Işık'tan Mersin Okuyor'a Destek - Mersin İstikbal Gazetesi

Işık'tan Mersin Okuyor'a Destek

Işık Dershaneleri tarafından 9-10 ocak tarihlerinde gerçekleştirilen ilk adım sınavında (İAS) 35 bin öğrenciye kitap tavsiye edildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Kursiyerlere kadın sağlığı eğitimi

  Mersin Valisi Hüseyin Aksoy`un eşi Hülya Aksoy`un koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü`nce yürütülen ?Kadın Sağlığı Projesi? kapsamında, Halkkent Toplum Merkezi kursiyerlerine eğitim semineri verildi.

 • Tarsus Belediyesi Dersane kazandırıyor

  Tarsus Belediye Dershanesinde bu yıl kurs gören 230 öğrenci değişik üniversitelere yerleşerek büyük başarı sağladı.

 • Tollu, eğitimin yanındayız

  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemlideki okullara yeni atanan müdürlere hoş geldiniz ziyaretinde bulunarak, yeni görevlerinde başarılar diledi. Tollu okulların sorunlarını yerinde inceledi ve destek sözü verdi.

 • Kaymakam?dan YKA Lisesine ziyaret

  Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu ve bünyesi altındaki daire amirleri, haftalık rutin toplantılarını yapmak ve ziyaret etmek amacıyla Yusuf Kalkavan Anodolu Lisesine gitti.

 • Yeni eğitim ve öğretim yılı başladı

  Tüm yurtta olduğu gibi Anamur’da da 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı başladı. Öğrenciler sabah saatlerinde dersbaşı yapmak için okullarına giderken, çalan ilk zil ile Anasınıfı ve 1.sınıf öğrencileri yeni öğretmenleri ile tanıştı.

Son Güncelleme: 12 Ocak 2010, Salı
Haber 2074 kez görüntülendi.
Işık'tan Mersin Okuyor'a Destek
 
Işık Dershaneleri tarafından 9-10 ocak tarihlerinde gerçekleştirilen ilk adım sınavında (İAS) 35 bin öğrenciye kitap tavsiye edildi.
 
Işık Dersaneleri Genel Müdür Saffet Aydın; Kitap okumak sınavları başarmanın anahtarıdır. Bu nedenle kitap okuma konusunda öğrencileri teşvik etme amaçlı sınav kitapçıklarının arka sayfasında kitabı tavsiye ettik .
Işık Dersaneleri olarak öğrencilerin başarılı olması için sürekli eğitim öğretim alanında yenilikler gerçekleştirmekteyiz.Bireysel başarının yanında kitlesel başarının da önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerde kitap bilinci oluşturma konusunda teşvik ediyoruz. Önemli bir başarı örneği vermek istiyorum.Leyla isimli kız öğrenci küçük yaşta babasını kaybetmiş, ilköğretim 3. sınıftan sonra okuldan ayrılmak zorunda kalmış.Açık ilköğretim ve açık lise ile eğitim öğretimini tamamlamış.
Ayrıca Leylanın annesi Türkçe bilmemektedir. Fakat Leyla azim ve kararlılıkla 2007 ÖSS 839 'uncusu  olmuştur. Bingöl İli Solhan ilçesine bağlı köyde oturan Leyla 'ya bu başarıyı neye borçlusun, denildiğinde sınava kadar bin tane kitap okuduğunu ifade etmektedir. Öğrencilerin sınavlarda dikkat, algı ve seçicilik konularını geliştirmeleri kitap okumayla ilgilidir.   Kitelesel başarı, ezber bir bilgiden ziyade yorum kabiliyetini  geliştiren öğrencilerle yakalanabilir. Biz kitelesel başarımızı buna borçluyuz.  Öğrencilerin sınavlara olan katılım oranı şimdiden SBS, YGS VE LYS adına motive olduklarının göstergesidir. NT Mağazaları tarafından  "Mersin Okuyor" projesine destek amaçlı sürdürülen "2 Kitap alana 3. Kitap Hediye " kampanyasına kitap merkezli bir kampanya olduğu için destekliyoruz dedi.

NT Mağazaları Mersin Mağaza Yöneticisi Arif ÖZEL ; Eğitim ve öğretim alanında Işık dersanelerinin başarılarını biliyoruz. Bu başarılarının kitap okuma konusunda olduğu ifade ediliyor. Biz herkesi başarılı olmaya davet ediyor. Kampanyamıza Desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri