"Karne Hepimize Verilen Nottur" - Mersin İstikbal Gazetesi

"Karne Hepimize Verilen Nottur"

Mersin Baro Başkanı Av. Ali Er yayımladığı yazılı mesajla, 2017-2018 yılı eğitim-öğretim dönemi yarıyıl tatiline giren tüm öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ederek, güzel bir tatil geçirmelerini diledi. Baro Bşk. Er, “Karne sadece çocuklarımıza verilen not değil, aynı zamanda öğretmenlere ve velilere de verilen bir notun yansıması olduğu gerçeği unutulmamalıdır.

Benzer Haber Başlıkları

 • Eğitim ve Okullarımıza Desteğimiz Devam Edecek

  * Başkan Pamuk, yeni eğitim-öğretim dönemi nedeniyle yayınladığı mesajında, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi; okullara ve eğitim-öğretim sürecine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 • Çocuğunuzun Okula Uyum Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Okul dönemi başladı! Peki okula yeni başlayan miniklerimiz okula nasıl uyum sağlayacak? Aileler bu dönemde çocuklarına karşı nasıl davranmalı? Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Klinik Psikolog Emel Güler, anlattı.

 • Büyükşehir Destekledi Onlar Başardı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu’nda YKS’ye hazırlanan öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti. Anamur şubesinde eğitim gören Sezer Saydam ise Mersin 1’incisi, Türkiye 271’incisi olarak, Mersin’in gururu oldu.

 • Ercan’dan MEB’e Çağrı

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 nolu Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı yazıl basın açıklamasında yönetici atamalarında hak gaspının yapıldığı iddiasında bulunarak eleştiride bulundu.

 • Toroslar Belediyesi Gençleri Üniversiteye Hazırlıyor

  Toroslar Belediyesi, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavına girmek isteyen üniversite adayları için ücretsiz hazırlık kursu açtı.

Son Güncelleme: 20 Ocak 2018, Cumartesi

BARO BŞK. ER: “KARNE HEPİMİZE VERİLEN NOTTUR”

 

Mersin Baro Başkanı Av. Ali Er yayımladığı yazılı mesajla, 2017-2018 yılı eğitim-öğretim dönemi yarıyıl tatiline giren tüm öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ederek, güzel bir tatil geçirmelerini diledi. Baro Bşk. Er, “Karne sadece çocuklarımıza verilen not değil, aynı zamanda öğretmenlere ve velilere de verilen bir notun yansıması olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Karne hepimize verilen nottur. Mersin Barosu’nun öğrencilere maddi-manevi desteği ile etkinliklerimiz ve eğitimlerimiz eğitimin ikinci döneminde de devam edecektir” dedi.

Tüm yurtta yaklaşık 18 milyon öğrencinin, velileriyle birlikte karne heyecanı yaşadığını ve 15 günlük tatil sürecinin başladığını söyleyen Baro Bşk. Er, “Sevgili öğretmenler, öğrenciler ve veliler; 2017-2018 yılı eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte başlayan 15 günlük tatil sürecinin hayırlı olmasını diliyorum. Geleceğimizin umudu, teminatı olan çocuklarımızın karne gününü tebrik ediyorum. Karne sadece çocuklarımıza verilen not değil, aynı zamanda öğretmenlere ve velilere de verilen bir notun yansıması olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Çocukların başarısı ya da başarısızlığı, öğretmenlerinin ve velilerinin başarısı ve desteği ile doğru orantılıdır. Kısacası karne, hepimize verilen nottur. Bu nedenle; çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında, başarılı, geleceğe umutla bakan, topluma ve ülkemize faydalı, manevi ve milli değerlerimize sahip çıkan çocuklar yetişmesinde öğretmenlerin ve ailelerinin rolü büyüktür” ifadesini kullandı.

15 günlük yarıyıl tatilin, çocukların dinlenmeleri, eğlenmeleri, kitap okumaları, sportif aktivitelere katılma ve eksiklerini tamamlamaları için iyi bir fırsat olduğunu dile getiren Baro Bşk. Er, “Baro tarihinde ilk kez gerçekleşerek, Mersin Üniversitesi ile imzalamış olduğumuz protokol kapsamında, tüm avukatlarımız aileleriyle birlikte üniversitenin sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerinden indirimli olarak faydalanabilecekler. Yarıyıl tatilinde meslektaşlarımız aileleriyle birlikte bu fırsatı değerlendirebilirler” diye konuştu.

“MADDİ, MANEVİ DESTEĞİMİZ İLE ETKİNLİKLERİMİZ VE EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Mersin Barosu olarak, okullarda öğrencilere vermiş oldukları maddi ve manevi destek ile etkinlikler ve eğitimlerin ikinci dönemde de devam edeceğinin bilgisini veren Baro Bşk. Er, “Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezimiz çok aktif çalışarak, okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi-manevi destek olarak, kıyafet ve kırtasiye malzemesi desteği vermektedir. Baromuza ve ilçe temsilciliklerimize koymuş olduğumuz çocuk kumbarasında biriken kitap, oyuncak ve kıyafetleri ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Bunun yanı sıra, Baromuz okullarda etkinlikler düzenleyerek, çocukların sosyal aktivitede yer almasını sağlamaktadır. Mersin Barosu yine bir ilki gerçekleştirerek, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile imzalamış olduğu protokol kapsamında, Mersin merkezde ve tüm ilçelerde bulunan okullarda eğitim seferberliği başlatmıştır. Eğitim kapsamında öğrencilere hakları, suç sayılan davranışlar ve hukuki boyutları ile cinsel istismardan korunma yolları konusunda eğitimler vermektedir. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde de eğitimlerimiz tüm hızıyla devam edecektir” ifadesini kullandı.

Öğrencilere, öğretmenlere ve velilere sağlıklı ve huzur dolu bir yarıyıl tatili geçirmeleri temennisinde bulunan Baro Bşk. Er,  “Sizlerden güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve ikinci eğitim dönemine sağlıklı ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı diliyorum. İkinci yarıyılda başarılarınızın devam edeceğine olan inancımla; tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlıklı, huzur içinde geçirecekleri bir tatil diliyor, tüm çocuklarımızın gözlerinden öper, öğretmenlerimize ve velilerimize selam ve sevgilerimi sunarım” şeklinde konuştu.

Etiketler : mersin  eğitim  karne  baro 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri