Çalışmak İsteyene Büyük Fırsat - Mersin İstikbal Gazetesi

Çalışmak İsteyene Büyük Fırsat

Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde bu sene 8.si düzenlenecek olan İş ve Kariyer Fuarının hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • MTSO Heyeti Ankara’dan müjdelerle döndü

  Tamamlanan MTSO seçimleri sonrasında Meclis Başkanı Hamit İzol ve Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan başkanlığında Ankara’da Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ı ziyaret eden MTSO Meclisi ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çukurova Bölgesel Havaalanı’ndan sektörel sanayi siteleri kurulumuna kadar birçok konuda müjdeli haberlerle döndü.

 • 140 Firma İş Arayanları Bekliyor

  FIRSAersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde planlanan 8. Mersin İstihdam Fuarı, işgücü piyasasına yön veren kuruluşlar ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliği ile PALM CITY MERSİN AVM’de 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde kapılarını açıyor

 • MÜSİAD’da Başkan Değişti

  MÜSİAD yönetim kurulu toplantısında alınan karar gereği, yeni başkan Serdar Yıldızgörer oldu.

 • MTSO Yöneticileri Basınla Tanıştı

  MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, önümüzdeki birkaç ay içinde kentin bekleyen ihtiyaçlarını değerlendirip diğer kurum ve kuruluş yetkilileri ile bir araya gelip öncelikleri belirleyerek eylem planı hazırlayacaklarını söyledi.

 • "Sanayi'de Çarklar Dönüyor, Güçlü İstihdam Sürüyor"

  (Ocak 2018) ve Sanayi Üretimine (Şubat 2018 ) İlişkin eğerlendirmede bulundu. Bakan Elvan, “ Türkiye İstatistik Kurumu’nun İşgücü İstatistiklerine göre işsizlik oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre 2,2 puan azalmış ve yüzde 10,8 olarak gerçekleşmiştir.

Son Güncelleme: 09 Nisan 2018, Pazartesi

 

ÇALIŞMAK İSTEYENE BÜYÜK FIRSAT

 

Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde bu sene 8.si düzenlenecek olan İş ve Kariyer Fuarının hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

 100’DEN FAZLA FİRMA İŞ ARAYANLARI BEKLİYOR

25-26 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek fuar organizasyonunun açılış konuşmaları Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Mersin Salonunda planlanırken, Mersin PALM CITY AVM’de (sinema önündeki alan) 100’den fazla kurumsal firma stant açarak iş başvurusu alacak. Yılda bir kez gerçekleşen organizasyon iş arayanlar kadar işverenler, üniversiteliler, meslek seçme aşamasında olan öğrenciler için büyük önem taşıyor.

BU FUARDA İŞ BAŞVURUSU YAPMAK ÇOK KOLAY

Fuar Organizasyon sorumlusu Serkan ÖZADA Fuar organizasyonun hem firmaların kurumsal tanıtımı için hem de iş arayanların aracısız olarak firmalara iş başvurusu yapabilmesi üzerine kurgulandığına değindi. Türkiye’de ilk kez bir İş ve Kariyer Fuarında teknolojik bir altyapı sistemi kurulduğunu, QR kodu uygulamasıyla iş arayanlar fuar alanında cep telefonlarından tek tuşla ilgilendiği firmaya cv’ sini otomatik olarak mail atabilecek. Burada önem verilen hususun iş arayanların firma temsilcileri ile daha çok irtibat sağlayarak kariyer geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmak olduğunu iletti.

ARADIĞINIZ İŞ BU FUARDA

                Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; işgücü piyasasına yön veren kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan “Fuar Düzenleme Kurulu” ile görüş alışverişinde bulunarak İş ve Kariyer Fuarını planladıklarını belirtti. Milli istihdam seferberliğine dikkat çeken KUTLU; mevcut teşviklerden firmaları doğru bir şekilde bilgilendirmek istediklerini, özellikle personel maliyetlerini düşüren programlardan yararlanan firma sayısı arttıkça istihdamın da artacağını ekledi.

25-26 Nisan tarihlerinde PALM CITY Mersin AVM’ de düzenlenecek olan İş ve Kariyer Fuarına  iş arayanların mutlaka katılması gerektiğini belirten KUTLU, katılımın ücretsiz olduğu fuar hakkında  www.mersinif.com adresinden veya kurum iş ve meslek danışmanlarından bilgi alınabileceğini ifade ederken organizasyonda teknolojik uygulamalara yer vererek iş başvurularında dijitalleşme yolunda da önemli adımlar attıklarını belirtti.

Etiketler : mersin  işkru   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri