Kalitede Yeni Başarı - Mersin İstikbal Gazetesi

Kalitede Yeni Başarı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkan Burhanettin Kocamaz’ın göreve geldiği günden bu yana kararlı ve sistematik bir şekilde yürüttüğü kalite çalışmaları yeni belgelerle tescilleniyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • AKİB'den Bakliyat Sektöründe Bir İlk

  20 Aralık 2018 Perşembe günü gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan karar gereği 2019 yılından başlamak üzere her sene 10 Şubat günü Dünya Bakliyat Günü olarak kutlanacak.

 • AKİB Meyve Sebze İhracatında Liderliğini Korudu

  Türkiye’nin yaş meyve ve sebze ihracatı, 2018 yılında bir önceki yıla kıyasla miktarda %14, değerde %4 oranında artış göstererek yaklaşık 2,325 milyar dolara yükseldi. Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği 2018’de 1,11 milyar dolarlık ihracat ve %48 pay ile Türkiye yaş meyve sebze ihracatına en çok katkı sağlayan Birlik oldu.

 • İhricatın %81'i AHBİB Gerçekleştirdi

  Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Türkiye’nin bakliyat ihracatının %81’ini gerçekleştirdi.

 • Turunçgillerde ihracat şampiyonu greyfurt oldu

  Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kemal Kaçmaz, yaptığı basın açıklamasında greyfurtun şampiyon olduğunu duyurdu. Kaçmaz,

 • En büyük sorun kalifiye eleman sorunu

  MTSO 13 No’lu Ulaşım Araçları İmalat, Satış ve Onarımı Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Kisin, otomotiv sektöründe kalifiye eleman ve çırak bulamamaktan şikayetçi oldu.

Son Güncelleme: 22 Haziran 2018, Cuma

KALİTEDE YENİ BAŞARI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkan Burhanettin Kocamaz’ın göreve geldiği günden bu yana kararlı ve sistematik bir şekilde yürüttüğü kalite çalışmaları yeni belgelerle tescilleniyor.

Büyükşehir Belediyesi, büyük bir özveri sonucu alınmaya hak kazandığı TSE EN İSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem belgesinin geçerlilik süresini tamamlamasının ardından belge yenileme tetkikleri sonrasında 9001:2015 versiyonunu yeniden almaya hak kazandı.

 “Kalite bir ürün ya da hizmetin, kendisinden beklenen ihtiyaç ve beklentileri karşılayabilme derecesini gösteren bir performans ölçütüdür” vizyonu ile hareket eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaşanabilir bir gelecek oluşturmak, yaratıcı ve yenilikçi gelişmelere öncelik vererek, vatandaş odaklı çalışmaları sürekli iyileştirmeyi prensip haline getirmek için başlattığı kalite çalışmalarını TSE EN İSO 9001:2015 belgesi ile yeniden tescilledi.

Hedef ISO 27001, ISO 39001 ve ISO 50001

Büyükşehir Belediyesi halihazırda devam eden bilgi güvenliği sistemi ile çalışmaları devam eden ISO 27001 Bilgi Güvenliği, ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği ve ISO 50001 Enerji Verimliliği Yönetim Sistemi belgelerini de 2019 yılı sonunda almayı hedefliyor.

Verilerle karar alma, stratejik planlama, kaynakların verimli kullanımı ve sürekli iyileştirmeler yaparak daha iyi hizmet sunmayı hedefleme, çalışanların yetkinliklerini artırarak hizmet kalitesini yükseltme konularında ciddi mesafeler kat eden Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası bir standart olan ISO ve EFQM Kurumsal Mükemmellik Modeli çalışmalarını örnek alıyor.

Kurmuş olduğu Kalite Yönetim Sistemleri ve örnek aldığı uluslararası kalite çalışmaları sayesinde, hizmet ve projelerin halka ulaştırılması, sonrasında halkın memnuniyet oranı, önerileri ve bu öneriler doğrultusunda yapılan iyileştirmeler sonucu vatandaş memnuniyet oranlarında ki yükselmeler Büyükşehir Belediyesi’nin kalite yolculuğundaki başarısını kanıtlıyor.

Etiketler : mersin  büyükşehir  belediye  kalite 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/ae96926a71adb0570a866e460e15a38d.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42