Çalışmak İsteyene Büyük Fırsat - Mersin İstikbal Gazetesi

Çalışmak İsteyene Büyük Fırsat

Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde bu sene 8.si düzenlenecek olan İş ve Kariyer Fuarının hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Yelkovan, federasyon başkan vekili oldu

  Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu başkan vekili görevine getirildi.

 • Sabri Tekli: Sanayi sektörünün gücü bir kez daha ortaya çıktı

  TÜİK Nisan Ayı İşgücü İstatistiklerinde dikkat çeken bir noktaya vurgu yapan MTOSB Başkanı Sabri Tekli, ‘Nisan ayında ekonomik faaliyete göre istihdam edilenlerin sayısı, sanayi sektöründe 32 bin kişi artarken hizmet sektöründe ise 6 bin kişi arttı. Bu sanayi sektörünün gücünü bir kez daha ortaya koymuştur’ dedi.

 • Serdar Yıldızgörer: Türkiye ekonomisi güçleniyor

  TÜİK tarafından açıklanan Nisan Ayı İşgücü İstatistiklerini değerlendiren MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, ‘Türkiye ekonomisi her geçen gün güçleniyor. İşsizlik oranlarındaki düşüş, yatırımların arttığının açık göstergesidir’ dedi.

 • Uzunoğlu’ndan firmalara “bankalarla ilişkilerinizde şeffaf olun” uyarısı

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Ekonomi Danışmanı ve Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu MTSO Üyelerine, firmaların bankalarla olan ekonomik ilişkilerinde dikkat etmeleri gereken hususları anlattı.

 • Vergi ve SGK borçlarına ilişkin yapılandırma süreci anlatıldı

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı ve SGK İl Müdürlüğü işbirliğinde 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör,

Son Güncelleme: 09 Nisan 2018, Pazartesi

 

ÇALIŞMAK İSTEYENE BÜYÜK FIRSAT

 

Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde bu sene 8.si düzenlenecek olan İş ve Kariyer Fuarının hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

 100’DEN FAZLA FİRMA İŞ ARAYANLARI BEKLİYOR

25-26 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek fuar organizasyonunun açılış konuşmaları Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Mersin Salonunda planlanırken, Mersin PALM CITY AVM’de (sinema önündeki alan) 100’den fazla kurumsal firma stant açarak iş başvurusu alacak. Yılda bir kez gerçekleşen organizasyon iş arayanlar kadar işverenler, üniversiteliler, meslek seçme aşamasında olan öğrenciler için büyük önem taşıyor.

BU FUARDA İŞ BAŞVURUSU YAPMAK ÇOK KOLAY

Fuar Organizasyon sorumlusu Serkan ÖZADA Fuar organizasyonun hem firmaların kurumsal tanıtımı için hem de iş arayanların aracısız olarak firmalara iş başvurusu yapabilmesi üzerine kurgulandığına değindi. Türkiye’de ilk kez bir İş ve Kariyer Fuarında teknolojik bir altyapı sistemi kurulduğunu, QR kodu uygulamasıyla iş arayanlar fuar alanında cep telefonlarından tek tuşla ilgilendiği firmaya cv’ sini otomatik olarak mail atabilecek. Burada önem verilen hususun iş arayanların firma temsilcileri ile daha çok irtibat sağlayarak kariyer geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmak olduğunu iletti.

ARADIĞINIZ İŞ BU FUARDA

                Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; işgücü piyasasına yön veren kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan “Fuar Düzenleme Kurulu” ile görüş alışverişinde bulunarak İş ve Kariyer Fuarını planladıklarını belirtti. Milli istihdam seferberliğine dikkat çeken KUTLU; mevcut teşviklerden firmaları doğru bir şekilde bilgilendirmek istediklerini, özellikle personel maliyetlerini düşüren programlardan yararlanan firma sayısı arttıkça istihdamın da artacağını ekledi.

25-26 Nisan tarihlerinde PALM CITY Mersin AVM’ de düzenlenecek olan İş ve Kariyer Fuarına  iş arayanların mutlaka katılması gerektiğini belirten KUTLU, katılımın ücretsiz olduğu fuar hakkında  www.mersinif.com adresinden veya kurum iş ve meslek danışmanlarından bilgi alınabileceğini ifade ederken organizasyonda teknolojik uygulamalara yer vererek iş başvurularında dijitalleşme yolunda da önemli adımlar attıklarını belirtti.

Etiketler : mersin  işkru   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri