Akdeniz Belediyesi Personeline Cimer Eğitimi - Mersin İstikbal Gazetesi

Akdeniz Belediyesi Personeline Cimer Eğitimi

* Akdeniz Belediyesi personeline, kısa adı CİMER olan; “Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi” ve CİMER başvurularında izleyecekleri yol ve yöntemler ile ilgili eğitim semineri verildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Yeşilboğaz, Sosyal Denge Sağlanmalı

  Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı makamında ziyaret ederek, iki kurum arasında imzalanan protokol çerçevesinde, hayata geçirilecek olan yeni projeler için adım atıldı.

 • HAVA SICAKLIĞI: 2-3 derece azalacak.

  Bölge genelinin çok bulutlu; iç kesimlerin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerin ise gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların Mersin, Erdemli ve Silifke çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklenmektedir.

 • Mali Müşavirlere İŞKUR Teşvikleri Anlatıldı

  Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliğinde oda üyesi muhasebeci ve mali müşavirlere 13.12.2018 tarihinde İŞKUR Hizmet ve teşvik modelleri anlatıldı.

 • Mersin Valisi Ali İhsan Su, gazetemizin 21. Yıldönümünü kutladı.

  Mersin Valisi Ali İhsan Su, gazetemizin 21. Yıldönümünü kutladı. Vali Su, “ Sayın Fatma Aydın, İnciay Yay. Mat. Ltd. Şti. İstikbal Gazetesi İmtiyaz Sahibi; Halkımızın doğru

 • Baro Yönetimi Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

  Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, düzenlediği basın toplantısında kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Son Güncelleme: 22 Eylül 2018, Cumartesi

 

AKDENİZ BELEDİYESİ PERSONELİNE CİMER EĞİTİMİ

* Akdeniz Belediyesi personeline, kısa adı CİMER olan; “Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi” ve CİMER başvurularında izleyecekleri yol ve yöntemler ile ilgili eğitim semineri verildi.

Akdeniz Belediyesi, ‘Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’ kapsamında, vatandaşlardan gelen istek, öneri ve şikâyet başvurularını hızlı bir biçimde cevaplamak ve sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla personele eğitim vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Mersin Valiliği Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Koordinatörü Naci Berkman tarafından Akdeniz Belediyesi birim müdürleri ve personeline verilen eğitim seminerinde; CİMER’in görevi, iş ve işlemleri ile CİMER başvurularında dikkat edilecek konular ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile programı nasıl daha etkin ve hızlı bir şekilde kullanacakları anlatıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Akdeniz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Cafer Karabulut, vatandaşların yaptığı CİMER başvurularının önemine değindi, Akdeniz Belediyesi’nde CİMER başvuruları ile ilgili başarılı bir performans sergilendiğini söyledi. CİMER üzerinde gelen dilekçe ve başvuruların Akdeniz’de ciddiyetle takip edildiğini dile getiren Karabulut, verilecek eğitim semineri sayesinde başarı çıtasının daha da yükseleceğine işaret etti.

Berkman; “Dilekçelere vereceğiniz yanıtlarda resmi dile çok dikkat edin”

Sözlerine, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve Dilekçe Hakkı Kanunu konularını anlatarak başlayan CİMER Koordinatörü Naci Berkman ise, elektronik sistem üzerinden gerçekleşen CİMER yazışmalarının çok önemli olduğunun altını çizdi. Resmi kurumların, vatandaştan gelen dilekçelere vereceği yanıtlarda özellikle ‘dile’ çok dikkat etmesi gerektiğini de vurgulayan Berkman, “Vatandaşlarımızın CİMER üzerinden yazdığı dilekçe ve başvurulara resmi dille yanıt vermelisiniz. Gelen dilekçeyi önce iyi okuyup incelemeli ve vatandaşın talebini en kısa zamanda ilgili birimlere yönlendirmelisiniz. Dilekçeye vereceğiniz yanıtta da vatandaşa değer verdiğinizi, talebi veya çözümünü istediği sorunuyla gerçekten ilgilendiğinizi hissettireceksiniz” dedi.

“Vatandaşa yasal süre içinde açıklayıcı ve yol gösterici şekilde yanıt vermelisiniz”

Örnek dilekçe ve başvurular üzerinden konuşmasını sürdüren Mersin Valiliği CİMER Koordinatörü Berkman, “Bilgi Edinme Hakkı ve Dilekçe Hakkı kanunları çerçevesinde, vatandaşlara 30 günlük yasal süre içinde işlemin safahatı veya sonucu hakkında gerekçeli olarak bilgi verilmesi gerekiyor. Hele hele olumsuz yanıtlarda, muhakkak vatandaşa bir sonraki başvuru mercii veya diğer yargı ve başvuru yolları da açıkla anlatılmalı ve verilecek yanıtta belirtilmelidir. Kişilerin başvurusuna verilecek olumsuz yanıtlarda da resmi mevzuat ve kanuni dayanak belirtilerek vatandaşa açıklayıcı bilgi verilmelidir” diye konuştu.

İki bölüm halinde verilen seminer, CİMER başvurularından sorumlu olan belediye personellerinin sorduğu sorulara, Mersin Valiliği CİMER Koordinatörü Naci Berkman tarafında verilen yanıtların ardından sona erdi. Nitekim Akdeniz Belediyesi, vatandaşlardan gelen her türlü başvuruyu daha etkin, verimli ve hızlı bir biçimde yanıtlamak ve sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla, daha önce her müdürlüğe bir BİMER görevlisi atamıştı.


Etiketler : akdeniz  belediye  cimer  eğitim 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri