Akdeniz Belediyesi Şehitlerin Hatırasını Yaşxatıyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Akdeniz Belediyesi Şehitlerin Hatırasını Yaşxatıyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeni yapılan iki parka daha Kahraman Şehitlerin ismi verildi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgede Sağanak Yağış Var

  Bölge geneli; parçalı çok bulutlu, yerel ve aralıklı sağanak yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. Ayrıca bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.

 • Çetinkaya’dan Beklenen Hamle Geldi

  "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na ve bu kapsamda başlatılan indirim kampanyasına destek hızla büyüyor. Türkiye’nin birçok şehrinde mağazaları bulunan Çetinkaya Mağazaları da “Enflasyonla Topyekün Mücadelede biz de varız” dedi.

 • Sabri Tekli: 5 maddelik plan sanayicilerimizi sevindirdi

  Enflasyonla Topyekun Mücaele Programı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayi camiasının elini rahatlatacak, Finansman Destek Programı, KOSGEB alacaklarına erteleme, Yatırım Maliyet Artışlarına Karşı Destek, Yerlileştirme Programı, Yüksek katma değerli üretime destek olmak üzerine 5 yeni destek programını açıkladı.

 • "Birlik, Beraberliğimiz ve Kardeşliğimiz Daim Olsun"

  Toroslar Belediyesi’nin Güneykent Mahalesi’nde inşa ederek, Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şubesi’ne tahsis ettiği Toroslar Cem Evi’nin açılışı düzenlenen bir törenle yapıldı.

 • Turgay Demirtaş TGF Başkan Yardımcısı Oldu

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Ankara’da yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Yılmaz Karaca’nın listesi seçimi kazandı.

Son Güncelleme: 24 Eylül 2018, Pazartesi

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeni yapılan iki parka daha Kahraman Şehitlerin ismi verildi

AKDENİZ BELEDİYESİ, ŞEHİTLERİN HATIRASINI YAŞATIYOR

* Akdeniz Belediyesi, yeni yapılan parklara Şehitlerin ismini vererek onların adını ve hatırasını yaşatıyor. Başkan Pamuk, “Kahraman Şehitlerimizin hatırasına sahip çıkmak, onların adını sonsuza dek yaşatmak en büyük görev ve sorumluluğumuzdur” dedi.

Akdeniz Belediyesi, terör örgütleriyle çıkan çatışmalarda Şehit olan kahraman askerlerin isimlerini, yeni yaptığı veya baştan sona yenilediği parklara vererek, onların isimlerini ve anılarını yaşatmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, daha önce Puğkaracadağ ve Huzurkent mahallelerinde yapılan 2 yeni parka, Şehit Uzman Çavuş Mustafa Sarı ile Şehit Uzman Çavuş Ramazan Bahşiş’in isimlerini veren Akdeniz Belediyesi, yeni yapılan 2 yeni parka daha terörle mücadelede toprağa düşen Şehit askerlerin ismini verdi.

Civanyaylağı ve Karaduvar parkları, Şehitlerin ismini taşıyacak

Şırnak'ta 2016 yılında Şehit düşen Mersinli Er, Jandarma Sağlık Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Erdi Eker'in adı, Civanyaylağı Mahallesi’nde yeni yapılan parka verildi. Parkta, Şehidin ailesi tarafından bir de çeşme de yaptırıldı. Yapımı tamamlanan parka; halı saha, kamelyalar, banklar, oyun grupları ve spor aletleri, aydınlatma direkleri yerleştirildi.

Yine Akdeniz Belediyesi tarafından, Karaduvar Mahallesi’nde de yeni baştan yapılan bir parka, 2016 yılında Mardin’in Ömerli ilçesinde kaza kurşunu sonucu Şehit olarak toprağa düşen Jandarma Er Kemal Karaaslan’ın adı verildi. Şehit Er Kemal Karaaslan, ailesiyle birlikte, adının verildiği parkın bulunduğu Karaduvar Mahallesi’nde yaşıyordu.

“Şehitlerimize ve Şehit ailelerimize vefa borcumuz var”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Terörle mücadele sırasında kahramanca çarpışarak Şehit olan askerlerimizin adlarını ilçemizdeki parklarımıza vererek, onların isimlerini ve anılarını yaşatıyor, bir nebze de olsa Şehitlerimiz ve Şehit ailelerimize olan vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Vatan için Şehit olan askerlerimizin ismini yaşatmak, Şehit ailelerimize de sahip çıkmak en büyük sorumluluklarımızdan birisidir. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Bütün Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

“Vatan evlatlarının ismini yaşatmak asli görevimizdir”

Açıklamasını; “Şehit olan vatan evlatlarımızı her daim anmak ve isimlerini sonsuza dek yaşatmak adına, belediye olarak bu anlamda ilkesel bir karar aldık. Terör örgütlerine yönelik operasyonlarda Şehit olan askerlerimizin isimlerini ve onların hatırasını sonsuza dek yaşatmak bizim asli görevimizdir” şeklinde sürdüren Başkan Pamuk; “Vatanın birliği ve bütünlüğü uğruna hiç çekinmeden çarpışarak canlarını veren Kahraman Şehitlerimize ve Gazilerimize, onların fedakâr, cefakâr ve kıymetli ailelerine çok şey borçluyuz. Bu borcu bir nebze de olsa ödeyebilmek için Akdeniz Belediyesi olarak sınırlarımız içinde yaptığımız parklara, Kahraman Şehitlerimizin ismini vermeye, onların hatırasını sonsuza dek yaşatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Etiketler : akdeniz  belediye  şehit 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri