Türk-Arap Ekonomi Zirvesi Mersin'de Yapıldı - Mersin İstikbal Gazetesi

Türk-Arap Ekonomi Zirvesi Mersin'de Yapıldı

Mersin'de 11-13 Ocak tarihlerinde 1. Türk-Arap Ekonomi Zirvesi ve Türk-Arap İş Forumu gerçekleştirildi.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 15 Ocak 2018, Pazartesi

 

TÜRK VE ARAP EKONOMİ ZİRVESİ

 

 

 

 

İKİLİ GÖRÜŞMELERİ’NE MERSİN EV SAHİPLİĞİ YAPTI

 

Mersin'de 11-13 Ocak tarihlerinde 1. Türk-Arap Ekonomi Zirvesi ve Türk-Arap İş Forumu gerçekleştirildi.

 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın himayelerinde, Mersin Valiliği koordinasyonunda, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYTDTA), Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ve Türk Arap İşadamları Derneği (TURAB) tarafından  kentimizde  “1.Türk – Arap Ekonomi Zirvesi” düzenlendi.

 

11-13 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleşen zirve kapsamında, Türk ve Arap iş insanlarına yönelik olarak, Genel Sekreterliğimiz, Çukurova Kalkınma Ajansı ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde 12 Ocak 2018  tarihinde ikili iş görüşmeleri (B2B) gerçekleştirildi. Mersin ve çevre illerden gelen iş insanları ile yurtdışından gelen sektör temsilcileri arasında somut ticari bağlantılar kuruldu.

 

AKİB Koordinatör Başkanı Mahmut ARSLAN, gıda, turizm, eczacılık, tıbbi malzemeler, inşaat, enerji, kişisel bakım ürünleri, kozmetik, temizlik ürünleri, hazır giyim ve konfeksiyon, mücevherat ve kuyumculuk, elektronik malzemeler ve merkezi klima sistemleri ile genel ticaret gibi bir çok sektörden yaklaşık 170 yabancı firma temsilcisi ile görüşmeler yapıldığını, görüşmelerin çok başarılı geçtiğini belirterek, bu tip organizasyonların şehrimizde daha sık gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Mahmut ARSLAN  “Çoğunluğu Yemen olmak üzere Kuveyt, Bahreyn, Sudan, Malezya ve Fas’tan gelen konuklar 3 gün süren etkinlikle bölgenin yatırım ve dış ticaret potansiyelini yerinde görme fırsatı buldu ve bölgemizle ticari iş birliklerinin güçlenmesi yolunda önemli adımlar attı” dedi.

Etiketler : türab  mersin  ekonomi zirve 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri