Çocuklar ekranla değil, akranla büyüsün - Mersin İstikbal Gazetesi

Çocuklar ekranla değil, akranla büyüsün

Aile ve Sosyal l Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk hakları Çocuk Komitesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında açılan " Ekranla değil Akranla büyüsün

Benzer Haber Başlıkları

 • Türkiye En Çok Eğitimi Önemsiyor

  Dünya üzerindeki farklı ülkelerin yaşam endeksinde en fazla neyi önemsediği ortaya çıkarken, Türkiye’nin en fazla önemsediği konu “eğitim” olarak belirlendi.

 • Yenişehir Belediyesi Kurslarına Büyük İlgi

  Yenişehir Belediyesince düzenlenen Tiyatro, Yaratıcı Drama, Zumba, Fitness, Klasik Bale ve Jazz Dansı kursları büyük ilgi görüyor.

 • MÜ Hemşirelik Fakültesinin ‘Küresel Sorun Diyabet’ paneline yoğun ilgi

  Mersin Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında görevli öğretim üyeleri, '14 Kasım Dünya Diyabet Günü' dolayısıyla, şeker hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak amacı ile bir dizi etkinliğe imza attı. Form AVM’de yapılan şeker ölçüm etkinliğinin ardından, “Küresel Sorun Diyabet” konulu bir panel düzenlendi.

 • Dinçer, “Ekonomin kurtuluş reçetesi meslek okullarında”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, ülkemizin ekonomik hedeflerine emin adımlarla ilerlemesinin katma değeri yüksek ürünler üretmesine bağlı olduğunu belirtirken, mesleki eğitim okullarını ekonomiye kurtuluş reçetesi adresi olarak gösterdi.

 • Enerjisa Üretim’den Mesleki ve Teknik Lise Yatırımı İle Ülke Geleceğine Büyük Destek

  Enerjisa Üretim tarafından desteklenerek, Sabancı Vakfı tarafından inşası gerçekleştirilen, “Enerjisa Tufanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” açılışı gerçekleştirildi. Törene, il ve ilçe idari yöneticilerinin yanı sıra, Enerjisa Üretim ve Sabancı Vakfı üst düzey yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Son Güncelleme: 04 Haziran 2018, Pazartesi

 

 

            

   ÇOCUKLAR EKRANLA DEĞİL AKRANLA BÜYÜSÜN STANDINA YOĞUN İLGİ

 

 

 

              Aile ve Sosyal l Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk hakları Çocuk Komitesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında açılan " Ekranla değil Akranla büyüsün Çocuklar" Standına aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösteriyorlar.Çocuklar ve aileler stant önünde bol bol fotoğraf çektiriyorlar.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının başlattığı bu kampanyanın çocuklar için çok yararlı olduğunu ifade ediyorlar.bir haftadır yaklaşık 500 kişinin ziyaret ettiği  stantta aileler ve çocuklara uzaman psikologlar tarafından rehberlik yapılıyor.el ilanı ve broşürler veriliyor.Çocukları küçük yaşta ekrana bağımlı olmalarının zararları anlatılıyor.

       İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa SARI "Ramazan ayı sonuna kadar  akşamları açık  açılan Stant ın amacının Türkiye de 81 ilde başlatılan Ekranla değil Akranla büyüsün Çocuklar " kampanyası nın Mersin dede tanıtımına hız verdik.Böylesine önemli bir kampanyanın Halkımızın tüm kesimlerine duyurmayı ve kamuoyu duyarlılığı yaratmayı hedeflemekteyiz.Çocuklarımız geleceğimizdir onların sağlıklı bireyler olarak geleceğimizin teminatı olduğunu unutmamalıyız.

Etiketler : mersin  ekran  çocuk 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/077b85e3e2de022d2ae1bb1fbedd49e0.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42