Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi - Mersin İstikbal Gazetesi

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin 3’üncüsü düzenlendi. Eczacılık Fakültesi birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle beyaz önlüklerini giydi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Enerjisa Üretim’den Mesleki ve Teknik Lise Yatırımı İle Ülke Geleceğine Büyük Destek

  Enerjisa Üretim tarafından desteklenerek, Sabancı Vakfı tarafından inşası gerçekleştirilen, “Enerjisa Tufanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” açılışı gerçekleştirildi. Törene, il ve ilçe idari yöneticilerinin yanı sıra, Enerjisa Üretim ve Sabancı Vakfı üst düzey yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

 • Eğitim ve Okullarımıza Desteğimiz Devam Edecek

  * Başkan Pamuk, yeni eğitim-öğretim dönemi nedeniyle yayınladığı mesajında, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi; okullara ve eğitim-öğretim sürecine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 • Çocuğunuzun Okula Uyum Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Okul dönemi başladı! Peki okula yeni başlayan miniklerimiz okula nasıl uyum sağlayacak? Aileler bu dönemde çocuklarına karşı nasıl davranmalı? Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Klinik Psikolog Emel Güler, anlattı.

 • Büyükşehir Destekledi Onlar Başardı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu’nda YKS’ye hazırlanan öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti. Anamur şubesinde eğitim gören Sezer Saydam ise Mersin 1’incisi, Türkiye 271’incisi olarak, Mersin’in gururu oldu.

 • Ercan’dan MEB’e Çağrı

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 nolu Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı yazıl basın açıklamasında yönetici atamalarında hak gaspının yapıldığı iddiasında bulunarak eleştiride bulundu.

Son Güncelleme: 03 Mayıs 2017, Çarşamba

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

 

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin 3’üncüsü düzenlendi. Eczacılık Fakültesi birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle beyaz önlüklerini giydi. 2 Mayıs Salı günü düzenlenen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın, Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nefise Özlen Şahin, Mersin Ecza Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Dilay Gökçe, Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunuşuyla başlayan tören, açılış konuşmalarıyla devam etti. Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalın yaptığı konuşmada “Fakülte olarak amacımız, ulusal ve uluslararası yetkinlikte eczacı yetiştirmek ve mezuniyetten sonra da yaşam boyu eğitimle eczacıların bilgi ve becerilerini geliştirmektir” dedi. Konuşmasının devamında öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Yalın, “Sizler eczacı olmak için buradasınız ve mesleğinizin temelinin insan sevgisi olduğunu biliyorsunuz. Bu mesleğin hakkını verebilmek ve toplumun sizden beklentilerini karşılayabilmek için azim ve heyecanla çalışmalısınız” dedi.

Eczacılık Fakültesi Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nefise Özlen Şahin de “Fakültemiz, klinik eczacılığı temel alan, hasta odaklı bir eğitim programıyla kuruldu. Klinik Eczacılık derslerinin uygulamalı olarak zorunlu okutulduğu ilk fakültelerden biri olduğumuzu da gururla söyleyebilirim. Tek eksiğimiz hastane uygulamamızın olmayışıydı. Geçtiğimiz yıl yaptığımız pilot çalışmanın ardından bu yıl tüm öğrencilerimizi 6’şar kişilik gruplar halinde programımızda yer alan böbrek yetmezliğiyle ilgili hastalıkların uygulaması için hekim gözetiminde hastayla temasa geçtiler. Bunun çok güzel yansımaları oldu, sistemli bir şekilde sürdürmek istiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan Nefroloji Anabilim Dalı hekimlerinden Dr. Serdar Şirin’e teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Mersin Ecza Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Dilay Gökçe ise konuşmasında “20 yıllık meslek hayatımda genç meslektaşlarıma verebileceğim en büyük tavsiye; bilgi ve tecrübelerini insan sağlığına, toplum sağlığına kullanmaları ve bunun yanında mesleki örgütlenmeye önem vermeleridir. Ne büyük mutluluk ki akademisiyle, ecza kooperatifiyle ve meslek örgütüyle Mersin diğer illerden daha farklı ve güçlü” ifadelerine yer verdi. 

 

Konuşmaların ardından öğrencilerin beyaz önlüklerini giydikleri törene geçildi. Öğrencilere beyaz önlükleri; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın ile Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları tarafından giydirildi.

Etiketler : mersin  üniversite  eczacılık 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri