Karaoğlu, “Mersin’i Fuar Kenti Haline Getirmeye Çalışacağız” - Mersin İstikbal Gazetesi

Karaoğlu, “Mersin’i Fuar Kenti Haline Getirmeye Çalışacağız”

Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Mustafa Kemal Karaoğlu, 13.Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarını gazetemize değerlendirdi. Fuar alanındaki standa yapılan değerlendirmede fuara ilginin geçen yıllara göre daha çok arttığını söyleyen Başkan Mustafa Kemal Karaoğlu, gelecek yıllarda fuara ülke genelinden firmaların da rağbet göstereceğini ve daha çok ilginin olacağını belirtti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Mersin'deki DSİ Yatırımlarını Açıkladı

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Mersin'de yapılan rekor sayıdaki göletleri açıkladı. 50 yıllık hayal olan Değirmençay Barajı’nın temelinin atılması ile hayallerin gerçek olduğu Mersin’de 17 adet baraj tamamlanarak hizmete açıldı, 28 gölet yapım aşamasında. Hedef, 100’ün üzerinde baraj ve göleti Mersin’e kazandırmak.

 • MTSO Üyelerine Afrika'nın Fırsatları Anlatıldı

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile DEİK işbirliğinde, MTSO evsahipliğinde Afrika ekonomisi, tüketici profili, kültürü, ticareti ve iş fırsatlarının anlatıldığı Afrika Tanıtım Günü düzenlendi. Afrika’nın alternatif değil, ek bir pazar olarak görülmesi gerektiğinin vurgulandığı toplantıda katılımcılara bu pazardan nasıl daha fazla pay alabileceklerinin ipuçları verildi.

 • Türkiye ekonomisi emin ve güçlü adımlarla yoluna devam ediyor

  Kalkınma Bakanı ütfi Elvan,2018 yılı birinci çeyrek GSYH verilerine ilişkin basın açıklamasında bulundu. Bakan Elvan, “2018 yılının birinci çeyreğinde GSYH büyümesi piyasa beklentilerinin (beklenti: yüzde 7) üzerinde gerçekleşerek yüzde 7,4 olmuştur.

 • Çinlilerden Türkiye'nin Yaş Meyvesine İlgi

  Çin Halk Cumhuriyeti’ne yaş meyve ihracatının önünü açabilmek amacıyla sektörde Koordinatörlük görevini yürüten Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği, Çin Giriş-Çıkış Denetim ve Karantina İdaresi’nden gelen heyeti ağırladı.

 • ASKON’da Görev Değişimi, Başkan Hasan Arslan oldu

  stikbal Haber/ ASKON’da görev değişikliği, uzun süredir ASKON ikinci başkanlığını yürüten işadamı Hasan Arslan, yaptığı basın toplantısında ASKON’un başkanlığını devraldığını duyurdu. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarına açıklamada bulunan ASKON

Son Güncelleme: 28 Şubat 2018, Çarşamba

 

 

“Mersin’i Fuar Kenti Haline Getirmeye Çalışacağız”

 

 

Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Mustafa Kemal Karaoğlu, 13.Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarını gazetemize değerlendirdi. Fuar alanındaki standa yapılan değerlendirmede fuara ilginin geçen yıllara göre daha çok arttığını söyleyen Başkan Mustafa Kemal Karaoğlu, gelecek yıllarda fuara ülke genelinden firmaların da rağbet göstereceğini ve daha çok ilginin olacağını belirtti.

Başkan Karaoğlu, “Bizlerle beraber, diğer bütün kurumlar, kamu görevlileri ve STK’lar bir arada olduğu zaman fuar daha etkin geçiyor. Güçlü oluyor. Bu yıl Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su’da gayretli oldu, yapılan toplantılarda Mersin’in adının duyulması gerektiğinin altını çizdi ve desteklerini esirgemedi… Vali Bey’in başkanlığında yapılan toplantılar da çok verimli oldu. Bu fuarın değerlendirmesini de fuardan sonra yapılacak toplantılarda eksiklerimizi belirleyerek gelecek fuarlar için şimdiden çalışmaya başlayacağız. Gelecek yıl il ve yurt dışından firmalarımızı da davet ederek burayı biz fuar kenti haline getirmeye çalışacağız.” Dedi.

Tarım araçlarının sergilendiği bölümlerinin de dikkat çektiğini belirten Başkan Mustafa Kemal Karaoğlu, fuarda seminerler de düzenlediklerinin altını çizerek çiftçilerin ve fuara iştirak eden katılımcıların bilgilendirildiğini söyledi.

Etiketler : mersin  tarım  fuar  ziraat  mühendis  oda 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri