Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi - Mersin İstikbal Gazetesi

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin 3’üncüsü düzenlendi. Eczacılık Fakültesi birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle beyaz önlüklerini giydi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bir Söz Daha Hayata Geçti

  Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'ın 1 Kasım seçimlerinde verdiği sözlerden biri daha hayata geçti. Tarsus Üniversitesi'nin kurulması ile ilgili kanun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Mersin yeni bir üniversiteye daha kavuştu.

 • Ercan, “Öğretmenlerin Nöbet Görevini Düzenleyen İlgili Yönetmelik Hükümleri Değiştirilmeli”

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 Nolu Şube Başkanı Metin Ercan yaptığı basın toplantısı ile öğretmenlerin sorunlarını dile getirdi. Başkan Ercan, “Okullarda tam gün eğitim yapılması nedeniyle öğretmenlere nöbetçi olduğu günlerde tam gün nöbet görevi verilmekte;

 • Sarıkeçili Çocuklar Sertifikalarını Aldı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen ve bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen Sarıkeçili çocuklar projesi kapsamında sertifika töreni gerçekleştirildi.

 • Sadık Gültekin Öğrencilerle...

  * Eğitim Uzmanı Gültekin, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yeni sınav sistemini anlatacak; doğru tercihleri nasıl yapabileceklerini açıklayacak. Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, üniversite sınavlarında başarılı olmak ve meslekte doğru tercihi yakalamak isteyen gençleri semineri dinlemeye davet etti.

 • Okullara ve Eğitime Desteği Devam Ediyor

  Teknik hizmet ekipleri, ilçede 60’ı aşkın okulun ihtiyaç duyduğu hizmet ve çalışmaları yerine getirdi

Son Güncelleme: 03 Mayıs 2017, Çarşamba

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

 

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin 3’üncüsü düzenlendi. Eczacılık Fakültesi birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle beyaz önlüklerini giydi. 2 Mayıs Salı günü düzenlenen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın, Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nefise Özlen Şahin, Mersin Ecza Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Dilay Gökçe, Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunuşuyla başlayan tören, açılış konuşmalarıyla devam etti. Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalın yaptığı konuşmada “Fakülte olarak amacımız, ulusal ve uluslararası yetkinlikte eczacı yetiştirmek ve mezuniyetten sonra da yaşam boyu eğitimle eczacıların bilgi ve becerilerini geliştirmektir” dedi. Konuşmasının devamında öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Yalın, “Sizler eczacı olmak için buradasınız ve mesleğinizin temelinin insan sevgisi olduğunu biliyorsunuz. Bu mesleğin hakkını verebilmek ve toplumun sizden beklentilerini karşılayabilmek için azim ve heyecanla çalışmalısınız” dedi.

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nefise Özlen Şahin de “Fakültemiz, klinik eczacılığı temel alan, hasta odaklı bir eğitim programıyla kuruldu. Klinik Eczacılık derslerinin uygulamalı olarak zorunlu okutulduğu ilk fakültelerden biri olduğumuzu da gururla söyleyebilirim. Tek eksiğimiz hastane uygulamamızın olmayışıydı. Geçtiğimiz yıl yaptığımız pilot çalışmanın ardından bu yıl tüm öğrencilerimizi 6’şar kişilik gruplar halinde programımızda yer alan böbrek yetmezliğiyle ilgili hastalıkların uygulaması için hekim gözetiminde hastayla temasa geçtiler. Bunun çok güzel yansımaları oldu, sistemli bir şekilde sürdürmek istiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan Nefroloji Anabilim Dalı hekimlerinden Dr. Serdar Şirin’e teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Mersin Ecza Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Dilay Gökçe ise konuşmasında “20 yıllık meslek hayatımda genç meslektaşlarıma verebileceğim en büyük tavsiye; bilgi ve tecrübelerini insan sağlığına, toplum sağlığına kullanmaları ve bunun yanında mesleki örgütlenmeye önem vermeleridir. Ne büyük mutluluk ki akademisiyle, ecza kooperatifiyle ve meslek örgütüyle Mersin diğer illerden daha farklı ve güçlü” ifadelerine yer verdi. 

 

Konuşmaların ardından öğrencilerin beyaz önlüklerini giydikleri törene geçildi. Öğrencilere beyaz önlükleri; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın ile Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları tarafından giydirildi.

Etiketler : mersin  üniversite  eczacılık 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri