Başkan Ercan, Türk Eğitim Sen Camiası Bu Ülkenin Sigortasıdır - Mersin İstikbal Gazetesi

Başkan Ercan, Türk Eğitim Sen Camiası Bu Ülkenin Sigortasıdır

İstikbal Haber/ Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şube üyeleri kahvaltıda bir araya geldiler. Orkide Restaurant’ta düzenlenen etkinliğe katılım yoğun oldu.

Benzer Haber Başlıkları

 • Toplu Taşıma güzergahlarında Yeni Dönem

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, büyüyen ve gelişen Mersin’in toplu taşıma konusunda ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek, vatandaşlara güvenli, konforlu ve kesintisiz toplu taşıma hizmeti sunabilmek amacıyla otobüslerin güzergâh ve hatlarını yeniliyor.

 • Mersin’e tek tip taksi durakları

  Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nın 2. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan başkanlığında gerçekleştirildi.

 • Yörükler Büyükşehir’den elektrik alıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Kıl Çadırı Aydınlanıyor Projesi’ ile Orta Asya’dan çıkıp Türkiye’ye yerleşen ve Türk kültürünü devam ettiren Mersin Yörükleri’ne sahip çıkmaya devam ediyor.

 • Yeni Araçlar Mersin'in Hizmetinde

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin’e sunduğu hizmet olanaklarını artırmak, daha geniş alanda, daha hızlı hizmet verebilmek için araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermek üzere 388 yeni araç ve iş makinesi hizmet veren araç filosuna dâhil edildi.

 • Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Eğitimi

  Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Eğitimi başladı. Yapılan açıklama şöyle; “Müdürlüğümüz Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hibe edilen Emniyet Kemeri “SİMÜLASYON” aracını, başta Emniyet birimlerimize

Son Güncelleme: 13 Şubat 2018, Salı

 

 

Başkan Ercan, Türk Eğitim Sen Camiası Bu Ülkenin Sigortasıdır

 

 

 

 

İstikbal Haber/ Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şube üyeleri kahvaltıda bir araya geldiler. Orkide Restaurant’ta düzenlenen etkinliğe katılım yoğun oldu.

Program seçimde yeni seçilen üyelerin isimleri tek tek okunarak kürsüye davet edilmeleri ve toplu fotoğraf çekilmeleri ile başladı. Başkan Ercan konuşma yaptı.

ÜLKE DARA DÜŞTÜĞÜ ZAMAN ÖNCE ÜLKEMİZ ANLAYIŞINDAN YOLA ÇIKARAK ŞAHSIMIZI KENDİMİZİ VE SENDİKAMIZI BİR KENARA BIRAKTIK DEVLETİMİZİN YANINDA OLDUK.

T.Kamu-Sen Mersin il Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şube Başkanı Metin Ercan, seçimlerden sonra ilk kez üyelerle geniş katılımlı bir toplantı yaptıklarını belirterek üyelerin eğitim ve öğretimle ilgili mesleki sorunlarını da dile getirdi. Sendika olarak yaptıkları çalışmaları ayrıntılı bir şekilde anlatan Başkan Ercan, Türk Eğitim-Sen’li üyelere, T. Kamu-Sen’in vatan millet sevdalı üyelerine ne kadar çok ihtiyaç olduğunu yaşanan süreçlerde görüldüğünü anlattı. Başkan Ercan, “ Kamu da 2002 yılından bu yana önü kesilen T. Kamu-Senli memurların önemli görevlere getirilmesi gerekir. Bu camia bu ülkenin sigortasıdır arkadaşlar. Bunu 15 Temmuz sürecinde de gördük. Bizim arkadaşlarımız yıllarca yok sayılmalarına rağmen, ülke dara düştüğü zaman önce ülkemiz anlayışından yola çıkarak şahsımızı kendimizi ve sendikamızı bir kenara bıraktık devletimizin yanında olduk. Devletimizin yanında da olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Sendika üyelerine çalışmaları hakkında konuşan Başkan Ercan, eğitimle ilgili sorunların çözümleri hakkında bilgiler verdi. Türk-Eğitim Sen’in 6000 üyesi olduğunu belirten Başkan Ercan, 6000 bin inanmış cesur yürek olduğuna vurgu yaptı. Şeref ve haysiyet mücadelesini hep beraber yaptıklarını söyledi.

Konuşmanın sonunda Türk-Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şubesinde daha önceleri görev almış yöneticiler  Gülhan Kahraman, Nazike Genç, Mustafa Toker, Şefik Tor, İbrahim Bulut ve Tevabil Akıncı’ya teşekkür plaketleri verildi.

Türk-Eğitim Sen Mersin 1 Nolu Şube Başkanlığını uzun yıllar yapan Tevabil Akıncı’nın plaketini veren  Başkan Metin Ercan’a; verilen plaketten dolayı Tevabil Akıncı teşekkür etti. Yeni başkan ve yönetime başarılar diledi.

 

Etiketler : mersin  türk  eğitim  sen 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri