Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni - Mersin İstikbal Gazetesi

Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni

2008-2009 öğretim döneminde eğitim hayatına başlayan Şehit Hüseyin Güvercin Ortaokulu 8. eğitim öğretim dönemi sonunda 1 inci sınıftan itibaren eğitime başlayan kurucu öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşıyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Türkiye En Çok Eğitimi Önemsiyor

  Dünya üzerindeki farklı ülkelerin yaşam endeksinde en fazla neyi önemsediği ortaya çıkarken, Türkiye’nin en fazla önemsediği konu “eğitim” olarak belirlendi.

 • Yenişehir Belediyesi Kurslarına Büyük İlgi

  Yenişehir Belediyesince düzenlenen Tiyatro, Yaratıcı Drama, Zumba, Fitness, Klasik Bale ve Jazz Dansı kursları büyük ilgi görüyor.

 • MÜ Hemşirelik Fakültesinin ‘Küresel Sorun Diyabet’ paneline yoğun ilgi

  Mersin Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında görevli öğretim üyeleri, '14 Kasım Dünya Diyabet Günü' dolayısıyla, şeker hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak amacı ile bir dizi etkinliğe imza attı. Form AVM’de yapılan şeker ölçüm etkinliğinin ardından, “Küresel Sorun Diyabet” konulu bir panel düzenlendi.

 • Dinçer, “Ekonomin kurtuluş reçetesi meslek okullarında”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, ülkemizin ekonomik hedeflerine emin adımlarla ilerlemesinin katma değeri yüksek ürünler üretmesine bağlı olduğunu belirtirken, mesleki eğitim okullarını ekonomiye kurtuluş reçetesi adresi olarak gösterdi.

 • Enerjisa Üretim’den Mesleki ve Teknik Lise Yatırımı İle Ülke Geleceğine Büyük Destek

  Enerjisa Üretim tarafından desteklenerek, Sabancı Vakfı tarafından inşası gerçekleştirilen, “Enerjisa Tufanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” açılışı gerçekleştirildi. Törene, il ve ilçe idari yöneticilerinin yanı sıra, Enerjisa Üretim ve Sabancı Vakfı üst düzey yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Son Güncelleme: 27 Mayıs 2017, Cumartesi

Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni

2008-2009 öğretim  döneminde eğitim hayatına başlayan Şehit Hüseyin Güvercin Ortaokulu 8. eğitim öğretim dönemi sonunda 1 inci sınıftan itibaren eğitime başlayan  kurucu öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşıyor.

Okul  bahçesinde düzenlenen  ve okul idaresi, öğretmenler, veliler ve  eğitim gören öğrencilerin katıldığı törende, okul öğretmenlerinden oluşan saz korosu eşliğinde öğrenciler arasında halk müziği yarışması düzenlendi. İlk üçe giren öğrencilere melodika ve gitar hediye edildi.

Daha sonra  mezun olacak  öğrenciler giydikleri cüppe ve kepleriyle mezuniyet yolunda yürüdüler.  Bu tören sırasında  sınıf öğretmenleri bir anne-baba şevkati ile eğitim verdikleri öğrencilerinden  ayrılmanın mutluluğunu ve hüznünü yaşadılar.

Tören öncesinde bir konuşma yapan Okul Müdürü Mahmut Doğan Sarıdoğan; "   Bizim için heyecanlı bir gün,  bugün mezun olan öğrencilerimiz okulumuzda 1 inci sınıftan bugüne kadar aralıksız eğitim gören çocuklarımız. Biz bu çocuklarımızın okula başladıkları ilk günkü heyecanlarını biliyoruz, 8 yıldır sevinçlerine üzüntülerine şahit olduk, beraber birçok başarıya imza attık. Bu birlikteliğin sonucunda  çocuklarımız okulumuzu TEOG'da Toroslar İlçesinde 2 inci yapmışlardır, başta öğretmenlerimiz olmak üzere  velilerimiz ve mezun olan öğrencilerimize,  ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

törenin sonunda okul bahçesinde bir araya gelen yeni mezun olacak öğrenciler havai fişek gösterisi eşliğinde keplerini havaya fırlattılar. oyun havası ve halay eşliğinde  öğretmenler veliler ve öğrenciler  doyasıya eğlendiler.

 

 

 

Etiketler : mersin eğitim  şehit  hüseyin  güvercin 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/b43d27c2014b0e59fe27f6e27d58590f.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42