Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi - Mersin İstikbal Gazetesi

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin 3’üncüsü düzenlendi. Eczacılık Fakültesi birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle beyaz önlüklerini giydi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Ercan’dan MEB’e Çağrı

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 nolu Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı yazıl basın açıklamasında yönetici atamalarında hak gaspının yapıldığı iddiasında bulunarak eleştiride bulundu.

 • Toroslar Belediyesi Gençleri Üniversiteye Hazırlıyor

  Toroslar Belediyesi, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavına girmek isteyen üniversite adayları için ücretsiz hazırlık kursu açtı.

 • Ücretsiz Yaz Okulları Başladı

  2015-2016 Türkiye Şampiyonu Akdeniz Belediye Spor Kulübü Geleceğin Yıldızlarını Arıyor

 • Peryön Kariyer, 12 Yılda 5 Bin Öğrenciye Uluştı

  PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin düzenlediği Kariyer Panayırı, 2018 Türkiye turunu tamamladı. Yılın son etkinliği Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde düzenlendi. Böylelikle PERYÖN 12 yılda yaklaşık 40 ilde beş bin gençle bir araya gelmiş oldu.

 • Çocuklar ekranla değil, akranla büyüsün

  Aile ve Sosyal l Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk hakları Çocuk Komitesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında açılan " Ekranla değil Akranla büyüsün

Son Güncelleme: 03 Mayıs 2017, Çarşamba

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

 

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin 3’üncüsü düzenlendi. Eczacılık Fakültesi birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle beyaz önlüklerini giydi. 2 Mayıs Salı günü düzenlenen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın, Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nefise Özlen Şahin, Mersin Ecza Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Dilay Gökçe, Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunuşuyla başlayan tören, açılış konuşmalarıyla devam etti. Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalın yaptığı konuşmada “Fakülte olarak amacımız, ulusal ve uluslararası yetkinlikte eczacı yetiştirmek ve mezuniyetten sonra da yaşam boyu eğitimle eczacıların bilgi ve becerilerini geliştirmektir” dedi. Konuşmasının devamında öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Yalın, “Sizler eczacı olmak için buradasınız ve mesleğinizin temelinin insan sevgisi olduğunu biliyorsunuz. Bu mesleğin hakkını verebilmek ve toplumun sizden beklentilerini karşılayabilmek için azim ve heyecanla çalışmalısınız” dedi.

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nefise Özlen Şahin de “Fakültemiz, klinik eczacılığı temel alan, hasta odaklı bir eğitim programıyla kuruldu. Klinik Eczacılık derslerinin uygulamalı olarak zorunlu okutulduğu ilk fakültelerden biri olduğumuzu da gururla söyleyebilirim. Tek eksiğimiz hastane uygulamamızın olmayışıydı. Geçtiğimiz yıl yaptığımız pilot çalışmanın ardından bu yıl tüm öğrencilerimizi 6’şar kişilik gruplar halinde programımızda yer alan böbrek yetmezliğiyle ilgili hastalıkların uygulaması için hekim gözetiminde hastayla temasa geçtiler. Bunun çok güzel yansımaları oldu, sistemli bir şekilde sürdürmek istiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan Nefroloji Anabilim Dalı hekimlerinden Dr. Serdar Şirin’e teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Mersin Ecza Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Dilay Gökçe ise konuşmasında “20 yıllık meslek hayatımda genç meslektaşlarıma verebileceğim en büyük tavsiye; bilgi ve tecrübelerini insan sağlığına, toplum sağlığına kullanmaları ve bunun yanında mesleki örgütlenmeye önem vermeleridir. Ne büyük mutluluk ki akademisiyle, ecza kooperatifiyle ve meslek örgütüyle Mersin diğer illerden daha farklı ve güçlü” ifadelerine yer verdi. 

 

Konuşmaların ardından öğrencilerin beyaz önlüklerini giydikleri törene geçildi. Öğrencilere beyaz önlükleri; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın ile Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları tarafından giydirildi.

Etiketler : mersin  üniversite  eczacılık 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri