Ülkü Ocakları Genel Başkanı Mersin deydi - Mersin İstikbal Gazetesi

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Mersin deydi

Mersin Ülkü ocakları İl Başkanı Mehmet Dutar ?Bizlerin görevleri Mersine de ve Türkiye`de yaşayan Gençlerimizi Türk Tarihi ve Türk Milliyetçiliği konusunda eğitmek ve onarları bilgilendirmektir` dedi.

Benzer Haber Başlıkları

 • 120'ye Yakın Öğrencisini Mezun Etti

  Geçmişi 1979'lara dayanan ve Mersin Üniversitesi’nin en köklü akademik birimlerinden biri olan Turizm Fakültesi, 120'ye yakın öğrencisini mezun etti.

 • Çocukların Eğitimleri Toplantısı yapıldı

  Mevsimlik Gezici Tarım İşçisi Çocukların Eğitimleri Toplantısı Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 • CHP Sandık eğitimleri devam ediyor

  CHP Mezitli İlçe Başkanlığı'nın sandık görevlilerine yönelik eğitimleri devam ediyor. Geçtiğimiz gün Paris Düğün Salonu'nda parti eğitmenleri Nilgün Esen ve Ahmet Erdem tarafından Kuyuluk Merkez, Çamlıca, Çankaya, Tece, Şahintepesi, Hürriyet, Deniz, Anayu

 • Tubitak Bilim Fuarı Yenişehir'de

  TÜBİTAK Bilim Fuarları, okullarda öğrenim gören öğrencilerin, öğretim programları veya kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma projeleri yaparak, bu projelerin sonuçlarını sergileyebilecekleri,

 • ZİÇEV'li çocuklar sertifikalarını aldı

  Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Mersin Şubesi ve İŞKUR`un birlikte düzenlediği ?Meslek Edindirme Kursu Sonu Belge Dağıtım Töreni? Gazi Lisesi`nde gerçekleştirildi.

Son Güncelleme: 05 Haziran 2009, Cuma
Haber 4147 kez görüntülendi.

ÖZTÜRK GENÇLERLE BULUŞTU


Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun Öztürk Mersin’deki Ülkücü Gençlerle bir araya geldi.


Mersin Ülkü ocakları İl Başkanı Mehmet Dutar ‘Bizlerin görevleri Mersine de ve Türkiye’de yaşayan Gençlerimizi Türk Tarihi ve Türk Milliyetçiliği konusunda eğitmek ve onarları bilgilendirmektir’ dedi.


Dutar “Ülkü ocakları Genel Başkanımız Harun Öztürk’ün önderliğinde verdiğimiz toplantıda bizleri yalnız bırakmayan Genel Başkanımız Harun Öztürk’e sonsuz teşekkürler ederim diye” konuştu.


 Konferansta konuşma yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun Öztürk şunları söyledi.


Türk milliyetçiliği ve onun çelikleşmiş hali olan Ülkücü hareket, sistematik bir fikir sistemine dönüştüğü süreçle birlikte milleti hak ettiği seviyeye çıkarma hedefinden şaşmamıştır. Liderimiz, gençliğimizin milli ve manevi değerlere sahip bir halde bilgiyle donanmasını ve çağın yeniliklerini takip ederek kendilerini yetiştirmesini arzu etmektedir. Bu çerçevede de bize yol göstermekte ve ufkumuzu genişletmektedir." şeklinde sözlerine şöyle devam etti.


Konferans, soru cevap bölümüyle sona erdi.


AYRICA TARSUSLU GENÇLERLE DE GÖRÜŞEN BAŞKAN ÖZTÜRK BURDAN ANKARA'YA GİTTİ


GENEL BAŞKAN TARSUS’TAYDI


Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun ÖZTÜRK geçtiğimiz Cumartesi Tarsus’a geldi.


Yoğun programına rağmen Tarsus Ocak Başkanı Tolga Arslan’ın davetini geri çevirmeyen Öztürk’ü yoğun bir genç kitlesi karşıladı. Yaklaşık bir buçuk saat ocakta gençlerle sohbet eden genel başkan, ardından Tarsus’tan Ankara’ya gitmek üzere ayrıldı.


Ocak çalışmaları hakkında Genel Başkan Harun Öztürk’e bilgi veren Arslan: Tarsus elli dokuz ilden büyük bir ilçedir. Bu nedenle yapmış olduğumuz tüm çalışmaları Tarsus’u ilçe olarak düşünmediğimiz için programlarımız yoğun katılımlı ve yorucu olmaktadır. Göreve geldiğimiz bir yıl içerisinde 16 programla Tarsuslu hemşehrilerimizle kucaklaştık. Proğramlarımızın toplumun her kesimince takdir edildiğini düşünüyoruz. Bu da bize ayrı bir motivasyon kazandırıyor. Her hafta devam eden eğitim seminerlerimiz ve özellikle kitap okuma saatlerimize özellikle ortaöğretim gençliği yoğun ilgi gösteriyor. Ocak olarak Kafkas Halk Oyunları Topluluğumuzu ve müzik grubumuz Grup Çeriyi ileriki programlar için hazırlıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirici, halkımızla kavuşmayı, kucaklaşmayı sağlayan programlarımız devam edecektir.


Akşam saatlerinde Tarsus Ülkü Ocaklarını ziyaret eden Harun ÖZTÜRK, başkan Tolga Arslan ve yönetim kurulundan çalışmalar hakkında bilgi alan Öztürk şunları söyledi:


‘Yapmış olduğunuz eğitim ve kültür çalışmalarını Ankara’dan duyuyordum. Maşallah ilçe olmanıza rağmen il ocaklardan fazla çalışma yapmışsınız. Çalışmalarınız içerik olarak tam anlamıyla Türk gençlerine yol gösterici niteliktedir. Özellikle Dede Korkut programınız ve hazırladığınız Kafkas Halk oyunları ekibiniz görülmeye değerdir. Tüm yönetici arkadaşlarım adına başkanımız Tolga Arslan’ı kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.’’

  

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri