Çocuklar ekranla değil, akranla büyüsün - Mersin İstikbal Gazetesi

Çocuklar ekranla değil, akranla büyüsün

Aile ve Sosyal l Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk hakları Çocuk Komitesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında açılan " Ekranla değil Akranla büyüsün

Benzer Haber Başlıkları

 • Enerjisa Üretim’den Mesleki ve Teknik Lise Yatırımı İle Ülke Geleceğine Büyük Destek

  Enerjisa Üretim tarafından desteklenerek, Sabancı Vakfı tarafından inşası gerçekleştirilen, “Enerjisa Tufanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” açılışı gerçekleştirildi. Törene, il ve ilçe idari yöneticilerinin yanı sıra, Enerjisa Üretim ve Sabancı Vakfı üst düzey yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

 • Eğitim ve Okullarımıza Desteğimiz Devam Edecek

  * Başkan Pamuk, yeni eğitim-öğretim dönemi nedeniyle yayınladığı mesajında, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi; okullara ve eğitim-öğretim sürecine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 • Çocuğunuzun Okula Uyum Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Okul dönemi başladı! Peki okula yeni başlayan miniklerimiz okula nasıl uyum sağlayacak? Aileler bu dönemde çocuklarına karşı nasıl davranmalı? Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Klinik Psikolog Emel Güler, anlattı.

 • Büyükşehir Destekledi Onlar Başardı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu’nda YKS’ye hazırlanan öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti. Anamur şubesinde eğitim gören Sezer Saydam ise Mersin 1’incisi, Türkiye 271’incisi olarak, Mersin’in gururu oldu.

 • Ercan’dan MEB’e Çağrı

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 nolu Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı yazıl basın açıklamasında yönetici atamalarında hak gaspının yapıldığı iddiasında bulunarak eleştiride bulundu.

Son Güncelleme: 04 Haziran 2018, Pazartesi

 

 

            

   ÇOCUKLAR EKRANLA DEĞİL AKRANLA BÜYÜSÜN STANDINA YOĞUN İLGİ

 

 

 

              Aile ve Sosyal l Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk hakları Çocuk Komitesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında açılan " Ekranla değil Akranla büyüsün Çocuklar" Standına aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösteriyorlar.Çocuklar ve aileler stant önünde bol bol fotoğraf çektiriyorlar.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının başlattığı bu kampanyanın çocuklar için çok yararlı olduğunu ifade ediyorlar.bir haftadır yaklaşık 500 kişinin ziyaret ettiği  stantta aileler ve çocuklara uzaman psikologlar tarafından rehberlik yapılıyor.el ilanı ve broşürler veriliyor.Çocukları küçük yaşta ekrana bağımlı olmalarının zararları anlatılıyor.

       İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa SARI "Ramazan ayı sonuna kadar  akşamları açık  açılan Stant ın amacının Türkiye de 81 ilde başlatılan Ekranla değil Akranla büyüsün Çocuklar " kampanyası nın Mersin dede tanıtımına hız verdik.Böylesine önemli bir kampanyanın Halkımızın tüm kesimlerine duyurmayı ve kamuoyu duyarlılığı yaratmayı hedeflemekteyiz.Çocuklarımız geleceğimizdir onların sağlıklı bireyler olarak geleceğimizin teminatı olduğunu unutmamalıyız.

Etiketler : mersin  ekran  çocuk 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri