Baro Başkanı Er," Kadınların Mutlu Olması, Ülkemizi ve Milletimizi Daha güçlü Kılacaktır" - Mersin İstikbal Gazetesi

Baro Başkanı Er," Kadınların Mutlu Olması, Ülkemizi ve Milletimizi Daha güçlü Kılacaktır"

Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması ve kadına yönelik şiddete son verilmesi gerektiğine vurgu yapan Baro Bşk. Er, “Kadınlarımızın mutlu olması, toplumsal ve sosyal hayatın her alanında var olması ülkemizi ve milletimizi çok daha güçlü kılacaktır” dedi.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 08 Mart 2018, Perşembe

ER: “KADINLARIMIZIN MUTLU OLMASI, ÜLKEMİZİ VE MİLLETİMİZİ DAHA GÜÇLÜ KILACAKTIR”

Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması ve kadına yönelik şiddete son verilmesi gerektiğine vurgu yapan Baro Bşk. Er, “Kadınlarımızın mutlu olması, toplumsal ve sosyal hayatın her alanında var olması ülkemizi ve milletimizi çok daha güçlü kılacaktır” dedi.

       Mersin Baro Odası’nda avukatların katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında günün anlam ve önemine ilişkin açıklama yapan Baro Bşk. Er,   “İnsanlığı yetiştiren, sevgiyle büyüten, yaşamın kaynağı, mutlu ve başarılı bir toplumun temel taşı kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Kadınlarımızın mutlu olması, toplumsal ve sosyal hayatın her alanında var olması ülkemizi ve milletimizi çok daha güçlü kılacaktır. Kadının elinin değdiği her yerde bir güzellik, emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır.

“KADINA YÖNELİK ŞİDDETE VE AYRIMCILIĞA SON VERİLMELİ”

Kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması ve kadına yönelik şiddete son verilmesi gerektiğini buradan güçlü bir şekilde; bir kez daha dile getiriyoruz.

Suçları önleme ve suçluları cezalandırma adına yapılan düzenlemeler önemli olmakla birlikte, aynı zamanda bunları uygulayan kişilerin zihniyet dünyaları ile toplumun kadına bakış açısını değiştirmemiz ve bu yönde bilinç oluşturmamız gerekmektedir. 

“TOPLUM OLARAK VİCDANİ VE AHLAKİ BİR ADALET ANLAYIŞINA İHTİYAÇ DUYMAKTAYIZ”

Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık meselesinde, toplum olarak vicdani ve ahlaki bir adalet anlayışına ve kabulüne ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Baro Bşk. Er, “Yaşanabilir bir dünya için kadının etkinlik alanının güçlendirilmesi, hayatın tüm alanlarındaki fırsat ve olanaklardan eşit düzeyde yararlanması, kadın ve erkeğe verilen hakların, yüklenen sorumlulukların adil bir biçimde dağıtılması son derece önemlidir.

Mersin Barosu olarak Kadın hakları merkezi aracılığıyla; kadınlarımızı korumak, hakları konusunda onları bilinçlendirmek, toplumdaki statülerini güçlendirmek ve yükseltmek en önemli görevimiz ve sorumluluğumuzdan birisidir.

Bu konuda başarılı çalışmalar yapan Kadın hakları merkezi başkanımıza ve merkezimizde görev alan meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Sözlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk kadınları için söylediği; ’Ey kahraman Türk kadını; sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ sözü ile tamamlayan Baro Bşk. Er, “Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımızın her daim el üstünde tutulduğu, şiddete maruz kalmadığı bir dünya dileğiyle, başta kadın meslektaşlarımızın ve onların huzurunda tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Baro Saymanı Av. Melike Zafer Gürgen ve yönetim kurulu üyesi Av. Ayşe Günar, avukatlara günün anısına çiçek takdim etti.

Etiketler : mersin  baro  kadın  8mart 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri