İŞKUR'dan Meslek Seçimi Semineri - Mersin İstikbal Gazetesi

İŞKUR'dan Meslek Seçimi Semineri

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nce düzenlenen seminerde, öğrenci velilerine doğru meslek seçmenin önemi anlatıldı.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 10 Ekim 2018, Çarşamba

 

İŞKUR'DAN 'MESLEK SEÇİMİ' SEMİNERİ

 

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nce düzenlenen seminerde, öğrenci velilerine doğru meslek seçmenin önemi anlatıldı.

Mersin İŞKUR İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, ülkemizde işsizliğin temel nedenlerinin başında mesleksizlik geldiği vurgulandı. Mesleksizliğin en önemli nedenlerinden birinin de özellikle meslek seçme aşamasındaki öğrencilerin işgücü piyasası, meslek seçimi ve iş arama konularındaki bilgi eksikliği olduğu belirtildi. Öğrencilerin meslek seçme aşamasında en önemli faktörlerden birinin de ebeveynleri olduğu ifade edilen açıklamada, bu itibarla öğrencileri doğru mesleğe yönlendirilmesi hususunda ailelerin 'doğru meslek seçmenin önemi' hususunda bilgilendirildiği kaydedildi.

Bu kapsamda Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi'nde düzenlenen seminerde, İş ve Meslek Danışmanları Süleyman Erkan Şanlı ve Hümeyra Algan KEKEÇ tarafından velilere, 'doğru meslek seçmenin önemi' konusunda seminer verildi.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU, "Kurumsal faaliyetlerimizi öğrenciler daha mezun olmadan önce anlatarak, gerek okurken, gerek mezun olduktan sonra kurumumuzdan hangi konularda yararlanacakları hususunda öğrencilerimize ışık tutmaya çalışıyoruz" dedi. KUTLU, doğru meslek seçimi hususunda sadece öğrencilere değil velilere de ulaşmanın önemli olduğunu belirtti.


Etiketler : mersin  işkur  meslek  seçim  seminer 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri