Türk Eğitim-Sen Mersin 1 nolu Şube’de Birlik Beraberlik Coşkusu - Mersin İstikbal Gazetesi

Türk Eğitim-Sen Mersin 1 nolu Şube’de Birlik Beraberlik Coşkusu

İstikbal Haber/ Türk Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şube işyeri temsilcileri istişare toplantısı yapıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını sendika şube sekreteri İbrahim Bulut yaptı. Sendika çalışmaları hakkında bilgi veren Bulut,

Benzer Haber Başlıkları

 • Enerjisa Üretim’den Mesleki ve Teknik Lise Yatırımı İle Ülke Geleceğine Büyük Destek

  Enerjisa Üretim tarafından desteklenerek, Sabancı Vakfı tarafından inşası gerçekleştirilen, “Enerjisa Tufanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” açılışı gerçekleştirildi. Törene, il ve ilçe idari yöneticilerinin yanı sıra, Enerjisa Üretim ve Sabancı Vakfı üst düzey yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

 • Eğitim ve Okullarımıza Desteğimiz Devam Edecek

  * Başkan Pamuk, yeni eğitim-öğretim dönemi nedeniyle yayınladığı mesajında, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi; okullara ve eğitim-öğretim sürecine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 • Çocuğunuzun Okula Uyum Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Okul dönemi başladı! Peki okula yeni başlayan miniklerimiz okula nasıl uyum sağlayacak? Aileler bu dönemde çocuklarına karşı nasıl davranmalı? Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Klinik Psikolog Emel Güler, anlattı.

 • Büyükşehir Destekledi Onlar Başardı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu’nda YKS’ye hazırlanan öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti. Anamur şubesinde eğitim gören Sezer Saydam ise Mersin 1’incisi, Türkiye 271’incisi olarak, Mersin’in gururu oldu.

 • Ercan’dan MEB’e Çağrı

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 nolu Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı yazıl basın açıklamasında yönetici atamalarında hak gaspının yapıldığı iddiasında bulunarak eleştiride bulundu.

Son Güncelleme: 11 Mayıs 2017, Perşembe

Türk Eğitim-Sen Mersin 1 nolu Şube’de Birlik Beraberlik Coşkusu

İstikbal Haber/ Türk Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şube işyeri temsilcileri istişare toplantısı yapıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını sendika şube sekreteri İbrahim Bulut yaptı. Sendika çalışmaları hakkında bilgi veren Bulut, üyeler bazında yaptığı değerlendirmeleri anlatırken yaptıkları fedakârlıkları tek tek anlattı. Üyelerin sendikanın kıymetini bilmelerini isteyen Bulut, ahde vefanın olmasını önemsediğini belirterek; Türk Eğitim-Sen’in tüm ilçelerde teşkilatlandığını aktardı.

Türk Eğitim’sen Mersin 1 Nolu Şube Başkanı Tevabil Akıncı konuşmasını veda eder gibi yaptı. Emekli olacağını ve başkanlığı da bırakacağını anlatan Akıncı, yerine Metin Ercan’ı önerdi. Metin Ercan ismini duyan temsilciler uzun süre alkışladı. Başkan Akıncı 34 yıl 7 ay 14 gün devlete hizmet ettiğini belirterek bu süre içerisinde Türk Eğitim-Sen üyeleri gibi yürekli ne bayan ne bay gördüğünü söyledi. Akıncı, “ Bu kadar baskı bu kadar yıldırmanın olduğu bir yerde şu topluluk dosta güven düşmana dizlerini titretecek kadar korku verecek topluluk. Bunu bilin, biz değerini biliyoruz lütfen sizde bilin.”

TÜRKÜ ANLATIRKEN YÜREKLE ANLATIRSIN BU YÜREK SİZDE VAR

Korkusuzca aralarına gelip katılan müdürlere alkış isteyen Başkan Akıncı, Türk’ün nasıl anlatılacağını anlattı. Akıncı, “ Türk’ün geleneğinde Türk’ü anlatırken türküyle anlatırsın, Türk’ü anlatırken İslam’la anlatırsın, Türkü anlatırken Hz. Muhammet Mustafa’nın övdüğü insanlarla anlatırsın, Türkü anlatırken meşveretle anlatırsın, Türkü anlatırken genel kurulla anlatırsın ve Türkü anlatırken yürekle anlatırsın bu yürek sizde var.”dedi.

METİN ERCAN UZUN SÜRE ALKIŞLANDI

Türk Eğitim-Senli olmak ve Türk Eğitim-Senli olmanın zor olduğunu anlatan Başkan Akıncı, Türk Eğitim-Sen’de yapmış olduğu görevleri anlatarak, vefa göstermeyen arkadaşlarını eleştirdi. Sekiz ay sonra kongre olacağını söyleyen Başkan Akıncı, kendisinden boşalacak olan makama bir isim önerdi. Metin Ercan ismini açıklayan başkan Akıncı, bu açıklamanın ilk kez olduğunu ve Metin Ercan’a kefil olduğunu  söyledi. Türk Eğitim-Sen’li temsilcilerce  Metin Ercan uzun süre alkışlandı.  Metin Ercan ise görev almanın farz olduğunu ifade ederek, “Şube başkanlığını Cenab-ı Allah  bana nasip olursa , Cenab-ı Allah’ın bana bahşedebileceği en yüce makamlardan bir tanesidir. Diğer bir tanesi de sizin gönüllerinizdeki makamlarda yer alabilmek”dedi.  

 

 

Etiketler : mersin  türk  eğitim  sen  istişare 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri