Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni - Mersin İstikbal Gazetesi

Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni

2008-2009 öğretim döneminde eğitim hayatına başlayan Şehit Hüseyin Güvercin Ortaokulu 8. eğitim öğretim dönemi sonunda 1 inci sınıftan itibaren eğitime başlayan kurucu öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşıyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Çalışkan, Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti

  Ülkücü İşçiler Derneği Mersin İl Başkanı Mehmet Veysel Çalışkan, Başkan Yardımcısı Ömer Demir ve Dernek Yönetimi Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.Dernek Başkanı Çalışkan, Milli Eğitim Müdürüne nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

 • “TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Çalıştayı”

  Mersin Üniversitesi’nde “TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Çalıştayı” 03-13 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

 • Mersin Üniversitesi 25’nci Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Gerçekleşti

  Mersin Üniversitesi 25’inci eğitim-öğretim yılı açılış töreni geniş bir katılımla gerçekleşti. Çiftlikköy Kampüsü Cumhuriyet Alanı’nda saygı duruşunda bulunulması ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde devam etti.

 • Hasan Arslan’dan Kazanlı’lı Minik öğrencilere destek

  Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan vekili Hasan Arslan 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı açılması ile Kazanlıda Ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere geri kalmamaları için Okul İhtiyaçlarını Hediye etti.

 • Engelli Öğrencinin Servis Sorunu Çözüldü

  Çukurova Mahallesi'ndeki evinden Akbelen Mahallesi'nde bulunan Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine her gün yaklaşık 5 kilometrelik yolu annesinin yardımı ile tekerlekli sandalye ile gelen Doğuştan bedensel engelli öğrencinin servis sorunu çözüldü.

Son Güncelleme: 27 Mayıs 2017, Cumartesi

Şehit Hüseyin Güvercin Orta Okulunda Coşkulu Mezuniyet Töreni

2008-2009 öğretim  döneminde eğitim hayatına başlayan Şehit Hüseyin Güvercin Ortaokulu 8. eğitim öğretim dönemi sonunda 1 inci sınıftan itibaren eğitime başlayan  kurucu öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşıyor.

Okul  bahçesinde düzenlenen  ve okul idaresi, öğretmenler, veliler ve  eğitim gören öğrencilerin katıldığı törende, okul öğretmenlerinden oluşan saz korosu eşliğinde öğrenciler arasında halk müziği yarışması düzenlendi. İlk üçe giren öğrencilere melodika ve gitar hediye edildi.

Daha sonra  mezun olacak  öğrenciler giydikleri cüppe ve kepleriyle mezuniyet yolunda yürüdüler.  Bu tören sırasında  sınıf öğretmenleri bir anne-baba şevkati ile eğitim verdikleri öğrencilerinden  ayrılmanın mutluluğunu ve hüznünü yaşadılar.

Tören öncesinde bir konuşma yapan Okul Müdürü Mahmut Doğan Sarıdoğan; "   Bizim için heyecanlı bir gün,  bugün mezun olan öğrencilerimiz okulumuzda 1 inci sınıftan bugüne kadar aralıksız eğitim gören çocuklarımız. Biz bu çocuklarımızın okula başladıkları ilk günkü heyecanlarını biliyoruz, 8 yıldır sevinçlerine üzüntülerine şahit olduk, beraber birçok başarıya imza attık. Bu birlikteliğin sonucunda  çocuklarımız okulumuzu TEOG'da Toroslar İlçesinde 2 inci yapmışlardır, başta öğretmenlerimiz olmak üzere  velilerimiz ve mezun olan öğrencilerimize,  ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

törenin sonunda okul bahçesinde bir araya gelen yeni mezun olacak öğrenciler havai fişek gösterisi eşliğinde keplerini havaya fırlattılar. oyun havası ve halay eşliğinde  öğretmenler veliler ve öğrenciler  doyasıya eğlendiler.

 

 

 

Etiketler : mersin eğitim  şehit  hüseyin  güvercin 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri