Baro'den İş Mahkemeleri Kanunu Semineri - Mersin İstikbal Gazetesi

Baro'den İş Mahkemeleri Kanunu Semineri

Mersin Barosu tarafından 'İstinafta Güncel Sorunlar, Yeni İş Mahkemeleri Kanunu, Arabuluculukta Yeni Gelişmeler" konulu seminer düzenlendi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sert rüzgarlar esecek

  Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) zaman zaman fırtına (50-70 km/sa), Doğu Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 yer yer 100 km/sa hızla) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 • Forum Mersin’den engelsiz yaşama destek

  Forum Mersin, "Engelsiz Tüketici Projesi" kapsamında Mersin İl Ticaret Müdürlüğü ile özel bir işbirliğine imza attı. Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla engelli vatandaşlar, sorunlarını dile getirdikleri broşürleri Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin mağazalarında dağıttı.

 • Forum Mersin iklim değişikliğine dikkat çekiyor!

  Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin, bu yıl da “dünyaya bağlan” sloganıyla gerçekleştirilecek Dünya Saati etkinliğine destek veriyor.

 • Hırsızlık Zanlıları Yakalandı

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çamlıyayla İlçe Emniyet Amirliği sorumluluk bölgesinde muhtelif tarihlerde gerçekleşen 19 farklı “Evden Hırsızlık” olayı ile ilgili sürdürülen çalışmalarda;

 • Uyuşturucu Satıcısı Yakayı Ele Verdi

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde ile Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde;

Son Güncelleme: 14 Mart 2018, Çarşamba

 

 

MERSİN BAROSU ‘YENİ İŞ MAHKEMELERİ KANUNU’ KONULU SEMİNER DÜZENLEDİ

 

 

Mersin Barosu tarafından 'İstinafta  Güncel Sorunlar, Yeni İş Mahkemeleri Kanunu, Arabuluculukta Yeni Gelişmeler" konulu seminer düzenlendi.

Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Başkan Yrd. Av. Gazi Özdemiri yönetim kurulu üyeleri ve avukatların katılıyla Mersin Barosu Hizmet Birimi’nde düzenlenen seminerde; Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez, ‘İstinafta Güncel Sorunlar’, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Muhammet Özekes, ‘Arabuluculukta Yeni Gelişmeler’, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Murat Atalı ise ‘7036 Sayılı İş Mahkemeleri Kanunu’nun İş Yargılamasına Getirdiği Yenilikler’ konusunda sunum yaptı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, mesleki eğitimleri artırdıklarını belirterek, avukatlık mesleğinde çok önemli olan yeni iş mahkemeleri kanununda yapılan son değişikliklerin, alanında uzman olan eğitimciler tarafından anlatılacak olmasının önemli olduğunu belirti. Baro Başkanı Av. Ali Er konuşmasında ayrıca, baronun gece göreve giden avukatlar için sağlamış olduğu CMK araçlarından meslektaşlarının faydalanmalarını söyleyerek, ‘Mersin Barosu Avukat Ofisleri Projesi’nin hayata geçtiğini ve başvuruların devam ettiğini söyledi.

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez, ‘İstinafta Güncel Sorunlar’ konusunda yapmış olduğu sunumda, istinaf mahkemelerine gelen dava sayısının 600 bin olduğunun bilgisini vererek; istinaf kanun yolu, istinaf ve temyiz sınırı, istinaf talebi, ön incelemede verilebilecek kararlar, bölge adliye hukuk dairelerinde yapılamayacak işler, duruşma yapılmadan karar verilerek dosyanın ilk derece mahkemesine gönderilmesi, bölge adliye mahkemesinin hangi hallerde davanın esasıyla ilgili duruşma yapmadan karar verebileceği, istinaf incelemesi sonunda verecek kararlar, istinaf başvurusunun kabulü, istinaf mahkemesinin yargı giderlerine ilişkin verdiği kararlar hakkında bilgiler verdi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Murat Atalı ise, ‘7036 Sayılı İş Mahkemeleri Kanunu’nun İş Yargılamasına Getirdiği Yenilikler’ konusunda yaptığı sunumda, 7036 sayılı kanunun getirdiği en önemli yeniliğin zorunlu arabuluculuk olduğunu belirtti. Zorunlu arabuluculukla mahkemelerin iş yükünün azaltılmasının hedeflendiğini belirten Prof. Dr. Murat Atalı, “Yapılan düzenlemede sağlıklı, adil, doğru karar kaygısı ön planda olmamıştır. Bu kural adaleti geciktiriyor. Geç gelen adalet, adalet değildir” dedi.

Daha sonra sunum yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammet Özekes ise, ‘Arabuluculukta Yeni Gelişmeler’ hakkında kanundan örnekler vererek katılımcıları bilgilendirdi.

Seminerin sonunda Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er ve Başkan Yardımcısı Av. Gazi Özdemir; Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez, Prof. Muhammet Özekes ve Prof. Dr. Murat Atalı’ya teşekkür ederek plaket takdim etti.

Etiketler : mersin  baro    mahkeme  kanun  seminer 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri