Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni - Mersin İstikbal Gazetesi

Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni

2008-2009 öğretim döneminde eğitim hayatına başlayan Şehit Hüseyin Güvercin Ortaokulu 8. eğitim öğretim dönemi sonunda 1 inci sınıftan itibaren eğitime başlayan kurucu öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşıyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bir Söz Daha Hayata Geçti

  Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'ın 1 Kasım seçimlerinde verdiği sözlerden biri daha hayata geçti. Tarsus Üniversitesi'nin kurulması ile ilgili kanun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Mersin yeni bir üniversiteye daha kavuştu.

 • Ercan, “Öğretmenlerin Nöbet Görevini Düzenleyen İlgili Yönetmelik Hükümleri Değiştirilmeli”

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 Nolu Şube Başkanı Metin Ercan yaptığı basın toplantısı ile öğretmenlerin sorunlarını dile getirdi. Başkan Ercan, “Okullarda tam gün eğitim yapılması nedeniyle öğretmenlere nöbetçi olduğu günlerde tam gün nöbet görevi verilmekte;

 • Sarıkeçili Çocuklar Sertifikalarını Aldı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen ve bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen Sarıkeçili çocuklar projesi kapsamında sertifika töreni gerçekleştirildi.

 • Sadık Gültekin Öğrencilerle...

  * Eğitim Uzmanı Gültekin, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yeni sınav sistemini anlatacak; doğru tercihleri nasıl yapabileceklerini açıklayacak. Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, üniversite sınavlarında başarılı olmak ve meslekte doğru tercihi yakalamak isteyen gençleri semineri dinlemeye davet etti.

 • Okullara ve Eğitime Desteği Devam Ediyor

  Teknik hizmet ekipleri, ilçede 60’ı aşkın okulun ihtiyaç duyduğu hizmet ve çalışmaları yerine getirdi

Son Güncelleme: 27 Mayıs 2017, Cumartesi

Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni

2008-2009 öğretim  döneminde eğitim hayatına başlayan Şehit Hüseyin Güvercin Ortaokulu 8. eğitim öğretim dönemi sonunda 1 inci sınıftan itibaren eğitime başlayan  kurucu öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşıyor.

Okul  bahçesinde düzenlenen  ve okul idaresi, öğretmenler, veliler ve  eğitim gören öğrencilerin katıldığı törende, okul öğretmenlerinden oluşan saz korosu eşliğinde öğrenciler arasında halk müziği yarışması düzenlendi. İlk üçe giren öğrencilere melodika ve gitar hediye edildi.

Daha sonra  mezun olacak  öğrenciler giydikleri cüppe ve kepleriyle mezuniyet yolunda yürüdüler.  Bu tören sırasında  sınıf öğretmenleri bir anne-baba şevkati ile eğitim verdikleri öğrencilerinden  ayrılmanın mutluluğunu ve hüznünü yaşadılar.

Tören öncesinde bir konuşma yapan Okul Müdürü Mahmut Doğan Sarıdoğan; "   Bizim için heyecanlı bir gün,  bugün mezun olan öğrencilerimiz okulumuzda 1 inci sınıftan bugüne kadar aralıksız eğitim gören çocuklarımız. Biz bu çocuklarımızın okula başladıkları ilk günkü heyecanlarını biliyoruz, 8 yıldır sevinçlerine üzüntülerine şahit olduk, beraber birçok başarıya imza attık. Bu birlikteliğin sonucunda  çocuklarımız okulumuzu TEOG'da Toroslar İlçesinde 2 inci yapmışlardır, başta öğretmenlerimiz olmak üzere  velilerimiz ve mezun olan öğrencilerimize,  ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

törenin sonunda okul bahçesinde bir araya gelen yeni mezun olacak öğrenciler havai fişek gösterisi eşliğinde keplerini havaya fırlattılar. oyun havası ve halay eşliğinde  öğretmenler veliler ve öğrenciler  doyasıya eğlendiler.

 

 

 

Etiketler : mersin eğitim  şehit  hüseyin  güvercin 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri