Vali Su Minik Yüreklerin Heyecanına Ortak Oldu - Mersin İstikbal Gazetesi

Vali Su Minik Yüreklerin Heyecanına Ortak Oldu

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Yenişehir Aydınlıkevler İlkokulu’nda düzenlenen 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Kutlama Töreni’ne katılarak bu yıl ilk kez okul sıralarıyla tanışan minik yüreklerin heyecanlarına ortak oldu.

Benzer Haber Başlıkları

 • Enerjisa Üretim’den Mesleki ve Teknik Lise Yatırımı İle Ülke Geleceğine Büyük Destek

  Enerjisa Üretim tarafından desteklenerek, Sabancı Vakfı tarafından inşası gerçekleştirilen, “Enerjisa Tufanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” açılışı gerçekleştirildi. Törene, il ve ilçe idari yöneticilerinin yanı sıra, Enerjisa Üretim ve Sabancı Vakfı üst düzey yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

 • Eğitim ve Okullarımıza Desteğimiz Devam Edecek

  * Başkan Pamuk, yeni eğitim-öğretim dönemi nedeniyle yayınladığı mesajında, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi; okullara ve eğitim-öğretim sürecine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 • Çocuğunuzun Okula Uyum Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Okul dönemi başladı! Peki okula yeni başlayan miniklerimiz okula nasıl uyum sağlayacak? Aileler bu dönemde çocuklarına karşı nasıl davranmalı? Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Klinik Psikolog Emel Güler, anlattı.

 • Büyükşehir Destekledi Onlar Başardı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu’nda YKS’ye hazırlanan öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti. Anamur şubesinde eğitim gören Sezer Saydam ise Mersin 1’incisi, Türkiye 271’incisi olarak, Mersin’in gururu oldu.

 • Ercan’dan MEB’e Çağrı

  Türk Eğitim-Sen Mersin-1 nolu Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı yazıl basın açıklamasında yönetici atamalarında hak gaspının yapıldığı iddiasında bulunarak eleştiride bulundu.

Son Güncelleme: 19 Eylül 2017, Salı

Vali Su Minik Yüreklerin Heyecanına Ortak Oldu

 

Mersin Valisi  Ali İhsan Su, Yenişehir Aydınlıkevler İlkokulu’nda düzenlenen 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Kutlama Töreni’ne katılarak bu yıl ilk kez okul sıralarıyla tanışan minik yüreklerin heyecanlarına ortak oldu.

Vali Su’nun okul girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması sonrasında Okul Müdürü Saim Demir ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın yaptığı konuşmayla devam etti.

Vali Su; “ İyi Bir Gelecek Eğitimden Geçmektedir ”

Törende yaptığı konuşmasına iyi bir geleceğin eğitimden geçtiğinin altını çizerek başlayan Vali Su, “ Her fırsatta dünyanın en önemli işinin eğitim olduğunu söylüyoruz. Ülkemizin geleceğini inşa edecek olan yarının idarecileri, ekonomistleri, ticaret adamları ve esnaflarını oluşturacak çocuklarımızın eğitimi bu anlamda çok önemlidir. Ülkemizi geleceğe taşıyacak, çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracak gençlerimizi çok iyi yetiştirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Çocuklarımızın en güzel şekilde yetişmesi için eğitimin tüm paydaşlarıyla birlikte hareket ederek 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını en verimli şekilde sürdürmek için üstün bir gayret içerisinde olacaklarını da kaydeden Vali Ali İhsan Su, öğrencilere hitaben “ Sevgili öğrenciler, bugün bir kısmınız okula ilk defa başlayacak, bir kısmınız da tatili bitirdi ve okula dönecek. Okul sizin için ayrı bir dünyadır. Okuldaki tüm imkanlardan en iyi şekilde faydalanmalısınız. Çünkü kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz gelecekte hem kendi hayatınız açısından, hem de ülkemiz ve Milletimizin geleceği açısından en önemli şeyi yapmış olacaksınız.” şeklinde konuştu.

Vali Su; “ Öğretmenler, En Önemli Yüreği Siz Yetiştireceksiniz ”

Konuşmasının devamında, öğrencilerin derslerine iyi bir şekilde çalışmalarının önemli olduğu kadar, sosyal ve kültürel aktiviteler yaparak kendilerini her alanda geliştirme gayretinde olmalarının da son derece önemli olduğunu belirten Vali Su, öğretmenlere hitaben ise; “ Değerli öğretmen arkadaşlarım, işin en büyük yükünün bir ayağı da size düşmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Muallimler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ sözünde de ifade ettiği gibi yeni nesli yetiştirmek, çocuklarımızı eğitmek sizin ellerinizdedir. Çünkü her sanatkârın bir hammaddesi vardır, sizin hammaddeniz ise insandır. Yani en önemli yüreği siz yetiştireceksiniz. Bu bakımdan çocuklarımızı her alanda üstün bir şekilde yetiştirmek için gayret sarf edeceğinize inanıyorum.” dedi.

Öğretmenlerin, çocuklar için önemli bir rol model olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Vali Ali İhsan Su, bu bakımdan öğretmenlerin çocuklara bilim, bilgi, teknoloji ve sanat aktarımı yanında, güzel örnek teşkil edecek davranışlar sergilemelerinin de çok önemli olduğunun altını çizdi.

Konuşmasında, çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesinde velilere de önemli görevler düştüğünü vurgulayan Vali Su, ailelerin çocuklara olan yaklaşımının önemine değinerek, “Çocuklarımıza her alanda yardımcı olmalı, sadece okul içinde değil okul dışında da çocuklarımızı kontrol etmeli, onları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak için elimizden geleni yapmalıyız” diye konuştu.

Sözlerinin sonunda eğitimin, servisçisinden temizlikçisine, öğretmeninden idarecisine, velisinden öğrencisine kadar bir bütün olarak devam ettiğini kaydeden Vali Ali İhsan Su, eğitimin her alanda sorunsuz devam etmesi ve çocuklarımızın en iyi şekilde yetişebilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde gayret etmeye devam edeceklerini vurguladıktan sonra 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasını noktaladı.

 Protokol konuşmalarının ardından 4. Sınıf öğrencilerinin, okul hayatına yeni başlayan ilköğretim öğrencilerine “okulumuza hoş geldiniz” çiçeği vermesiyle süren törenin ardından sınıfları gezen Vali Ali İhsan Su, öğrencilerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi ve hediyeler dağıttı.

Sınıfları dolaşarak minik yüreklerin heyecanını paylaştıktan sonra öğretmenler odasına geçen Vali Su, öğretmenlerle de bir süre sohbet ederek, yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diledi

Etiketler : mersin  vali  eğitim 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri