Artık!.. Sokak Hayvanları Aç Kalmayacak - Mersin İstikbal Gazetesi

Artık!.. Sokak Hayvanları Aç Kalmayacak

Global Bin Bir Ltd Şti tarafından piyasa çıkarılan Pugedon markalı Geri Dönüşüm Ünitesi sayesinde Sahipsiz Sokak Hayvanlarını besleyen beslenme ünitelerini kurum ve kuruluşların hizmetine sunmuştur. Pugedon adı verilen geri dönüşüm sisteminde haznenin bir

Benzer Haber Başlıkları

 • Muz ve Kültür Festivali'ne Sayılı Günler Kaldı

  Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Festival Tertip Komitesi Başkanı Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Yaşar Yiğit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya

 • Down Kafe'de Klasik Müzik Sesleri

  Mersin Devlet Opera ve Bale sanatçıları tarafından Down Kafe yararına bu yıl ikincisi gerçekleştirilen yaz konserine sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Konuklar, şef Anıl Aydoğan yönetiminde seslendirilen türkü ve şarklıları sanatçılarla birlikte eşlik ederken Down Sendromlu gençlerin dansı unutulmaz anların yaşanmasına sahne oldu.

 • Baro Başkanı Av. Ali Er'den adli Tatil Mesajı

  Mersin Barosu Başkanı Av.ALİ ER, adli tatil mesajı yayınladı. Başkan Er, “ Saygıdeğer kamuoyu ve çok kıymetli meslektaşlarım.

 • Mersin'de Görüntü Kirliliğine Yer yok

  Mersin Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Mersin genelinde izinsiz yerleştirilen ve görsel kirlilik oluşturan tabelaların kaldırılması için çalışma başlattı.

 • İl Başkanı Ercik'ten Bakan Elvan'a hayırlı olsun ziyareti

  AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te yeniden görev alan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın Mersin için bir büyük bir şans olduğunu söyledi

Son Güncelleme: 05 Ağustos 2014, Salı
 
SOKAK HAYVANALARINA SU VE MAMA VEREN
GERİ DÖNÜŞÜM ÜNİTESİ
 
Global Bin Bir Ltd Şti tarafından piyasa çıkarılan Pugedon markalı Geri Dönüşüm Ünitesi sayesinde Sahipsiz Sokak Hayvanlarını besleyen beslenme ünitelerini kurum ve kuruluşların hizmetine sunmuştur. Pugedon adı verilen geri dönüşüm sisteminde haznenin birinden pet şişenin içinde kalan su dökülürken diğer hazneden de pet şişe bırakılıyor. Dökülen su, su haznesine, atılan pet şişe de yem haznesine bir miktar mama bırakılmasını sağlıyor. Üniteye atılan atık malzemenin yarısı sistemdeki mama masraflarını karşılamaya yetiyor.
Firma Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Sezer, yaptığı basın açıklamasında geri dönüşüm ünitesinin sokak hayvanlarına su ve yem bıraktığını söyledi. Sezer, “Aylar süren bir çalışmanın sonrasında üretilen geri dönüşüm Ünitesinin en büyük özelliği atılan her pet şişe için sokak hayvanlarına yem ve su bırakması. Hem pet şişelerin yeniden geri dönüşümünü sağlamak hem de sokak hayvanlarının açlık ve susuzluğunu giderecek olan geri dönüşüm Ünitesinin zamanla tüm Türkiye’ye yayılması planlanıyor.


Geri Dönüşüm Ünitesinin Marka Tescil başvuruları ve Türkiye ve Ulusal Patent başvurusu yapılmıştır. Bu projemizi sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdik. Hem geri dönüşümün önemini hem boşa giden suyumuzu hem güneş enerjimizin önemini anlatabilmek için böyle bir çalışma yaptık dedi.
Geri Dönüşüm ünitesinin pet şişe ile çalıştığını anlatan Cengiz SEZER  “Üniteye boş pet şişeyi atıyorsunuz aynı anda sokak hayvanları için altta bulunan haznesine mama veriyor. Biz mamanın yanında su da içmesini istedik sokak hayvanlarının. Bir çoğumuz elimizdeki pet şişelerindeki suyun yarısını bırakıyoruz ya da döküyoruz. Onu da aynı şekilde sisteme dökerek bir canlının daha faydalanmasını düşündük. Proje aslında uzun bir arge sürecinde gerçekleşmiştir.
Geri dönüşüm ünitelerini İstanbul ikitelli organize sanayi bölgesinde ürettiklerini kaydeden Cengiz Sezer, “Çok yakında Ünitey’i bir çok şehir de göreceğimizi vurguladı. Birçok belediye ile görüştüklerini anlaşma yapılan belediyelerin yanı sıra cevap bekledikleri belediyelerin de olduğunu ekledi. Yurtdışından da taleb aldıklarını dile getiren Sezer, hedeflerinin bu sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye’nin adını daha iyi duyurabilmek ve ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu belirtti.





Firma hakkında daha detaylı bilgi için www.pugedon.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri