Bilgi yarışması yapıldı - Mersin İstikbal Gazetesi

Bilgi yarışması yapıldı

Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sağlık bilgi yarışması finali ileri ilköğretim okulu konferans salonunda yapıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Eğitim-Öğretim yılı hayırlı olsun

  Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu 2011-2012 eğitim öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güzeloğlu; “Eğitim, ekonomik ve sosyal kalkınmanın temelidir. Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin eğit

 • Karabekir'in Konferanslarına ilgi büyüktü

  Erdemli Belediyesi Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir’i Erdemli’lilerle buluşturdu. Bir günde iki ayrı konferans verildi ve bütün salonlar hınca hınç doldu. Başta öğrenciler olmak üzere bütün davetliler Timsal Karabekir’e olan hayranlıklarını

 • İlk ve ortaöğretimde karne sevinci

  2010-2011 yarıyıl tatili öğrencilere karnelerinin verilmesiyle başladı. Öğrencilerin karne sevincine, Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, Meclis Üyesi Cuma Uğur Taş, Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Nenni’de eşlik etti

 • Akademik Başarı Değerlendirildi

  Okulların akademik başarı durumu düzenlenen toplantıyla masaya yatırıldı. Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus salonunda yapılan toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ün başkanlığında gerçekleşti

 • Engelsiz Mersin Üniversitesi Çalıştayı

  Engelli Destek ve Danışma Hizmetleri Komisyonu ve Engelsiz Yaşam Birimi tarafından 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü’nde Engelsiz Yaşam Çalıştayı düzenlendi. Engelli öğrencilerle akademik birim danışmanlarını bir araya getiren çalıştayda öğrenciler, karşıla

Son Güncelleme: 19 Kasım 2008, Çarşamba
Haber 6402 kez görüntülendi.

Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sağlık bilgi yarışması finali ileri ilköğretim okulu konferans salonunda yapıldı.


Finale; Akdeniz İlçe Kaymakamı Bekir Atmaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Kartal, Akdeniz İlçe Milli Şube Müdürleri; Kamil Durdu, Cafer Karabulut, İleri İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Acekse,  Okul Müdürleri, Öğretmenler, Finale Katılan; İleri İlköğretim Okulu, Mithat Paşa İlköğretim Okulu, Çay Mahallesi İlköğretim Okulu, Yeni Taşkent İlköğretim Okulu, Huzurkent Yücel Muhittin Aybars İlköğretim Okulu, Yerel Ve Ulusal Basın, Mersin Mem Basın Bürosu Katıldı.


Final Yarışmalarına ; 5 okul katıldı.( İleri İlköğretim Okulu, Mithat Paşa İlköğretim Okulu, Çay Mahallesi İlköğretim Okulu, Yeni Taşkent İlköğretim Okulu, Huzurkent Yücel Muhittin Aybars İlköğretim Okulu) .Finale kalan 5 okul Akdeniz İlçesi sınırları içersinden 60 okulun arasından seçildi. Her bir sorunun cevabı 40 saniye olarak belirlenmiştir.


Toplam 15 sorunun sorulduğu sorularda soruların dağılımı; hijyen, sağlık, beslenme, obezite konularından oldu.


Yarışmalarda ilk beş soru sonunda; Mithat Paşa İlköğretim Okulu ve İleri İlköğretim Okulu 50 şer puan ile ilk sırayı aldılar. İlk 10 soru sonunda; Mithat Paşa İlköğretim Okulu ve İleri İlköğretim Okulu, Yeni Taşkent Yusuf Bayık İlköğretim Okulu 90 ar puan alarak ilk üçte yer aldılar. İlk 15 soru sonunda Mithat Paşa İlköğretim Okulu ve İleri İlköğretim Okulu, Yeni Taşkent Yusuf Bayık İlköğretim Okulu 130 puan ile 3 finalist oldular.


Yedek sorulan 4 soru sonucu İleri İlköğretim Okulu, Yeni Taşkent Yusuf Bayık İlköğretim Okulu 170 puan ile ikisi birinciliği paylaştı.


Daha sonra ödül törenine geçildi. Ödülleri; Akdeniz Kaymakamı Bekir Atmaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Kartal verdi.


Ödül töreninde bir konuşma yapan Akdeniz İlçe Kaymakamı Bekir Atmaca şunları söyledi: “ Gerçekten bütün okullar iyi bir performans sergiledi. Hepsini tebrik ediyorum. Her bir okul kendi bölgesinde dereceye girip geldiler. Yarışma büyük bir çekişmeye sahne oldu. Gerçekten bizde burada heyecan duyduk. Ben emeği geçen herkese; öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ailelerine teşekkür ederim.”


Bu yarışmada dereceye giren İleri İlköğretim Okulu, Yeni Taşkent Yusuf Bayık İlköğretim Okulu daha sonra il genelinde yapılacak olan yarışmalarda yarışma hakkı elde ettiler.


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri