Türk Eğitim-Sen Mersin 1 nolu Şube’de Birlik Beraberlik Coşkusu - Mersin İstikbal Gazetesi

Türk Eğitim-Sen Mersin 1 nolu Şube’de Birlik Beraberlik Coşkusu

İstikbal Haber/ Türk Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şube işyeri temsilcileri istişare toplantısı yapıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını sendika şube sekreteri İbrahim Bulut yaptı. Sendika çalışmaları hakkında bilgi veren Bulut,

Benzer Haber Başlıkları

 • Çalışkan, Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti

  Ülkücü İşçiler Derneği Mersin İl Başkanı Mehmet Veysel Çalışkan, Başkan Yardımcısı Ömer Demir ve Dernek Yönetimi Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.Dernek Başkanı Çalışkan, Milli Eğitim Müdürüne nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

 • “TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Çalıştayı”

  Mersin Üniversitesi’nde “TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Çalıştayı” 03-13 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

 • Mersin Üniversitesi 25’nci Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Gerçekleşti

  Mersin Üniversitesi 25’inci eğitim-öğretim yılı açılış töreni geniş bir katılımla gerçekleşti. Çiftlikköy Kampüsü Cumhuriyet Alanı’nda saygı duruşunda bulunulması ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde devam etti.

 • Hasan Arslan’dan Kazanlı’lı Minik öğrencilere destek

  Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan vekili Hasan Arslan 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı açılması ile Kazanlıda Ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere geri kalmamaları için Okul İhtiyaçlarını Hediye etti.

 • Engelli Öğrencinin Servis Sorunu Çözüldü

  Çukurova Mahallesi'ndeki evinden Akbelen Mahallesi'nde bulunan Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine her gün yaklaşık 5 kilometrelik yolu annesinin yardımı ile tekerlekli sandalye ile gelen Doğuştan bedensel engelli öğrencinin servis sorunu çözüldü.

Son Güncelleme: 11 Mayıs 2017, Perşembe

Türk Eğitim-Sen Mersin 1 nolu Şube’de Birlik Beraberlik Coşkusu

İstikbal Haber/ Türk Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şube işyeri temsilcileri istişare toplantısı yapıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını sendika şube sekreteri İbrahim Bulut yaptı. Sendika çalışmaları hakkında bilgi veren Bulut, üyeler bazında yaptığı değerlendirmeleri anlatırken yaptıkları fedakârlıkları tek tek anlattı. Üyelerin sendikanın kıymetini bilmelerini isteyen Bulut, ahde vefanın olmasını önemsediğini belirterek; Türk Eğitim-Sen’in tüm ilçelerde teşkilatlandığını aktardı.

Türk Eğitim’sen Mersin 1 Nolu Şube Başkanı Tevabil Akıncı konuşmasını veda eder gibi yaptı. Emekli olacağını ve başkanlığı da bırakacağını anlatan Akıncı, yerine Metin Ercan’ı önerdi. Metin Ercan ismini duyan temsilciler uzun süre alkışladı. Başkan Akıncı 34 yıl 7 ay 14 gün devlete hizmet ettiğini belirterek bu süre içerisinde Türk Eğitim-Sen üyeleri gibi yürekli ne bayan ne bay gördüğünü söyledi. Akıncı, “ Bu kadar baskı bu kadar yıldırmanın olduğu bir yerde şu topluluk dosta güven düşmana dizlerini titretecek kadar korku verecek topluluk. Bunu bilin, biz değerini biliyoruz lütfen sizde bilin.”

TÜRKÜ ANLATIRKEN YÜREKLE ANLATIRSIN BU YÜREK SİZDE VAR

Korkusuzca aralarına gelip katılan müdürlere alkış isteyen Başkan Akıncı, Türk’ün nasıl anlatılacağını anlattı. Akıncı, “ Türk’ün geleneğinde Türk’ü anlatırken türküyle anlatırsın, Türk’ü anlatırken İslam’la anlatırsın, Türkü anlatırken Hz. Muhammet Mustafa’nın övdüğü insanlarla anlatırsın, Türkü anlatırken meşveretle anlatırsın, Türkü anlatırken genel kurulla anlatırsın ve Türkü anlatırken yürekle anlatırsın bu yürek sizde var.”dedi.

METİN ERCAN UZUN SÜRE ALKIŞLANDI

Türk Eğitim-Senli olmak ve Türk Eğitim-Senli olmanın zor olduğunu anlatan Başkan Akıncı, Türk Eğitim-Sen’de yapmış olduğu görevleri anlatarak, vefa göstermeyen arkadaşlarını eleştirdi. Sekiz ay sonra kongre olacağını söyleyen Başkan Akıncı, kendisinden boşalacak olan makama bir isim önerdi. Metin Ercan ismini açıklayan başkan Akıncı, bu açıklamanın ilk kez olduğunu ve Metin Ercan’a kefil olduğunu  söyledi. Türk Eğitim-Sen’li temsilcilerce  Metin Ercan uzun süre alkışlandı.  Metin Ercan ise görev almanın farz olduğunu ifade ederek, “Şube başkanlığını Cenab-ı Allah  bana nasip olursa , Cenab-ı Allah’ın bana bahşedebileceği en yüce makamlardan bir tanesidir. Diğer bir tanesi de sizin gönüllerinizdeki makamlarda yer alabilmek”dedi.  

 

 

Etiketler : mersin  türk  eğitim  sen  istişare 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri