Er, "Kenetlenirsek Toplumsal Kalkınma Sağlanır" - Mersin İstikbal Gazetesi

Er, "Kenetlenirsek Toplumsal Kalkınma Sağlanır"

Mersin Meslek Adamları Birliği Başkanı Nihat Kadıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Baro Başkanı Av. Ali Er’i makamında ziyaret etti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Kızıltan: Dünya ABD’den ibaret değil ama diplomasiyi de kullanarak akılcı hareket etmeliyiz...

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, son dönemlerde yaşanan ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

 • Özdemir, "Gıda Enflasyonu Nasıl Düşer?"

  Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir, enflasyonun artışında en önemli unsurun dövizin artışı ve işçilik maliyetlerinin artışı olduğunu söyledi. Yaptığı yazılı basın açıklamasında Başkan Özdemir, “Enflasyon oranları ekonominin genel durumunu sergileyen önemli göstergelerdir,

 • Gayrimenkul sektörüne yönelik yeni düzenlemeler anlatıldı

  MTSO Üyelerine, 5 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, gayrimenkul sektöründe hizmet kalitesinin artırılması hedefiyle hazırlanıp, sektöre yeni standartlar getiren ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile ilgili bilgi verildi.

 • Tekstilde yüksek girdi maliyetleri rekabeti zorluyor

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 38 No’lu Tekstil, Konfeksiyon ve Ayakkabı Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Ali Şimşek, sektörün artan girdi maliyetleri nedeniyle sıkıntı yaşadığını anlattı. Bir taraftan yükselen döviz kurları nedeniyle hammadde fiyatlarında artış yaşadıklarını bildiren Şimşek, diğer taraftan yüksek işçilik maliyetlerinin sektörde oluşturduğu sıkıntılara dikkat çekti.

 • Yelkovan, federasyon başkan vekili oldu

  Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu başkan vekili görevine getirildi.

Son Güncelleme: 02 Şubat 2018, Cuma

 

 

BARO BŞK. ER: “KENETLENİRSEK TOPLUMSAL KALKINMA SAĞLANIR”

 

 

Mersin Meslek Adamları Birliği Başkanı Nihat Kadıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Baro Başkanı Av. Ali Er’i makamında ziyaret etti. Baro Bşk. Er, “Kentin tüm dinamikleriyle ne kadar çok bir araya gelip kenetlenirsek, toplumsal kalkınma o kadar çok sağlanır. Mersin Barosu olarak üzerimize düşen görevi titizlikle yapıyoruz, her zaman da yapmaya hazırız” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Baro Başkanı Er, “Mersin Barosu öncelikle meslek örgütü olmasının yanı sıra, etkin bir sivil toplum kuruluşudur. Öncelikli olarak mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarına odaklanıyoruz, ayrıca toplumsal sorumluluk projelerini de yerine getirerek, kent ve çevre sorunları, insan hakları, kadın ve çocuk hakları, hayvan hakları konusunda etkin olarak çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

“EKSİĞİMİZ KOORDİNELİ ÇALIŞMAMAK”

Mersin Meslek Adamları Birliği’nin, Mersin’i kalkındırmak adına yapmış olduğu çalışmalara, Mersin Barosu olarak katkı sağlamaya hazır olduklarını söyleyen Baro Bşk. Er, “Kentin tüm dinamikleriyle ne kadar çok bir araya gelip kenetlenirsek, sorunları el birliği ile çözmek için ortak çalışmalar yaparsak, toplumsal kalkınma o kadar çok sağlanır, Mersin o kadar çok yaşanabilir bir kent olur, insanlarımız o kadar çok huzur, güven ve ferah içerisinde yaşar. Eksiğimiz tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte koordineli bir şekilde çalışmamasıdır. Bu başarıldığı zaman Mersin’in birçok sorununun çözüme kavuşacağına inanıyorum” ifadesini kullandı.

Mersin Meslek Adamları Birliği Başkanı Nihat Kadıoğlu ise konuşmasında, yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, Mersin Barosu Bşk. Er ve yönetim kurulunu çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Etiketler : mersin  baro  mab  ziyaret 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri