140 Firma İş Arayanları Bekliyor - Mersin İstikbal Gazetesi

140 Firma İş Arayanları Bekliyor

FIRSAersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde planlanan 8. Mersin İstihdam Fuarı, işgücü piyasasına yön veren kuruluşlar ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliği ile PALM CITY MERSİN AVM’de 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde kapılarını açıyor

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 20 Nisan 2018, Cuma

 

 

İŞ ARAYANLARA BÜYÜK

 

 

FIRSAersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde planlanan 8. Mersin İstihdam Fuarı, işgücü piyasasına yön veren kuruluşlar ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliği ile PALM CITY MERSİN AVM’de 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde kapılarını açıyor

140 Firma İş Arayanları Bekliyo

            19.04.2018 Tarihinde Akdeniz İhracatçı Birliklerinde gerçekleştirilen İstihdam Fuarı Bilgilendirme ve Tanıtım toplantısı yapıldı. Fuar organizasyon sorumlusu aynı zamanda Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA; Mersin’e yakışır, işveren ve iş arayanların isteklerine cevap veren bir organizasyon gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti. 140 firmanın stant açacağı organizasyon iş arayanların stant açacak kurumsal firmalara iş ve staj başvurusu imkanı sağlarken, öğrencilerin de kariyer yolculukları için büyük fırsat yarattığını söyleyen ÖZADA;  Türkiye’de ilk kez bir istihdam fuarında dijital iş ve staj başvurusu imkanı sağlayacaklarının da altını çizdi.

 

Türkiye’nin ilk dijital Fuarı  

            Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; 8. Kez düzenleyecekleri İstihdam Fuarının iş arayanlar ve işverenler açısından büyük önem taşıdığını bugüne kadar yapılan fuar organizasyonlarının başarısını da işgücü piyasasına yön veren kurum ve kuruluşlarla gerçekleştirilen işbirliği olduğunu belirtti. Bugüne kadar yapılan fuarlar arasında en yüksek firma katılımını sağlamaları ve Türkiye’de ilk kez fuar alanında dijital iş ve staj başvuru imkanı sağlamaları yönünden fuar organizasyonunun iş arayanlar açısından büyük fırsat yarattığını belirtti. Organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen fuar düzenleme kuruluna, ev sahipliklerinden dolayı Akdeniz İhracatçı Birlikleri , Palm City Mersin AVM’ ye fuar organizasyonunun planlanması ve gerçekleştirilmesi aşamalarında desteklerini sunan Girişimci İnsan Kaynakları Derneğine teşekkürlerini sunan KUTLU 25-26 Nisan tarihlerinde saat 10.00 itibariyle Palm City Mersin AVM’de firmaların stantlarını kurarak iş ve staj başvurusu almaya başlayacaklarını bu nedenle İş arayan ve kariyerine yön vermek isteyen herkesi İstihdam Fuarına beklediklerini söyledi.

 

 

Etiketler : işkur  mersin  firma 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri