Kalitede Yeni Başarı - Mersin İstikbal Gazetesi

Kalitede Yeni Başarı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkan Burhanettin Kocamaz’ın göreve geldiği günden bu yana kararlı ve sistematik bir şekilde yürüttüğü kalite çalışmaları yeni belgelerle tescilleniyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Yelkovan, federasyon başkan vekili oldu

  Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu başkan vekili görevine getirildi.

 • Sabri Tekli: Sanayi sektörünün gücü bir kez daha ortaya çıktı

  TÜİK Nisan Ayı İşgücü İstatistiklerinde dikkat çeken bir noktaya vurgu yapan MTOSB Başkanı Sabri Tekli, ‘Nisan ayında ekonomik faaliyete göre istihdam edilenlerin sayısı, sanayi sektöründe 32 bin kişi artarken hizmet sektöründe ise 6 bin kişi arttı. Bu sanayi sektörünün gücünü bir kez daha ortaya koymuştur’ dedi.

 • Serdar Yıldızgörer: Türkiye ekonomisi güçleniyor

  TÜİK tarafından açıklanan Nisan Ayı İşgücü İstatistiklerini değerlendiren MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, ‘Türkiye ekonomisi her geçen gün güçleniyor. İşsizlik oranlarındaki düşüş, yatırımların arttığının açık göstergesidir’ dedi.

 • Uzunoğlu’ndan firmalara “bankalarla ilişkilerinizde şeffaf olun” uyarısı

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Ekonomi Danışmanı ve Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu MTSO Üyelerine, firmaların bankalarla olan ekonomik ilişkilerinde dikkat etmeleri gereken hususları anlattı.

 • Vergi ve SGK borçlarına ilişkin yapılandırma süreci anlatıldı

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı ve SGK İl Müdürlüğü işbirliğinde 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör,

Son Güncelleme: 22 Haziran 2018, Cuma

KALİTEDE YENİ BAŞARI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkan Burhanettin Kocamaz’ın göreve geldiği günden bu yana kararlı ve sistematik bir şekilde yürüttüğü kalite çalışmaları yeni belgelerle tescilleniyor.

Büyükşehir Belediyesi, büyük bir özveri sonucu alınmaya hak kazandığı TSE EN İSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem belgesinin geçerlilik süresini tamamlamasının ardından belge yenileme tetkikleri sonrasında 9001:2015 versiyonunu yeniden almaya hak kazandı.

 “Kalite bir ürün ya da hizmetin, kendisinden beklenen ihtiyaç ve beklentileri karşılayabilme derecesini gösteren bir performans ölçütüdür” vizyonu ile hareket eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaşanabilir bir gelecek oluşturmak, yaratıcı ve yenilikçi gelişmelere öncelik vererek, vatandaş odaklı çalışmaları sürekli iyileştirmeyi prensip haline getirmek için başlattığı kalite çalışmalarını TSE EN İSO 9001:2015 belgesi ile yeniden tescilledi.

Hedef ISO 27001, ISO 39001 ve ISO 50001

Büyükşehir Belediyesi halihazırda devam eden bilgi güvenliği sistemi ile çalışmaları devam eden ISO 27001 Bilgi Güvenliği, ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği ve ISO 50001 Enerji Verimliliği Yönetim Sistemi belgelerini de 2019 yılı sonunda almayı hedefliyor.

Verilerle karar alma, stratejik planlama, kaynakların verimli kullanımı ve sürekli iyileştirmeler yaparak daha iyi hizmet sunmayı hedefleme, çalışanların yetkinliklerini artırarak hizmet kalitesini yükseltme konularında ciddi mesafeler kat eden Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası bir standart olan ISO ve EFQM Kurumsal Mükemmellik Modeli çalışmalarını örnek alıyor.

Kurmuş olduğu Kalite Yönetim Sistemleri ve örnek aldığı uluslararası kalite çalışmaları sayesinde, hizmet ve projelerin halka ulaştırılması, sonrasında halkın memnuniyet oranı, önerileri ve bu öneriler doğrultusunda yapılan iyileştirmeler sonucu vatandaş memnuniyet oranlarında ki yükselmeler Büyükşehir Belediyesi’nin kalite yolculuğundaki başarısını kanıtlıyor.

Etiketler : mersin  büyükşehir  belediye  kalite 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri