Aladağ Yaylasında Bir Gün - Mersin İstikbal Gazetesi

Aladağ Yaylasında Bir Gün

İstikbal Gazetesi/ Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı 25 km uzaklıkta güzel bir yayla yerleşim yeri Aladağ. Köy meydanı, ağaç kovuğu önünde dinlenme terası, köy içi parke taşlı yolları ve modern muhtarlık binası ile Toroslar ilçesinin güzide bir mahallesi i(köyü). Gazetemiz imtiyaz sahibi Fatma Aydın, Yazar Remziye Çelik ve Rüştü Aydın, muhtar Ahmet Ertunç ile birlikte Aladağ mahallesini gezdiler.

Benzer Haber Başlıkları

 • TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı

  TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı. Başkan Kur, “ Kıbrıs Türk Halkının yıllarca sürdürdüğü zorlu ve haklı mücadelesi sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kahraman Türk Ordu su ve Kıbrıs Türk Mücahitleri ile birlikte 20 TEMMUZ 1974 tarihinde mutlu Barış Harekatını gerçekleştirmiş ve 15 KASIM 1983 tarihinde de K.K.T.C. Devleti kurulmuştur.

 • Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını gezdi

  6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nde geri sayım devam ederken, Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Narenciye renkleri Mersin’e yayılmaya başladı

  Bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Mezitli Sahil Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali tanıtım çalışmaları 10 mobil figürün şehir turu ile devam ediyor.

 • Başkan Tuna Vatandaşlara Narenciye Suyu İkram Etti

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, 17-18 Kasım tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında vatandaşlara, taze sıkılmış narenciye suyu ikram etti.

 • Başkan Tuna, Diyabete Dikkat Çekmek İçin Yürüdü

  Toroslar Belediyesi; 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Toroslar Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile Akbelen Mahallesi’ndeki Koray Aydın Standı’nda farkındalık yürüyüşü düzenledi.

Son Güncelleme: 12 Temmuz 2018, Perşembe

Aladağ Yaylasında Bir Gün

 

İstikbal Gazetesi/ Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı 25 km uzaklıkta güzel bir yayla yerleşim yeri Aladağ. Köy meydanı, ağaç kovuğu önünde dinlenme terası, köy içi parke taşlı yolları ve modern muhtarlık binası ile Toroslar ilçesinin güzide bir mahallesi i(köyü). Gazetemiz imtiyaz sahibi Fatma Aydın,  Yazar Remziye Çelik ve Rüştü Aydın, muhtar Ahmet Ertunç ile birlikte Aladağ mahallesini gezdiler.

SANKİ CENNETTEN BİR KÖŞE

Aladağ’ı gezince, dere kenarında piknik yapıp, hayrat çeşmelerinden suyunu içince, ağaçlardan meyvesini yiyince, insanları ile sohbet edince Aladağ’ın manzarası önünde fotoğraf çekilince işte Aladağ yaylası dersiniz. Sanki Cennetten bir köşe.

Aladağ Mahalle Muhtarı Ahmet Ertunç’tan Aladağ hakkında bilgiler aldık.  Aladağ köyünün (Mahalle) yerleşiminin çok eski tarihlere dayandığını belirten Muhtar Ahmet Ertunç, piknikçilerin hafta sonları Aladağ’ a yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi. Muhtar Ertunç, ”Suyun gözü ve ırmak civarında piknikciler ziyaret ederler. Piknikçiler için hayratlık çeşmeler yaptık. Bunlar: “Halil Hayırlıoğlu ve Eşi Hayratı”,  “Beş Nesil Çeşmesi-Usta İbrahim Hayratı”, “Ertunç Ailesi Hayratı”, “Bekir ve İsmet Özdere Hayratı”, Ayrıca, 700 yıllık Kızılgeçit köprüsü Aladağ’a gelen ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekiyor. Aladağ yaylası  üç mahalleden oluşuyor.  Borcak, Nurhak ve Aladağ Merkez. Yazları 1500-2000’i bulan nüfusu, kışın ise 500’e düşmekte. Aladağ’a üç km. Uzaklıktaki dereden içme suyumuzu MESKİ getirdi. Her hanemizin musluğunda şırıl şırıl sular akmakta.” Diyen muhtar Ahmet Ertunç,  Aladağ’lıların geçimini şeftali ve cennet meyvelerinden sağladıklarını belirtti.

Aladağ Muhtarı Ahmet Ertunç

Etiketler : mersin  toroslar  aladağ  muhtar  ahmet  ertunç 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri