Otonomi'de On Ayda 75 Bin Araç El Değiştirdi - Mersin İstikbal Gazetesi

Otonomi'de On Ayda 75 Bin Araç El Değiştirdi

Ankara’da faaliyet gösteren Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi’de 2. el satışlar Ocak-Ekim döneminde 75 bin adede ulaştı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Özdemir. "Ekonomik Savaşı Toplumsal Dayanışma İle Aşacağız"

  Mersin Baro Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir, Ekonomideki son gelişmeleri yaptığı yazılı basın açıklamasında anlattı. Başkan Özdemir, “Günümüzde ekonomi, bir ülkenin sahip olabileceği en etkili silah konumundadır.

 • MAB Yönetimi şimdi daha güçlü

  İstikbal Haber/ MAB- Meslek Adamları Birliği Derneği’nin olağanüstü kongresi yapıldı. Yoğun bir katılımın gözlendiği genel kurul toplantısında mevcut başkan Nihat Kadıoğlu tekrar seçilerek güven tazeledi.

 • Her Üç Kamu Çalışanından Biri Kiracı

  Bin 577 kamu emekçisiyle yapılan araştırmaya göre, her üç kamu çalışanından birisinin kiracı olduğu tespit edilirken, kendi evlerinde oturanların oranı ise yüzde 57,2 oldu.

 • MTSO Komite Üyeleri kampta bir araya geldi

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından Komite Üyeleri arasındaki diyalogu artırmak adına geleneksel olarak yılda bir kez düzenlenen MTSO Komiteleri Kampta programı düzenlendi.

 • İşsiz Sayısı 3 Milyon 531 Bin Kişiye Ulaştı

  Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelindeki 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde gerçekleşirken, bu oranın 2017 yılının aynı ayına göre 88 bin kişi arttığı görüldü.

Son Güncelleme: 06 Kasım 2017, Pazartesi

 

 

OTONOMİ’DE ON AYDA 75 BİN ARAÇ EL DEĞİŞTİRDİ

 

 

 

 

 • Ankara’da faaliyet gösteren Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi’de 2. el satışlar Ocak-Ekim döneminde 75 bin adede ulaştı.

Ankara’da 2016 sonlarında kapılarını açan Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi, hızla büyüyerek ikinci el araç piyasanın kalbi olma yönünde ilerliyor.

Ekim ayında Otonomi içinde faaliyet gösteren Akyurt 2. Noteri’nde  4 bin 100 aracın devir işlemi gerçekleştirildi. Otonomi’den alınan ancak devir işlemi Otonomi dışında yapılanlarla birlikte aylık satış sayısı 9 bin adede yaklaştı. Araç satışları, geçen yılın Ekim ayına göre yüzde 129 artış gösterdi. Otonomi’de Ocak-Ekim döneminde el değiştiren araç sayısı da 37 bin 159’u devir işlemi aynı yerde yapılanlar olmak üzere toplamda 75 bin adede ulaştı.

 “Emin adımlarla yürüyoruz”

Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, Ankara bazında yüzde 10’un üzerinde bir pazar payı elde eden Otonomi’nin büyüme ivmesinin her geçen gün arttığını belirterek, şunları söyledi:

“Otonomi’deki 550 galeri/showroomdan şu an itibariyle 380’i dolu ve hizmet veriyor. İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda hala şehir içinde olan galerilerin de taşınmasıyla tam doluluğa ulaştığımızda aylık satışlarımızın 15 bine ulaşmasını bekliyoruz. Otonomi’ye gelecek vatandaşlarımız binlerce seçenek içinde istediği aracı seçip, her türlü test ve kontrollerini ve tüm işlemlerini aynı yerde gerçekleştirerek güvenle aracını kullanmaya başlayabilir. Vatandaşlarımızın güvenle araç alabildikleri kurumsal Otonomi hizmeti ile tanışıklığının artması ile bu sayıların daha da artacağına inanıyoruz. Biz, Otonomi’yi Anadolu’da 2. elin tek adresi yapmayı hedefliyoruz. Komşu iller başta ülke geneline de hitap eden bir otomotiv ticaret merkeziyiz. 2. el araç ticaretini kurumsallaştırmak, bu işi saygın bir meslek haline getirmek, sektörde tüketici mağduriyeti ve kayıt dışılığı önlemek hedefiyle hayata geçirdiğimiz Otonomi ile öngördüğümüz bu hedeflere emin adımlarla yürüyoruz ve şimdiden önemli mesafe kaydettik. Aynı zamanda tam gün vakit geçirilebilen, gezi, eğlence ve gastronomi hizmetlerini bir arada sunan çok yönlü bir yaşam merkezi olarak hizmet sunmaya devam ediyoruz.”

 

“Aracı güvenilir yerden alın”

Bu arada araç alacaklara uyarılarda da bulunan Erkoç, vatandaşların aracını, karşısında bir muhatap bulabileceği, güvenilir kurumlardan alması gerektiğini vurguladı.

Erkoç, “Tanınan bilinen yerden araç alın ve mutlaka aldığınız aracı teknik servise ya da güvenilir bir ekspere gösterin. Sokak satıcısından veya internetten aldığınız zaman bir hasar ve arıza durumunda karşınızda muhatap bulamayabilirsiniz. Bu, en önemli konuların başında geliyor. Aracınızı güvenilir kurumlardan alırsanız, bir arıza durumunda bir muhatabınız olur. Aksi takdirde yıllarca birikim yaparak ya da kredi çekerek satın aldığınız araca verdiğiniz para boşa gidebilir” uyarısında bulundu.

Etiketler : otonomi  araç  el 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri