Başkan Gölgeli: “15 Temmuz’a dur diyen yüce Türk Milleti” - Mersin İstikbal Gazetesi

Başkan Gölgeli: “15 Temmuz’a dur diyen yüce Türk Milleti”

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un yıldönümünde bir mesaj yayınladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Büyükşehir'den Yenişehir Cemevi'ne 850 Bin TL Maddi Destek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Derneği (Yenişehir Cemevi) arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Cemevi’ne 850 bin TL maddi destek sağladı.

 • Erdemli İŞKUR'dan Engelli Girişimci Projesi

  İstihdamda dezavantajlı olarak değerlendirilen bütün vatandaşlarımızın istihdamını koordine eden, İş ve Meslek yaşamlarıyla ilgili tüm işlemlerle ilgilenen Türkiye İş Kurumu dezavantajlı gruplara yönelik aktif politikaların ve projelerinin somut çıktılarına ulaşmaya devam etmektedir.

 • Antep Fıstıgı Hasadı Üçüncü Yılında Da Yüz Güldürüyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Antepfıstığı Tomurcuğunu Mersin'de Yeniliyor’ projesi üçüncü yılında da meyvelerini vermeye devam ediyor. Sunulan destekler sayesinde Mersin'de katlanarak artan Antep fıstığı hasadı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.

 • Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesi de sürüyor

  * Akdeniz Belediyesi’nin, yeşil bir Akdeniz için hayata geçirdiği proje kapsamında, ilçenin farklı mahallelerinde bulunan 26 parkın baştan sona yenilenmesi ve modernizasyonu çalışmaları sürüyor.

 • Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

  İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi.

Son Güncelleme: 14 Temmuz 2018, Cumartesi

 

 

MHP İL BAŞKANI GÖLGELİ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

 

 

Başkan Gölgeli: “15 Temmuz’a dur diyen yüce Türk Milleti”

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Türk Milleti’ni bölmek, parçalamak ve yok etmek isteyenleri, yine yüce Türk Milleti’nin geçit vermediğine değinen Gölgeli, “Rabbim tüm şer odaklarına karşı Yüce Türk milletine Turan'ı nasip eylesin” temennisinde bulundu.

 

“Hoca görünümlü Voyvoda…”

 

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz’da kalkışılan hain darbe girişiminin yıl dönümünde yayınladığı mesajda çarpıcı ifadelere yer verdi. Türk Milleti’nin varoluşundan itibaren her türlü hain oyunlara galip geldiğini anımsatan Gölgeli, “Hoca görünümlü Voyvoda” olarak tanımladığı terör örgütü FETÖ’nün elebaşı Fethullah Gülen ve terör örgütü mensuplarının 15 Temmuz gecesi Yüce Türk milletinin imanı ve sarsılmaz iradesi karşısında şaşkına döndüğünü aktardı.

Başkan Gölgeli’nin mesajı şu şekilde;

“Kıymetli Ülküdaşlarım;

Öncelikle geride bıraktığımız 24 Haziran seçimleri itibariyle; partimize göstermiş olduğunuz teveccühten ötürü her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Seçimin, bekamız için en hayırlı bir şekilde sonuçlandığını bir kez daha vurgulamak istiyorum. Aziz milletimiz, milli ve manevi değerlerine sahip çıkmıştır. Bu seçim, Türk milleti için büyük önem ifade etmiştir.  Milli hassasiyet sahibi vatandaşlarımız, Bilge Liderimizin vermiş olduğu güven ve cesaret ile şer odaklarının kafalarına balyoz gibi inmiştir.

"Milli duruş, millete beka, şühedaya vefa" diyerek milyonların gönlünde taht kuran Sayın Genel Başkanımız, bizler için de gurur vesilesi olmuş, öngörüleri ile yolumuzu aydınlatmıştır. Dik duruşu, ileri görüşlülüğü ve kırılmaz iradesi ile tüm oyunları bozmuş, parçalamıştır. Allah'a şükürler olsun ki; yine bir aradayız. Omuz omuza, yürek yüreğe Kızılelma ülküsü için durmak, yorulmak bilmeden yürüyoruz. Zırh oluyoruz birbirimize, uzanan her eli kırıyor, kalkan her hançeri paramparça ediyoruz. Çünkü biz, Türk milletiyiz, Türk milliyetçileriyiz.

Değerli Dava Arkadaşlarım;

15 Temmuz gecesi Türk milletine kurşun yağdıran, Türk devletine kin kusan hoca görünümlü papazın çakallarının unuttukları bir şey vardı: Bu millet geçmişte mitralyözlerin üzerine yalın kılıç yürümüştü. Dünya ordularına mağlubiyeti tattırmıştı. Namık Kemal'in: "Fıtrat değişir sanma, bu kan yine o kandır." sözü, Yüce Türk milletini ifade eder nitelikteydi. Deli gönüller, vatan ve millet sevdalıları o gece tankların önüne yattı, kurşunlara göğsünü gerdi. İndirmedi bayrağı, vatanı hainlere çiğnetmedi.

Savaş uçaklarımızın, tanklarımızın, silahlarımızın milletimize karşı kullanıldığı o gece; okyanus ötesinden emirler yağdıran hoca görünümlü voyvoda Yüce Türk milletinin imanı ile karşılaştı. Bükülmez bileği, sarsılmaz iradesi karşısında şaşkına döndü. Böl, parçala ve yok et hayali kuran bu soysuzlar; Tekbir nidaları ile cennet bahçesine girercesine şehadete yürümeyi göze alan milyonlar karşısında ezildi, mağlup oldu. Bu milletin karşısında diz çöktü, parçalandı.

Yüce Allah, bu millete böylesi bir hain saldırıyı bir daha yaşatmasın. Rabbim cennet ülkemizi tüm hainlerden korusun. Yüce Milletimizi, tüm şer güçlerine karşı var eylesin, diri eylesin. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Rabbimden, 15 Temmuz gecesi şehit düşen tüm vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Ailelerine ve Yüce Türk milletine baş sağlığı ve sabırlar versin. Rabbim vatanımızı var eylesin, milletimizi bir eylesin. Tüm şer odaklarına karşı Yüce Türk milletine Turan'ı nasip eylesin”

Etiketler : mersin  mhp  zeynel  uğur  gölgeli  15temmuz 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri