Bu Fuar'da "İŞ" Var - Mersin İstikbal Gazetesi

Bu Fuar'da "İŞ" Var

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde her yıl gerçekleşen İş ve Kariyer Fuarı bu sene 8. kez iş arayanlarla işverenleri buluşturacak.

Benzer Haber Başlıkları

 • Mersin GİAD, Mersin Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi

  Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (Mersin GİAD) Mersin Üniversitesi Ekonomi Topluluğu ile bir araya geldi.

 • Çakır: Ekonomik reformlar hız kazandı

  Çakır: Kamu ve özel sektör el ele verdi, ekonomik reformlar hız kazandı. Küresel ekonomide rekabet giderek hızını artırırken, ülkeler de bu hıza ayak uydurmak için özel bir gayret içerisine girdi.

 • Geleceğin teknolojileri MTSO’da tanıtıldı

  Endüstri 4.0 ve Geleceğin Teknolojileri Tanıtım Günü etkinliği kapsamında sanayiciler ve geleceğin teknolojilerini kullanacak üniversite öğrencilerine robotik kollar (kuka), 3D tarayıcı ve yazıcılar, tekstil sanayide kullanılan nano-teknoloji cihazları, savunma sanayide her geçen gün kullanım alanı artan drone teknolojileri tanıtıldı.

 • Mersin Protokolü, Bakliyatın Önemini Anlattı

  Dünya Bakliyat Günü Kutlandı.İstikbal Haber/ -Mersin Ticaret Borsası tarafından gerçekleştirilen 10 Şubat Dünya Bakliyat Günü Kutlama Programı’na Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ticaret Borsaları Konseyi ve Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir,...

 • Geleceğin teknolojileri basın mensuplarına tanıtıldı

  Endüstri 4.0 ve Geleceğin Teknolojileri Tanıtım Günü etkinliği öncesinde tersine mühendislik ve Endüstri 4.0’ın uygulama alanları, küçük modellerle basın mensuplarına tanıtıldı.

Son Güncelleme: 26 Ocak 2018, Cuma

     Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde her yıl gerçekleşen İş ve Kariyer Fuarı bu sene 8. kez iş arayanlarla işverenleri buluşturacak. Türkiye'nin en prestijli fuarlarından biri olan ve bölgemizin de en büyük İş ve Kariyer Fuarı olma özelliği taşıyan organizasyon bu sene Milli İstihdam Seferberliği çerçevesinde istihdam ve teşvikler konusunda farkındalık sağlamayı hedefliyor.

    Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü; 8. İş ve Kariyer Fuarı organizasyonunun ilk toplantısını 25.01.2018 tarihinde Mersin Deniz Ticaret Odası'nda  (MDTO) Mersin Üniversitesi, Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin Ticaret Borsası, Mersin Esnaf ve Sanatar Odaları Birliği Başkanlığı (MESOB) Toros Üniversitesi, Akdeniz İhracatçıları Birliği, Toros Üniversitesi, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği, özel sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdi. 

HERKES İÇİN İSTİHDAM FUARI

     Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Fuar Organizasyon Sorumlusu ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan ÖZADA; öncelikle bugüne kadar Mersin'de gerçekleştirilen istihdam fuar organizasyonlarının örnek olarak gösterilmesinin arkasında; işgücü piyasasına yön veren kurum ve kuruluşların işbirliği kültürü ,en önemli hedef kitle olan işveren, iş arayan ve öğrencilerin beklentilerine cevap verecek bir organizasyon için saha çalışmaları  olduğunu belirtti. İstihdam Fuarı işverenler açısından; personel ihtiyaçlarını karşılayan, marka bilinirliklerine katkı sağlayan bir platform. İş arayanlar açısından; sektörün önde gelen 100'den fazla firması ile tanışma ve iş başvurusu yapabilecekleri bir alan, öğrenciler açısından ise; kariyer geleceklerini etkileyecek uzmanlarla tanışma fırsatı ve okurken çalışma olanaklarını arayacakları en önemli mecra olduğunu belirten ÖZADA; hedeflerinin bu alanda Türkiye'nin markası haline gelmek olduğunu ekledi.

     Fuar Düzenleme Kurulunda,  özellikle akademik takvimle uygu bir fuar tarihi, herkesin ulaşabileceği fuar alanının belirlenmesi, seminer konu planlaması, firmaların katılım şartları ve fuarın tanıtımı konuları görüşüldü.

     Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; 8. kez iş arayanlarla işverenleri buluşturacak olmanın heyecanını taşıdıklarını belirtti.   2017 döneminde Milli İstihdam Seferberliği konusunda birçok teşvik ve  program ile istihdama büyük ölçüde katkı sağlanırken, 2018 döneminde de yeni ve çeşitlenen teşvik sistemi ile Milli İstihdam Seferberliğinin 2.döneminde gündemin ilk sırasını yine istihdam konusunun alacağını söyledi. İstihdam Fuarı organizasyonunu da Seferberliğin en önemli parçalarından biri olarak gördüklerini belirten KUTLU; Mersin'in adına yakışır, işveren ve iş arayanlarımızın beklentilerine cevap verecek bir organizasyon için Fuar Düzenleme Kurulunun çalışmalarının çok önemli olduğunu ekledi.

Etiketler : mersin  işkur  fuar 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri