Aladağ'da İçmesuyu Çalışmaları - Mersin İstikbal Gazetesi

Aladağ'da İçmesuyu Çalışmaları

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar İlçesi Aladağ Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalarıyla mahallenin sorununa son verdi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Narenciye Figürleri Mersin Sokaklarında

  Bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Mezitli Sahili Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında Mersin sokaklarını gezen 10 farklı mobil figür büyük ilgi görüyor.

 • TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı

  TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı. Başkan Kur, “ Kıbrıs Türk Halkının yıllarca sürdürdüğü zorlu ve haklı mücadelesi sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kahraman Türk Ordu su ve Kıbrıs Türk Mücahitleri ile birlikte 20 TEMMUZ 1974 tarihinde mutlu Barış Harekatını gerçekleştirmiş ve 15 KASIM 1983 tarihinde de K.K.T.C. Devleti kurulmuştur.

 • Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını gezdi

  6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nde geri sayım devam ederken, Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Narenciye renkleri Mersin’e yayılmaya başladı

  Bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Mezitli Sahil Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali tanıtım çalışmaları 10 mobil figürün şehir turu ile devam ediyor.

 • Başkan Tuna Vatandaşlara Narenciye Suyu İkram Etti

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, 17-18 Kasım tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında vatandaşlara, taze sıkılmış narenciye suyu ikram etti.

Son Güncelleme: 09 Temmuz 2018, Pazartesi

 MESKİ SUSUZ MAHALLE BIRAKMAMAK İÇİN YOĞUN MESAİ HARCIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar İlçesi Aladağ Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalarıyla mahallenin sorununa son verdi.

Toroslar İlçesi Aladağ Mahallesi içme suyu, mahalle içerisinde bulunan kaynaktan bir kısım terfili, bir kısım da cazibeli olarak karşılanmaktadır.  Yaz aylarında mahallenin yaylalık olarak kullanılması ve kaynakta debinin azalması nedeniyle içme suyu bölgelere dönüşümlü olarak verilmekteydi.  Mahallenin içme suyuna kalıcı bir çözüm bulmak amacıyla MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında,  5 litre/sn verimli İncirlipınar kaynağından 40 metre uzunluğunda drenaj yapılarak kaptaja alındı. Kaptajdan alınan su 1392 metre isale hattı birlikte isale edilerek yapılan biriktirme deposu ve terfi merkezi vasıtasıyla 1924 metre terfi hattı ile mevcut içme suyu tesisine iletimi sağlandı. Ayrıca terfi merkezlerine enerji nakil hattı ve trafo tesisi yapımını gerçekleştirdi. Tamamlanan çalışmalarının ardından Aladağ Mahallesinde içme suyu sorunu çözüme kavuştu.

‘Başkanımız Burhanettin Kocamaz su sorunumuzu çözerek bizleri mutlu etti’

Mahallelerinde yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, içme suyu çalışmalarından dolayı MESKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler. Aladağ Mahalle Muhtarı Ahmet Ertunç, “Yaylalık diye adlandırılan mahallemizin nüfusu yaz aylarında 2 bine ulaşıyor ve sularımız yetmiyordu. Üç güne bir dönüşümlü su akmaktaydı. MESKİ’nin içme suyu projesi ile birlikte içme suyu sorunumuz sona erdi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz su sorunumuzu çözerek bizleri mutlu etti. Her şey unutulur ama yapılan içme suyu yatırımı unutulmaz. En büyük ödüllerden biri olan suyu mahallemize kazandırdı. Yapılan hizmetler inkâr edilemez.  Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve MESKİ yetkililerine mahallem adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuşurken, Şadi Erkan isimli vatandaşımız, “Akdeniz’in incisi Mersinimize yarım saat mesafede bulunan Toroslar İlçemizin gözde mahallelerimizden olan Aladağ’ın içme suyu sorununa köklü çözüm bulan Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve MESKİ’ye çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.


‘Hizmette Elimizin Değmedi Mahalle Kalmadı’

Susuz mahalle bırakmamak için yoğun mesai harcadıklarını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlama konusunda büyük çaba sarf ettiklerini belirtti. Kocamaz, “Mersin genelinde su sorunu bırakmamak için büyük gayretlerimiz var. Bizler, bugüne kadar hizmette mağdur olan mahallelerimize öncelik tanıyoruz. Susuz ve asfaltsız köy bırakmayacağız dedik. Bu hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Hizmet yağmurumuz ara vermeden devam ediyor. Biz Mersin’i doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle bir bütün olarak düşünüyoruz Nerede bir eksiklik varsa oraya ulaşmaya çalışıyoruz. Yaşamın ana kaynağı olan “su” ihtiyacından Mersinimizin en ücra noktaya kadar herkesin eşit şekilde yararlanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.  

 

Etiketler : mersin  büyükşehir  aladağ  meski 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri