Ücretsiz Yaz Okulları Başladı - Mersin İstikbal Gazetesi

Ücretsiz Yaz Okulları Başladı

2015-2016 Türkiye Şampiyonu Akdeniz Belediye Spor Kulübü Geleceğin Yıldızlarını Arıyor

Benzer Haber Başlıkları

 • Enerjisa Üretim’den Mesleki ve Teknik Lise Yatırımı İle Ülke Geleceğine Büyük Destek

  Enerjisa Üretim tarafından desteklenerek, Sabancı Vakfı tarafından inşası gerçekleştirilen, “Enerjisa Tufanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” açılışı gerçekleştirildi. Törene, il ve ilçe idari yöneticilerinin yanı sıra, Enerjisa Üretim ve Sabancı Vakfı üst düzey yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

 • Eğitim ve Okullarımıza Desteğimiz Devam Edecek

  * Başkan Pamuk, yeni eğitim-öğretim dönemi nedeniyle yayınladığı mesajında, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi; okullara ve eğitim-öğretim sürecine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 • Çocuğunuzun Okula Uyum Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Okul dönemi başladı! Peki okula yeni başlayan miniklerimiz okula nasıl uyum sağlayacak? Aileler bu dönemde çocuklarına karşı nasıl davranmalı? Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Klinik Psikolog Emel Güler, anlattı.

 • Büyükşehir Destekledi Onlar Başardı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu’nda YKS’ye hazırlanan öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti. Anamur şubesinde eğitim gören Sezer Saydam ise Mersin 1’incisi, Türkiye 271’incisi olarak, Mersin’in gururu oldu.

 • Ercan’dan MEB’e Çağrı

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 nolu Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı yazıl basın açıklamasında yönetici atamalarında hak gaspının yapıldığı iddiasında bulunarak eleştiride bulundu.

Son Güncelleme: 22 Haziran 2018, Cuma

2015-2016 Türkiye Şampiyonu Akdeniz Belediye Spor Kulübü Geleceğin Yıldızlarını Arıyor

AKDENİZ BELEDİYESİ ÜCRETSİZ YAZ OKULUNA KAYITLAR BAŞLADI

* Akdeniz Belediye Spor Kulübü’nün, uzman eğitmenlerle verdiği ücretsiz basketbol, futbol, hentbol, voleybol ve tenis yaz okulu kurs kayıtları başladı. Başkan Pamuk, çocuklarını spor kurslarına göndermeleri için ailelere çağrı yaptı.

Her yıl farklı dallarda yüzlerce sporcu yetiştiren, yine sporun birçok branşında yerel ve ulusal ölçekte önemli başarılar elde eden Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü, bu yılki yaz okullarına yeni yıldızlarını bekliyor. Bugün itibariyle farklı spor dallarında lisanslı 400’ü aşkın sporcunun eğitim gördüğü ve mücadele ettiği kulüp, 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin sona ermesiyle ücretsiz yaz okullarına yeni yeteneklerin kayıtlarını da almaya başladı. Kulüp, bu yıl yaz okullarına; hentbol ve voleybolda 2006-2007 doğumlu bayan; basketbolda 2006-2007 doğumlu bay-bayan; teniste de 2001 ila 2011 bay-bayan sporcuları kabul ediyor. Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü’nün verdiği spor eğitimleri, yaz ayı boyunca sürecek. Kulübe kayıt yaptıran sporculara, forma, şort ve çorap gibi malzemeleri de ücretsiz verilecek.

Başkan Pamuk’tan anne-babalara çağrı…

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, çocukların geleceğe hazırlanmasında sporun taşıdığı öneme dikkat çekti, anne-babalara, çocuklarını belediyenin sunduğu ücretsiz spor kurslarına kayıt etmeleri çağrısında bulundu. Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde mücadele veren sporcuların, farklı dallarda yerel ve ulusal alanda ciddi başarılar elde ettiğini ve birçok kupa ve madalya kazandığının altını çizen Başkan Pamuk, “En değerli varlığımız olan çocuklarımızı ve gençlerimizi, sokağın yarattığı risklerden ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak hepimizin görevi. Eğitim-öğretim yaşamı sırasında spor yapan çocukların daha başarılı olduğu bilinen bir gerçektir. Güzel bir gelecek için çocuklarımızı spora, sosyal ve kültürel etkinliklere teşvik etmemiz büyük önem taşıyor. Bu noktada, taşıdığımız görev ve sorumluluğun da farkındayız. Değerli velilerden isteğimiz, çocuklarının yaz tatilini en iyi ve verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak için onları yetenekli oldukları spor dallarına yönlendirmeleridir” dedi.

Spor kurslarına başvuru ve kayıtlar için…

Alanında deneyimli antrenörlerin eğitim verdiği Akdeniz Belediye Spor Kulübü yaz okuluna, bu yıl 2006 ve üzeri doğumlu sporcular alınacak. Yoğun bir ilginin görüldüğü ve yıl boyu sürecek kayıtlar için başvurular, Akdeniz Belediye Spor Tesisleri (Toros Devlet Hastanesi Karşısı) ile Çay Mahallesi Spor Tesisleri’ne yapılabilir. Futbol kursu için iletişim; Ümit Yıldırım: 05548298569, Taki Bakar: 05556255694 ve Orhan Hüseyinoğlu: 05301011662; Voleybol, Hentbol ve Basketbol kursları için iletişim; Tuğçe Demiroğlu: 05425103163; Tenis kursu için iletişim; Cevdet Özdemirtaş: 05331463981.

 

Etiketler : akdeniz  belediye  yaz  okul 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri