Akdeniz İlçesinin Çehresi Değişiyor! - Mersin İstikbal Gazetesi

Akdeniz İlçesinin Çehresi Değişiyor!

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçenin farklı noktalarında hizmet veriyor

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 20 Ekim 2017, Cuma

 

 

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçenin farklı noktalarında hizmet veriyor

 

 

 

 

AKDENİZ BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR, İLÇENİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR!

Akdeniz Belediyesi, hizmet ekipleriyle kentin dört yanına çıkarma yaparak asfalt ihtiyacı olan mahallelerde aralıksız hizmet veriyor. Fen işleri ekipleri, aynı anda birden çok bölgede asfalt kaplama hizmetini yerine getirerek Akdeniz’in çehresini değiştiriyor, ilçe sakinlerinin günlük yaşamını kolaylaştırıyor.

İnsan odaklı hizmet ilkesiyle, hiçbir ayırım yapmadan herkese ve her mahalleye eşit hizmet veren Akdeniz Belediyesi, vatandaşların ihtiyaç duyduğu hizmetlerin eksiksiz ve zamanında yerine getirilmesi için aralıksız çalışıyor. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri, belirledikleri çalışma plan ve programı kapsamında merkezde bulunan mahallelerin yanı sıra, merkeze uzak kırsal mahallelere de asfalt kaplama, kaldırımları yenileme ve kilit taşı döşeme hizmeti vermeye devam ediyor.

Fen işleri ekipleri, Evci ve Sarıibrahimli’ye 3 bin 500 ton asfalt döktü

Akdeniz ilçesi sınırları içinde yer alan mahallelerin her türlü eksiğinin giderilmesi için yoğun bir mesai harcayan Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 4 gün içerisinde Evci Mahallesi’nin sokaklarına 2 bin 500 ton asfalt döktü. Ekipler, çalışmaların halen sürdüğü Sarıibrahimli Mahallesi sokaklarına da sadece son birkaç günde bin (1000) tondan fazla asfalt dökerek mahallenin çehresini değiştirdi. Tarımsal üretim ve faaliyetlerin yoğun olarak olduğu bölgelerde yaşayan üreticiler, Akdeniz Belediyesi’ne teşekkür etti.

İhsaniye Mahallesi’nin kaldırımları yenileniyor

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, AKSAGAZ’ın doğalgaz hattı çekme çalışmasının kısmen sona erdiği İhsaniye Mahallesi’nde de hizmet veriyor. Doğalgaz çekilen sokaklara giren ekipler, mahalle sakinleri ve esnafın toz, toprak ve yer yer oluşan çukurlardan zarar görmemesi ve ulaşımının kolaylaşması için kaldırım çalışmalarına öncelikli olarak başladı. AKSAGAZ ve MESKİ’nin altyapı çalışmasının sona ermesinin ardından da ekipler asfalt kaplama hizmetine başlayacak. Mahalle sakinleri, özellikle de esnaflar, kaldırım çalışmalarını erken tarihe alması nedeniyle Akdeniz Belediye yönetimine şükranlarını dile getirdi.

Başkan Pamuk: “Asfalt, yol, kaldırım eksiği yaşayan tek mahalle kalmayacak”

Çalışmaları değerlendiren Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, yerel yönetimlerin öncelikli görevinin, sorumlu ve yetkili olduğu bölgelerde yaşayan insanların yaşamını kolaylaştırmak olduğunu vurguladı. “Akdeniz Belediyesi olarak, insan ve vatandaş odaklı hizmet ilkemiz gereği öncelikli hedefimiz, Akdeniz’de yol, asfalt, kaldırım hizmetlerinde eksiklik duyan tek mahalle kalmamasıdır” diyen Başkan Pamuk, “Bu hedefle Akdeniz’e yoğun bir hizmet mesaisi veriyor, ilçemizin ve mahallelerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri sunmaya gayret ediyoruz. Akdeniz’in farklı noktalarında devam eden çalışmaları her fırsatta denetleyip ekiplerimizden bilgi alıyoruz. Mahalle sakinlerini ve esnafımızı da dinliyor, talep ve şikâyetlerini dikkate alıyoruz. Akdeniz sınırları içerisinde yaşayan bütün vatandaşlarımıza, ihtiyaç duydukları çalışmalar tamamlanıncaya kadar kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler : akdeniz  belediye  çehre  değiş 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri