Sabancı Holding, Çimsa ile yapı sektörü devleri kulübünün yönetim kurulunda - Mersin İstikbal Gazetesi

Sabancı Holding, Çimsa ile yapı sektörü devleri kulübünün yönetim kurulunda

Sabancı Holding, dünya çimento üretiminin yüzde 30’unu temsil eden global çimento üreticileri ile dünya devi yapı malzemesi üreticilerinin çatı örgütü Global Cement and Concrete Association (GCCA) yönetimine girdi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Kadın yönetici ile çalışan şirket, Y ve Z kuşağını kazanır

  Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nden iş dünyasına çağrı: Kadın yönetici ile çalışan şirket, Y ve Z kuşağını kazanır

 • Türk Keneviri Araştırma Enstitüsü Kurulmalıdır

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye’de Kenevir üretimine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 • AKİB'den Bakliyat Sektöründe Bir İlk

  20 Aralık 2018 Perşembe günü gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan karar gereği 2019 yılından başlamak üzere her sene 10 Şubat günü Dünya Bakliyat Günü olarak kutlanacak.

 • AKİB Meyve Sebze İhracatında Liderliğini Korudu

  Türkiye’nin yaş meyve ve sebze ihracatı, 2018 yılında bir önceki yıla kıyasla miktarda %14, değerde %4 oranında artış göstererek yaklaşık 2,325 milyar dolara yükseldi. Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği 2018’de 1,11 milyar dolarlık ihracat ve %48 pay ile Türkiye yaş meyve sebze ihracatına en çok katkı sağlayan Birlik oldu.

 • İhricatın %81'i AHBİB Gerçekleştirdi

  Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Türkiye’nin bakliyat ihracatının %81’ini gerçekleştirdi.

Son Güncelleme: 14 Aralık 2018, Cuma

 

- SABANCI HOLDİNG ÇİMENTO GRUP BAŞKANI DR. TAMER SAKA, GLOBAL CEMENT AND CONCRETE ASSOCIATION YÖNETİMİNE GİRDİ

 

Sabancı Holding, Çimsa ile yapı sektörü devleri kulübünün yönetim kurulunda

 

Sabancı Holding, dünya çimento üretiminin yüzde 30’unu temsil eden global çimento üreticileri ile dünya devi yapı malzemesi üreticilerinin çatı örgütü Global Cement and Concrete Association (GCCA) yönetimine girdi.

Tüm dünyada faaliyet gösteren çimento ve yapı malzemeleri üreticilerini bir araya getiren Global Cement and Concrete Association (GCCA) Yıllık Genel Kurul Toplantısı Londra’da gerçekleştirildi. GCCA üyesi otuzdan fazla şirketin CEO düzeyinde hazır bulunduğu toplantıya, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Dr. Tamer Saka ve Çimsa Genel Müdürü Ülkü Özcan da katıldılar.  Toplantıda,  Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Dr. Tamer Saka, GCCA Yönetim Kurulu’na seçildi.

SAKA: TÜRKİYE İÇİN GURUR DUYUYORUZ

Türkiye’nin küresel çimento piyasalarında ayrıcalıklı bir konumu olduğuna değinen GCCA Yönetim Kurulu Üyesi Saka, “Ülkemiz çimento üretiminde Avrupa ölçeğinde birinci, küresel ölçekte ise dördüncü sıradadır. GCCA sektörün sürdürülebilirliğine katkı sağlamanın yanı sıra, tedarik zincirinin her aşamasında inovasyonu teşvik etmeyi amaçlayan bir yapı olarak sektörümüze rehberlik etmektedir. GCCA üyelerinin temsil ettiği çimento üretim miktarı ise yaklaşık 2 milyar ton düzeyindedir.  Bu bağlamda, dünyanın önde gelen üreticilerinin bir araya geldiği GCCA Yönetim Kurulu’nda yer almayı önemli bir sorumluluk olarak görüyoruz. Küresel çapta etkin bir yapı olan, GCCA’ya Çimsa’nın üye olmasından da ayrıca gurur duyuyoruz.  Sabancı Holding Çimento Grubu olarak, öncü ve inovatif yaklaşımımızla Türkiye çimento sektöründe örnek teşkil edecek çalışmalara imza atmaya ve ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 


Etiketler : türkiye  sabancı  holding  devler  lig 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/a241e023628a282e4d278f549352a325.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42