Aladağ'da İçmesuyu Çalışmaları - Mersin İstikbal Gazetesi

Aladağ'da İçmesuyu Çalışmaları

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar İlçesi Aladağ Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalarıyla mahallenin sorununa son verdi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Mersin Beşiktaşlılar Derneği faaliyetlerini sürdürüyor

  Mersin Beşiktaşlılar Derneği, bir taraftan sosyal faaliyetlerine devam ederken bir taraftan da 31 Mart yerel seçimleri öncesi siyasi parti adaylarını ağırlıyor.

 • Bölgemiz Parçalı Bulutlu

  Bölge geneli; Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye, Kilis, Gaziantep'in güney kesimleri, Adana ile Mersin'in kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin edilmektedir.

 • Baroların insan hakları merkezleri güçlendiriliyor

  ‘Baroların ve Avukatların Avrupa İnsan Hakları Standartları Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi Ortak Projesi’ kapsamında, İnsan Hakları Merkezlerinin (İHM) Kurumsal Kapasitelerine İlişkin 1. Çalışma Grubu Toplantısı, ‘Eylem Planı, Taslak Yönetmelik ve Veri Tabanı Oluşturulması’ başlığıyla 13-14 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da yapıldı.

 • Altun,“Başvuruların yüzde 93'ü elektronik ortamda”

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan CİMER açıklaması: ‘’Önümüzdeki süreçte cevap süresinin azaltılması konusuna yoğunlaşılacak”

 • Konut satışları 24 bin 82 adet azaldı

  2018 yılının Ocak ayı konut satış istatistikleri ile 2019 yılı Ocak ayının konut satış istatistikleri karşılaştırıldığında konut satışlarının 24 bin 82 adet azaldığı görüldü.

Son Güncelleme: 09 Temmuz 2018, Pazartesi

 MESKİ SUSUZ MAHALLE BIRAKMAMAK İÇİN YOĞUN MESAİ HARCIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar İlçesi Aladağ Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalarıyla mahallenin sorununa son verdi.

Toroslar İlçesi Aladağ Mahallesi içme suyu, mahalle içerisinde bulunan kaynaktan bir kısım terfili, bir kısım da cazibeli olarak karşılanmaktadır.  Yaz aylarında mahallenin yaylalık olarak kullanılması ve kaynakta debinin azalması nedeniyle içme suyu bölgelere dönüşümlü olarak verilmekteydi.  Mahallenin içme suyuna kalıcı bir çözüm bulmak amacıyla MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında,  5 litre/sn verimli İncirlipınar kaynağından 40 metre uzunluğunda drenaj yapılarak kaptaja alındı. Kaptajdan alınan su 1392 metre isale hattı birlikte isale edilerek yapılan biriktirme deposu ve terfi merkezi vasıtasıyla 1924 metre terfi hattı ile mevcut içme suyu tesisine iletimi sağlandı. Ayrıca terfi merkezlerine enerji nakil hattı ve trafo tesisi yapımını gerçekleştirdi. Tamamlanan çalışmalarının ardından Aladağ Mahallesinde içme suyu sorunu çözüme kavuştu.

‘Başkanımız Burhanettin Kocamaz su sorunumuzu çözerek bizleri mutlu etti’

Mahallelerinde yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, içme suyu çalışmalarından dolayı MESKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler. Aladağ Mahalle Muhtarı Ahmet Ertunç, “Yaylalık diye adlandırılan mahallemizin nüfusu yaz aylarında 2 bine ulaşıyor ve sularımız yetmiyordu. Üç güne bir dönüşümlü su akmaktaydı. MESKİ’nin içme suyu projesi ile birlikte içme suyu sorunumuz sona erdi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz su sorunumuzu çözerek bizleri mutlu etti. Her şey unutulur ama yapılan içme suyu yatırımı unutulmaz. En büyük ödüllerden biri olan suyu mahallemize kazandırdı. Yapılan hizmetler inkâr edilemez.  Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve MESKİ yetkililerine mahallem adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuşurken, Şadi Erkan isimli vatandaşımız, “Akdeniz’in incisi Mersinimize yarım saat mesafede bulunan Toroslar İlçemizin gözde mahallelerimizden olan Aladağ’ın içme suyu sorununa köklü çözüm bulan Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve MESKİ’ye çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.


‘Hizmette Elimizin Değmedi Mahalle Kalmadı’

Susuz mahalle bırakmamak için yoğun mesai harcadıklarını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlama konusunda büyük çaba sarf ettiklerini belirtti. Kocamaz, “Mersin genelinde su sorunu bırakmamak için büyük gayretlerimiz var. Bizler, bugüne kadar hizmette mağdur olan mahallelerimize öncelik tanıyoruz. Susuz ve asfaltsız köy bırakmayacağız dedik. Bu hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Hizmet yağmurumuz ara vermeden devam ediyor. Biz Mersin’i doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle bir bütün olarak düşünüyoruz Nerede bir eksiklik varsa oraya ulaşmaya çalışıyoruz. Yaşamın ana kaynağı olan “su” ihtiyacından Mersinimizin en ücra noktaya kadar herkesin eşit şekilde yararlanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.  

 

Etiketler : mersin  büyükşehir  aladağ  meski 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/83680425e32716afae1cd957d24cbd1d.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42