Işık'tan Mersin Okuyor'a Destek - Mersin İstikbal Gazetesi

Işık'tan Mersin Okuyor'a Destek

Işık Dershaneleri tarafından 9-10 ocak tarihlerinde gerçekleştirilen ilk adım sınavında (İAS) 35 bin öğrenciye kitap tavsiye edildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Öğrenciler el becerilerini sergiledi

  Silifke Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan resim ve teknoloji tasarım sergisi okul salonunda vatandaşların beğenisine sunuldu. Sergisinin açılışında konuşan Okul Müdürü Sadettin Dölek,

 • 3 Bin 800 Öğrenci Kep Attı

  Mersin Üniversitesi 2012-2013 eğitim-öğretim yılı 21 Mayıs Salı günü Çiftlikköy Kampüsü’nde düzenlenen törenle sona erdi. Törende, zorlu bir eğitim sürecini geride bırakan 3 bin 800 öğrenci kep atarak yepyeni bir yaşama adım atmanın heyecanını yaşadı.

 • Türk Telekom’dan Öğrencilere Destek

  “Türkiye’ye Değer” çatısı altında çok sayıda kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Türk Telekom, bu kapsamda Türkiye’nin dört bir yanında yaptırdığı Türk Telekom Okulları’nda eğitim gören başarılı öğrencilere burs olanağı sunuyor. Kurumsal v

 • Tollu, geleceğin önemini öğrencilere anlattı

  Erdemli İlköğretim Okulu öğrencileri Erdemli Belediyesini ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile sohbet eden öğrenciler, belediye hakkında bilgi aldılar. Gelecek neslin önemine vurgu yapan Mükerrem Tollu, geleceği olmayanın yok olmaya mahkum

 • Mikro kredi alan kadınlara eğitim semineri

  Mersin Valiliği koordinesinde, İl Sağlık Müdürlüğü`nce yürütülen ?Kadın Sağlığı Projesi? kapsamında, İl Özel İdaresi ile İçel El Sanatları ve Eğitim Vakfı (İÇEV) tarafından kendi işlerini kurmaları amacıyla mikro kredi verilen kadınlara, kadın sağlığı e

Son Güncelleme: 12 Ocak 2010, Salı
Haber 2062 kez görüntülendi.
Işık'tan Mersin Okuyor'a Destek
 
Işık Dershaneleri tarafından 9-10 ocak tarihlerinde gerçekleştirilen ilk adım sınavında (İAS) 35 bin öğrenciye kitap tavsiye edildi.
 
Işık Dersaneleri Genel Müdür Saffet Aydın; Kitap okumak sınavları başarmanın anahtarıdır. Bu nedenle kitap okuma konusunda öğrencileri teşvik etme amaçlı sınav kitapçıklarının arka sayfasında kitabı tavsiye ettik .
Işık Dersaneleri olarak öğrencilerin başarılı olması için sürekli eğitim öğretim alanında yenilikler gerçekleştirmekteyiz.Bireysel başarının yanında kitlesel başarının da önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerde kitap bilinci oluşturma konusunda teşvik ediyoruz. Önemli bir başarı örneği vermek istiyorum.Leyla isimli kız öğrenci küçük yaşta babasını kaybetmiş, ilköğretim 3. sınıftan sonra okuldan ayrılmak zorunda kalmış.Açık ilköğretim ve açık lise ile eğitim öğretimini tamamlamış.
Ayrıca Leylanın annesi Türkçe bilmemektedir. Fakat Leyla azim ve kararlılıkla 2007 ÖSS 839 'uncusu  olmuştur. Bingöl İli Solhan ilçesine bağlı köyde oturan Leyla 'ya bu başarıyı neye borçlusun, denildiğinde sınava kadar bin tane kitap okuduğunu ifade etmektedir. Öğrencilerin sınavlarda dikkat, algı ve seçicilik konularını geliştirmeleri kitap okumayla ilgilidir.   Kitelesel başarı, ezber bir bilgiden ziyade yorum kabiliyetini  geliştiren öğrencilerle yakalanabilir. Biz kitelesel başarımızı buna borçluyuz.  Öğrencilerin sınavlara olan katılım oranı şimdiden SBS, YGS VE LYS adına motive olduklarının göstergesidir. NT Mağazaları tarafından  "Mersin Okuyor" projesine destek amaçlı sürdürülen "2 Kitap alana 3. Kitap Hediye " kampanyasına kitap merkezli bir kampanya olduğu için destekliyoruz dedi.

NT Mağazaları Mersin Mağaza Yöneticisi Arif ÖZEL ; Eğitim ve öğretim alanında Işık dersanelerinin başarılarını biliyoruz. Bu başarılarının kitap okuma konusunda olduğu ifade ediliyor. Biz herkesi başarılı olmaya davet ediyor. Kampanyamıza Desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri