Aladağ Yaylasında Bir Gün - Mersin İstikbal Gazetesi

Aladağ Yaylasında Bir Gün

İstikbal Gazetesi/ Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı 25 km uzaklıkta güzel bir yayla yerleşim yeri Aladağ. Köy meydanı, ağaç kovuğu önünde dinlenme terası, köy içi parke taşlı yolları ve modern muhtarlık binası ile Toroslar ilçesinin güzide bir mahallesi i(köyü). Gazetemiz imtiyaz sahibi Fatma Aydın, Yazar Remziye Çelik ve Rüştü Aydın, muhtar Ahmet Ertunç ile birlikte Aladağ mahallesini gezdiler.

Benzer Haber Başlıkları

 • Süpürürken Altınları Buldu, Sahibine Ulaştırdı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali’nde saha temizlik görevlisi olarak çalışan personel Yılmaz Altınsoy örnek olacak bir davranış sergiledi. Halde temizlik yaptığı sırada süpürgesine takılan gazeteye sarılı altını fark eden Altınsoy, altınların sahibine ulaştırılmasına vesile oldu.

 • Servis Gibi Belediye Otobüsü

  Hayata geçirdiği hizmetlerle Mersin’de ulaşımda dönüşüm hareketini başlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, gece seferleriyle kesintisiz ulaşım sağlıyor.

 • Büyükşehir Anamur’u Geleceğe Taşıyor

  Bütünşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına dahil edilen ilçelerde hizmet maratonunu hız kesmeden sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur’da hayata geçirdiği çalışmalar ile Anamur’u geleceğe taşıyor.

 • "Savaşlar Bitmeden, Dünya Barışı Sağlanamaz"

  Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi olan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 44. Yıldönümünü ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı yayımladığı yazılı mesajla kutladı.

 • Bu poşetler Akdeniz Meyve Sineğini yok ediyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Meyve Sineği zararlısı ile kültürel mücadele kapsamında turunçgillere zarar veren ve üreticiyi zor duruma düşüren söz konusu sineği yok edecek kelepçeli poşet dağıtımı gerçekleştiriyor.

Son Güncelleme: 12 Temmuz 2018, Perşembe

Aladağ Yaylasında Bir Gün

 

İstikbal Gazetesi/ Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı 25 km uzaklıkta güzel bir yayla yerleşim yeri Aladağ. Köy meydanı, ağaç kovuğu önünde dinlenme terası, köy içi parke taşlı yolları ve modern muhtarlık binası ile Toroslar ilçesinin güzide bir mahallesi i(köyü). Gazetemiz imtiyaz sahibi Fatma Aydın,  Yazar Remziye Çelik ve Rüştü Aydın, muhtar Ahmet Ertunç ile birlikte Aladağ mahallesini gezdiler.

SANKİ CENNETTEN BİR KÖŞE

Aladağ’ı gezince, dere kenarında piknik yapıp, hayrat çeşmelerinden suyunu içince, ağaçlardan meyvesini yiyince, insanları ile sohbet edince Aladağ’ın manzarası önünde fotoğraf çekilince işte Aladağ yaylası dersiniz. Sanki Cennetten bir köşe.

Aladağ Mahalle Muhtarı Ahmet Ertunç’tan Aladağ hakkında bilgiler aldık.  Aladağ köyünün (Mahalle) yerleşiminin çok eski tarihlere dayandığını belirten Muhtar Ahmet Ertunç, piknikçilerin hafta sonları Aladağ’ a yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi. Muhtar Ertunç, ”Suyun gözü ve ırmak civarında piknikciler ziyaret ederler. Piknikçiler için hayratlık çeşmeler yaptık. Bunlar: “Halil Hayırlıoğlu ve Eşi Hayratı”,  “Beş Nesil Çeşmesi-Usta İbrahim Hayratı”, “Ertunç Ailesi Hayratı”, “Bekir ve İsmet Özdere Hayratı”, Ayrıca, 700 yıllık Kızılgeçit köprüsü Aladağ’a gelen ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekiyor. Aladağ yaylası  üç mahalleden oluşuyor.  Borcak, Nurhak ve Aladağ Merkez. Yazları 1500-2000’i bulan nüfusu, kışın ise 500’e düşmekte. Aladağ’a üç km. Uzaklıktaki dereden içme suyumuzu MESKİ getirdi. Her hanemizin musluğunda şırıl şırıl sular akmakta.” Diyen muhtar Ahmet Ertunç,  Aladağ’lıların geçimini şeftali ve cennet meyvelerinden sağladıklarını belirtti.

Aladağ Muhtarı Ahmet Ertunç

Etiketler : mersin  toroslar  aladağ  muhtar  ahmet  ertunç 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri