Toros Üniversitesi'nde Kariyer Sohbetleri - Mersin İstikbal Gazetesi

Toros Üniversitesi'nde Kariyer Sohbetleri

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toros Üniversitesi, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) işbirliğinde 1

Benzer Haber Başlıkları

 • Kadın yönetici ile çalışan şirket, Y ve Z kuşağını kazanır

  Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nden iş dünyasına çağrı: Kadın yönetici ile çalışan şirket, Y ve Z kuşağını kazanır

 • Türk Keneviri Araştırma Enstitüsü Kurulmalıdır

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye’de Kenevir üretimine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 • AKİB'den Bakliyat Sektöründe Bir İlk

  20 Aralık 2018 Perşembe günü gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan karar gereği 2019 yılından başlamak üzere her sene 10 Şubat günü Dünya Bakliyat Günü olarak kutlanacak.

 • AKİB Meyve Sebze İhracatında Liderliğini Korudu

  Türkiye’nin yaş meyve ve sebze ihracatı, 2018 yılında bir önceki yıla kıyasla miktarda %14, değerde %4 oranında artış göstererek yaklaşık 2,325 milyar dolara yükseldi. Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği 2018’de 1,11 milyar dolarlık ihracat ve %48 pay ile Türkiye yaş meyve sebze ihracatına en çok katkı sağlayan Birlik oldu.

 • İhricatın %81'i AHBİB Gerçekleştirdi

  Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Türkiye’nin bakliyat ihracatının %81’ini gerçekleştirdi.

Son Güncelleme: 13 Aralık 2018, Perşembe

 

TOROS ÜNİVERSİTESİNDE KARİYER SOHBETLERİ

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toros Üniversitesi, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) işbirliğinde 11.12.2018 tarihinde Kariyer Günü etkinliği düzenlendi. Toros Üniversitesi 45 Evler Kampüsünde gerçekleşen organizasyona Rektör Prof. Dr. Haluk KORKMAZYÜREK, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) Başkanı Serkan ÖZADA, İİSBF Dekanı Prof. Dr. Süleyman Türkel’in yanı sıra akademisyenler, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk KOKRMAZYÜREK’in gerçekleştirdiği açılış konuşmasında , “Hepiniz buradan mezun olduktan sonra gerek özel sektörde gerekse kamu sektöründe iş dünyasına katılacaksınız. İş dünyasının saygıdeğer temsilcileri sizlere insan kaynakları perspektifinden nelere sahip olmanız gerektiği, nasıl davranmanız gerektiği, iş dünyasının sizlerden neler bekleyebileceği konusunda aydınlatıcı, yönlendirici, ufuk açıcı bilgiler verecek” dedi.  Rektör KORKMAZYÜREK, mezun olduktan sonra iş dünyasına atıldığında öğrencilerden beklenilecek olan bazı temel beceriler ve yetkinlikler ile ilgili görüşlerini aktardı.

ÖZEL SEKTÖR NE İSTER konulu Panel ilgi çekti

Girişimci İnsan Kaynaklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA’ nın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği panele dernek üyeleri Carrefoursa İnsan Kaynakları Bölge Yöneticisi Pınar ÖZER, ÇİMSA İnsan Kaynakları Saha Yöneticisi Neslihan ÜNAL katıldı.

İş Hayatının iş arayandan beklentileri, üniversitelilere yönelik kariyer fırsatları, CV ve Mülakat Teknikleri, İş Hayatında Başarı gibi konulara değinilen panelde özellikle üniversiteli öğrencilere yönelik kariyer tavsiyelerinde bulunuldu. Panelin ardından konuşmacılara çiçek ve plaket takdim edilirken; Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iş ve meslek danışmanları tarafından öğrencilere danışmanlık hizmeti sunuldu.


Etiketler : mersin  işkur  toros 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/0a40447dcaec19b49f41c3cd99ab7bc3.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42