Çocuklar ekranla değil, akranla büyüsün - Mersin İstikbal Gazetesi

Çocuklar ekranla değil, akranla büyüsün

Aile ve Sosyal l Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk hakları Çocuk Komitesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında açılan " Ekranla değil Akranla büyüsün

Benzer Haber Başlıkları

 • Büyükşehir Destekledi Onlar Başardı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu’nda YKS’ye hazırlanan öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti. Anamur şubesinde eğitim gören Sezer Saydam ise Mersin 1’incisi, Türkiye 271’incisi olarak, Mersin’in gururu oldu.

 • Ercan’dan MEB’e Çağrı

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 nolu Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı yazıl basın açıklamasında yönetici atamalarında hak gaspının yapıldığı iddiasında bulunarak eleştiride bulundu.

 • Toroslar Belediyesi Gençleri Üniversiteye Hazırlıyor

  Toroslar Belediyesi, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavına girmek isteyen üniversite adayları için ücretsiz hazırlık kursu açtı.

 • Ücretsiz Yaz Okulları Başladı

  2015-2016 Türkiye Şampiyonu Akdeniz Belediye Spor Kulübü Geleceğin Yıldızlarını Arıyor

 • Peryön Kariyer, 12 Yılda 5 Bin Öğrenciye Uluştı

  PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin düzenlediği Kariyer Panayırı, 2018 Türkiye turunu tamamladı. Yılın son etkinliği Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde düzenlendi. Böylelikle PERYÖN 12 yılda yaklaşık 40 ilde beş bin gençle bir araya gelmiş oldu.

Son Güncelleme: 04 Haziran 2018, Pazartesi

 

 

            

   ÇOCUKLAR EKRANLA DEĞİL AKRANLA BÜYÜSÜN STANDINA YOĞUN İLGİ

 

 

 

              Aile ve Sosyal l Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk hakları Çocuk Komitesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında açılan " Ekranla değil Akranla büyüsün Çocuklar" Standına aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösteriyorlar.Çocuklar ve aileler stant önünde bol bol fotoğraf çektiriyorlar.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının başlattığı bu kampanyanın çocuklar için çok yararlı olduğunu ifade ediyorlar.bir haftadır yaklaşık 500 kişinin ziyaret ettiği  stantta aileler ve çocuklara uzaman psikologlar tarafından rehberlik yapılıyor.el ilanı ve broşürler veriliyor.Çocukları küçük yaşta ekrana bağımlı olmalarının zararları anlatılıyor.

       İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa SARI "Ramazan ayı sonuna kadar  akşamları açık  açılan Stant ın amacının Türkiye de 81 ilde başlatılan Ekranla değil Akranla büyüsün Çocuklar " kampanyası nın Mersin dede tanıtımına hız verdik.Böylesine önemli bir kampanyanın Halkımızın tüm kesimlerine duyurmayı ve kamuoyu duyarlılığı yaratmayı hedeflemekteyiz.Çocuklarımız geleceğimizdir onların sağlıklı bireyler olarak geleceğimizin teminatı olduğunu unutmamalıyız.

Etiketler : mersin  ekran  çocuk 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri