Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni - Mersin İstikbal Gazetesi

Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni

2008-2009 öğretim döneminde eğitim hayatına başlayan Şehit Hüseyin Güvercin Ortaokulu 8. eğitim öğretim dönemi sonunda 1 inci sınıftan itibaren eğitime başlayan kurucu öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşıyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Enerjisa Üretim’den Mesleki ve Teknik Lise Yatırımı İle Ülke Geleceğine Büyük Destek

  Enerjisa Üretim tarafından desteklenerek, Sabancı Vakfı tarafından inşası gerçekleştirilen, “Enerjisa Tufanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” açılışı gerçekleştirildi. Törene, il ve ilçe idari yöneticilerinin yanı sıra, Enerjisa Üretim ve Sabancı Vakfı üst düzey yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

 • Eğitim ve Okullarımıza Desteğimiz Devam Edecek

  * Başkan Pamuk, yeni eğitim-öğretim dönemi nedeniyle yayınladığı mesajında, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi; okullara ve eğitim-öğretim sürecine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 • Çocuğunuzun Okula Uyum Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Okul dönemi başladı! Peki okula yeni başlayan miniklerimiz okula nasıl uyum sağlayacak? Aileler bu dönemde çocuklarına karşı nasıl davranmalı? Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Klinik Psikolog Emel Güler, anlattı.

 • Büyükşehir Destekledi Onlar Başardı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu’nda YKS’ye hazırlanan öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti. Anamur şubesinde eğitim gören Sezer Saydam ise Mersin 1’incisi, Türkiye 271’incisi olarak, Mersin’in gururu oldu.

 • Ercan’dan MEB’e Çağrı

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 nolu Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı yazıl basın açıklamasında yönetici atamalarında hak gaspının yapıldığı iddiasında bulunarak eleştiride bulundu.

Son Güncelleme: 27 Mayıs 2017, Cumartesi

Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni

2008-2009 öğretim  döneminde eğitim hayatına başlayan Şehit Hüseyin Güvercin Ortaokulu 8. eğitim öğretim dönemi sonunda 1 inci sınıftan itibaren eğitime başlayan  kurucu öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşıyor.

Okul  bahçesinde düzenlenen  ve okul idaresi, öğretmenler, veliler ve  eğitim gören öğrencilerin katıldığı törende, okul öğretmenlerinden oluşan saz korosu eşliğinde öğrenciler arasında halk müziği yarışması düzenlendi. İlk üçe giren öğrencilere melodika ve gitar hediye edildi.

Daha sonra  mezun olacak  öğrenciler giydikleri cüppe ve kepleriyle mezuniyet yolunda yürüdüler.  Bu tören sırasında  sınıf öğretmenleri bir anne-baba şevkati ile eğitim verdikleri öğrencilerinden  ayrılmanın mutluluğunu ve hüznünü yaşadılar.

Tören öncesinde bir konuşma yapan Okul Müdürü Mahmut Doğan Sarıdoğan; "   Bizim için heyecanlı bir gün,  bugün mezun olan öğrencilerimiz okulumuzda 1 inci sınıftan bugüne kadar aralıksız eğitim gören çocuklarımız. Biz bu çocuklarımızın okula başladıkları ilk günkü heyecanlarını biliyoruz, 8 yıldır sevinçlerine üzüntülerine şahit olduk, beraber birçok başarıya imza attık. Bu birlikteliğin sonucunda  çocuklarımız okulumuzu TEOG'da Toroslar İlçesinde 2 inci yapmışlardır, başta öğretmenlerimiz olmak üzere  velilerimiz ve mezun olan öğrencilerimize,  ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

törenin sonunda okul bahçesinde bir araya gelen yeni mezun olacak öğrenciler havai fişek gösterisi eşliğinde keplerini havaya fırlattılar. oyun havası ve halay eşliğinde  öğretmenler veliler ve öğrenciler  doyasıya eğlendiler.

 

 

 

Etiketler : mersin eğitim  şehit  hüseyin  güvercin 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri