Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi - Mersin İstikbal Gazetesi

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin 3’üncüsü düzenlendi. Eczacılık Fakültesi birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle beyaz önlüklerini giydi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Çalışkan, Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti

  Ülkücü İşçiler Derneği Mersin İl Başkanı Mehmet Veysel Çalışkan, Başkan Yardımcısı Ömer Demir ve Dernek Yönetimi Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.Dernek Başkanı Çalışkan, Milli Eğitim Müdürüne nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

 • “TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Çalıştayı”

  Mersin Üniversitesi’nde “TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Çalıştayı” 03-13 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

 • Mersin Üniversitesi 25’nci Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Gerçekleşti

  Mersin Üniversitesi 25’inci eğitim-öğretim yılı açılış töreni geniş bir katılımla gerçekleşti. Çiftlikköy Kampüsü Cumhuriyet Alanı’nda saygı duruşunda bulunulması ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde devam etti.

 • Hasan Arslan’dan Kazanlı’lı Minik öğrencilere destek

  Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan vekili Hasan Arslan 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı açılması ile Kazanlıda Ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere geri kalmamaları için Okul İhtiyaçlarını Hediye etti.

 • Engelli Öğrencinin Servis Sorunu Çözüldü

  Çukurova Mahallesi'ndeki evinden Akbelen Mahallesi'nde bulunan Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine her gün yaklaşık 5 kilometrelik yolu annesinin yardımı ile tekerlekli sandalye ile gelen Doğuştan bedensel engelli öğrencinin servis sorunu çözüldü.

Son Güncelleme: 03 Mayıs 2017, Çarşamba

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

 

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin 3’üncüsü düzenlendi. Eczacılık Fakültesi birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle beyaz önlüklerini giydi. 2 Mayıs Salı günü düzenlenen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın, Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nefise Özlen Şahin, Mersin Ecza Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Dilay Gökçe, Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunuşuyla başlayan tören, açılış konuşmalarıyla devam etti. Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalın yaptığı konuşmada “Fakülte olarak amacımız, ulusal ve uluslararası yetkinlikte eczacı yetiştirmek ve mezuniyetten sonra da yaşam boyu eğitimle eczacıların bilgi ve becerilerini geliştirmektir” dedi. Konuşmasının devamında öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Yalın, “Sizler eczacı olmak için buradasınız ve mesleğinizin temelinin insan sevgisi olduğunu biliyorsunuz. Bu mesleğin hakkını verebilmek ve toplumun sizden beklentilerini karşılayabilmek için azim ve heyecanla çalışmalısınız” dedi.

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nefise Özlen Şahin de “Fakültemiz, klinik eczacılığı temel alan, hasta odaklı bir eğitim programıyla kuruldu. Klinik Eczacılık derslerinin uygulamalı olarak zorunlu okutulduğu ilk fakültelerden biri olduğumuzu da gururla söyleyebilirim. Tek eksiğimiz hastane uygulamamızın olmayışıydı. Geçtiğimiz yıl yaptığımız pilot çalışmanın ardından bu yıl tüm öğrencilerimizi 6’şar kişilik gruplar halinde programımızda yer alan böbrek yetmezliğiyle ilgili hastalıkların uygulaması için hekim gözetiminde hastayla temasa geçtiler. Bunun çok güzel yansımaları oldu, sistemli bir şekilde sürdürmek istiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan Nefroloji Anabilim Dalı hekimlerinden Dr. Serdar Şirin’e teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Mersin Ecza Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Dilay Gökçe ise konuşmasında “20 yıllık meslek hayatımda genç meslektaşlarıma verebileceğim en büyük tavsiye; bilgi ve tecrübelerini insan sağlığına, toplum sağlığına kullanmaları ve bunun yanında mesleki örgütlenmeye önem vermeleridir. Ne büyük mutluluk ki akademisiyle, ecza kooperatifiyle ve meslek örgütüyle Mersin diğer illerden daha farklı ve güçlü” ifadelerine yer verdi. 

 

Konuşmaların ardından öğrencilerin beyaz önlüklerini giydikleri törene geçildi. Öğrencilere beyaz önlükleri; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın ile Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları tarafından giydirildi.

Etiketler : mersin  üniversite  eczacılık 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri