Mali Müşavirlere 2018 Teşvik Programları Tanıtıldı - Mersin İstikbal Gazetesi

Mali Müşavirlere 2018 Teşvik Programları Tanıtıldı

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurulu Mersin İl Müdürlüğü ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliğinde 27.07.2018 tarihinde Mali Müşavirler Odası toplantı Salonunda “SGK ve İŞKUR Teşvikleri ile Güncel Değişiklikler” konulu panel düzenlendi.

Benzer Haber Başlıkları

 • MAB Yönetimi şimdi daha güçlü

  İstikbal Haber/ MAB- Meslek Adamları Birliği Derneği’nin olağanüstü kongresi yapıldı. Yoğun bir katılımın gözlendiği genel kurul toplantısında mevcut başkan Nihat Kadıoğlu tekrar seçilerek güven tazeledi.

 • Her Üç Kamu Çalışanından Biri Kiracı

  Bin 577 kamu emekçisiyle yapılan araştırmaya göre, her üç kamu çalışanından birisinin kiracı olduğu tespit edilirken, kendi evlerinde oturanların oranı ise yüzde 57,2 oldu.

 • MTSO Komite Üyeleri kampta bir araya geldi

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından Komite Üyeleri arasındaki diyalogu artırmak adına geleneksel olarak yılda bir kez düzenlenen MTSO Komiteleri Kampta programı düzenlendi.

 • İşsiz Sayısı 3 Milyon 531 Bin Kişiye Ulaştı

  Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelindeki 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde gerçekleşirken, bu oranın 2017 yılının aynı ayına göre 88 bin kişi arttığı görüldü.

 • Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı

  2017 yılında noterliklerde devlet adına 2 milyar 726 milyon lira vergi toplandı. 2018’in başından bu yana devlet adına yapılan vergi tahsilatı ise 2 milyar 119 milyon lira olarak gerçekleşti. Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, “Noterlikler, ülke ekonomisine büyük katkılar sağlıyor” dedi.

Son Güncelleme: 29 Nisan 2018, Pazar

 

 

MALİ MÜŞAVİRLERE 2018 TEŞVİK PROGRAMLARI TANITILDI

 

 

 

 

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurulu Mersin İl Müdürlüğü ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliğinde 27.07.2018 tarihinde Mali Müşavirler Odası toplantı Salonunda “SGK ve İŞKUR Teşvikleri ile Güncel Değişiklikler” konulu panel düzenlendi.

            Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ömer Faruk TOKGÖZ’ün açılış konuşması yaptığı organizasyonda başkan TOKGÖZ; 2018 teşvik programlarının önceki dönemlere göre farklılık arz ettiğini ve programların uygulamalarına yönelik genelgelerin biran önce hayata geçmesi gerektiğini belirtti.

            Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü temsilcisi aynı zamanda Girişimci İnsan Kaynakları Derneği başkanı Serkan ÖZADA; “teşvik sisteminin amacının özellikle kadınların, gençlerin ve engellilerin daha fazla istihdama katılmalarının amaçlandığını belirtirken: ilave istihdam teşviği, bir senden bir benden teşviği, işbaşı eğitim programı gibi konularda işverenlere sağlanan personel maliyetlerini düşürücü programların ana hatlarını paylaştı. Önümüzde ki günlerde teşvik sisteminin tanıtımının yapılması ve uygulama genelgeleriyle hayata geçeceğinin de altını çizdi.

            Sosyal Güvenlik Kurumu Mersin İl Müdürlüğü temsilcisi Ömür ÇEVİK  ise özellikle sosyal güvenlik alanında gerçekleştirilen değişikliklere değinirken panel sonunda katılımcıların soruları yanıtlanarak hatıra fotoğrafının çekilmesi ile organizasyon başarılı bir şekilde sona erdi.

Etiketler : mersin  işkur  teşvik  mali  müşavir 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri