kılınç “ Mezitlideki eğitim kurumlarına yapılan  hizmetler için, başta Belediye Başkanımız Uğur Yıldırım olmak üzere belediye Eğitim Kültür komisyonu üyelerimize ve emeği geçen herkese  teşekkür ediyorum” dedi.


 


Program fen lisesini kazanan öğrencilerin gösterisi ile devam etti. Ardından okul öğrencileri şiir ve halk oyunları gösterilerini sundular. Gösterilerin ardından fen lisesini kazanan öğrencilere, ödüllerini Mezitli Belediye Başkanı Vekili Mehmet Ali Can  verdi.


Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu “2009-2010 Eğitim-Öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.Okullarımızın imkanları kısıtlı bu yüzden Mezitlideki okulların boyasını ve tadilatını üstlenen  Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’a teşekkür ediyorum”diyerek  plaketini belediye başkanı adına  belediye başkanı vekili Mehmet Ali Can’a takdim etti. Plaketi alan Can “ Biz Mezitli Belediyesi olarak yaptığımız bu katkıları yeterli saymıyoruz.Belediye Başkanımız önderliğinde daha iyi hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Belediye Başkanımız Uğur Yıldırım adına bu plaketi alıyor başarılı bir öğretim yılı diliyorum” dedi. Program  Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu’nun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Nenni’nin  teşekkür plaketlerini almalarının ardından son buldu.


 


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri