İŞKUR ve SGK'dan MÜSİRAD'a Ziyaret - Mersin İstikbal Gazetesi

İŞKUR ve SGK'dan MÜSİRAD'a Ziyaret

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Vekili Suat TURANLI ile, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Mersin Şubesini ziyaret ettiler.

Benzer Haber Başlıkları

 • Borusan Oto Yetkili Servisleri’nde Perşembe ve Cuma Avantajı

  Borusan Otomotiv Yetkili Satıcısı ve Yetkili Servisi Borusan Oto, 3 yaş ve üzeri BMW ve MINI marka otomobil sahibi müşterilerine özel işçilik ücretinde net yüzde 40 indirim kampanyası düzenliyor. 30 yılı aşkın tecrübesi,

 • Öğrenciler işkur’la meslekleri öğreniyor

  Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iş arayan ve işverenlere yönelik hizmetlerinin yanı sıra meslek seçme aşamasında olan öğrencilere yönelik seminerlere devam ediyor.

 • Bakliyatın Önemi Konuşuldu

  İstikbal Haber/Mersin-“Dünya Bakliyat Günü” etkinlikleri kapsamında Mersin Ticaret Borsası ev sahipliğinde “Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam İçin Bakliyat” sloganıyla düzenlenen etkinlik ile “Dünya Bakliyat Günü” Kutlandı.

 • 1000 Girişimci için İmzalar Atıldı

  Bitlisliler Dayanışma ve Kültür Derneği yönetimi Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU’ yu ziyaret etti. Bitlisliler Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Tahsin KIRBOĞA

 • Mahir Eller Projesi ile hedef 3 bin nitelikli işgüc

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırmaları Vakfı (TEPAV) ortaklığında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) işbirliğinde Mersin’in de aralarında bulunduğu 12 ilde yürütülen

Son Güncelleme: 04 Şubat 2019, Pazartesi

 

  İŞKUR VE SGK İL MÜDÜRLERİNDEN MERSİN MÜSİAD'A ZİYARET

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Vekili Suat TURANLI ile, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Mersin Şubesini ziyaret ettiler.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar YILDIZGÖRER Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Vekili Suat TURANLI ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU’yu MÜSİAD Mersin Binasında konuk etti.

 
İŞKUR İl Müdürü Mustafa KUTLU; Ücret Garanti Fonu, İşsizlik Ödeneği, İstihdamın Korunmasına Yönelik Aktif İş Gücü, Programlar ve İŞKUR Teşvikleri yanı sıra Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde İşyerinde üç ayı aşmamak üzere (Cumhurbaşkanı kararı ile 6 aya kadar uzatılabilir.) Sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan Kısa Çalışma Ödeneği hakkında bilgi aktarımında bulundu.

İş ve Meslek Danışmanı Muhammet Lütfi EMRE ve Şube Müdürü Halil BOZKURT tarafından kurum hizmetleri ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.
 
SGK İl Müdür Vekili Suat TURANLI;

Yeniden yapılandırılan Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçları için yapılandırma süresinin uzatıldığını 7143 sayılı kanuna göre SGK'ya olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara 28 Şubat’a ödeme yapmaları halinde yapılandırma haklarının devam edeceğini belirtti.

SGK Hizmet Merkezi Müdür yardımcısı Ömür ÇEVİK, SGK hizmetleri Hakkında bilgi sunumu yaparak  Borçların yapılandırılmasıyla kanun gereği uygulanan gecikme zammı ve cezası yerine Yıllık ÜFE’ye göre güncellenen borcun peşin veya iki ayda bir taksitler halinde ödenebildiğini hatırlatarak yapılandırmanın bozulmasına sebep olan süresinde ödenmemiş taksit/peşin ödeme tutarlarının geç ödeme zammı ile 28 Şubat kadar ödenebileceğini hatırlattı.
 
Ziyaret sonunda Başkan YILDIZGÖRER, MÜSİAD Mersin üyelerimizin, SGK ve İŞKUR Müdürlerimizin katılımıyla Dost Meclisi ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendiğini belirterek karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantı için KUTLU ve TURANLI ’ya teşekkür etti.


Etiketler : işkur  sgk  müsiad  ziyaret 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/d2dbea31c459482cbe72b5261d86a160.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42