Başkan Gölgeli’den Kadınlar Günü Mesajı - Mersin İstikbal Gazetesi

Başkan Gölgeli’den Kadınlar Günü Mesajı

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı. Başkan Gölgeli, “ Bozkırın tezenesi Neşat Ertaş: "Kadınlar insandır. Erkekler ise insanoğlu." diyerek, kadınlarımızın yerini ve önemini anlamlı bir şekilde ifade etmiştir. Bilinmektedir ki,

Benzer Haber Başlıkları

 • Ülkücüler’den Soydaş Öğrencilere Kırtasiye Seti Dağıtımı Yapıldı

  İstikbal Haber/ MHP Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’dan Türkmen öğrencilere Kitap Kırtasiye Desteği.

 • Kızkalesi Film Festivalinde Muhteşem Final

  Erdemli belediyesi ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay Ayaş Antik Tiyatro Festivali ile büyük beğeni toplayan Erdemli Belediyesi şimdide Kızkalesi film festivali ile adından söz ettiriyor.

 • Başkan Tuna, Şoförler Odasını Ziyaret Etti

  Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Beledieye Başkan adayı Hamit Tuna Mersin Şoförler ve Otomobilciler odasını ziyaretinde Başkan Veysel Sarı, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda şoför esnafı tarafından oda girişinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Başkan Hamit Tuna ziyaret anısına Veysel Sarı’ya gümüş işlemeli kahve fincanı takımı hediye etti.

 • Mersin Polisi İş Başında

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Toroslar İlçe Emniyet müdürlüğü görevlileri tarafından yapılan çalışmalarda; 05.09.2018 günü Kuva-i milliye caddesi üzerinde bulunan bir tekel büfesinde kaçak sigara ve alkol olduğunun öğrenilmesi üzerine 11 adet bandrolsüz içki ve 13 litre doluma hazır sahte içki elde edilmiş, iş yeri sahibi yakalanarak hakkında yasal işlem yapılmıştır.

 • Arslanköy Mahallesi'nde İçme Suyu Çalışmaları Tamamlandı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar İlçesi Arslanköy Mahallesinin içmesuyu çalışmalarını tamamladı.

Son Güncelleme: 08 Mart 2018, Perşembe

Başkan Gölgeli’den Kadınlar Günü Mesajı

 

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı. Başkan Gölgeli, “ Bozkırın tezenesi Neşat Ertaş: "Kadınlar insandır. Erkekler ise insanoğlu." diyerek, kadınlarımızın yerini ve önemini anlamlı bir şekilde ifade etmiştir. Bilinmektedir ki, Türklerde aile en önemli sosyal birlikteliktir. Bu birlikteliğin temelini de kadın teşkil etmektedir. Bu yüzdendir ki, Türk destanlarında kadın ayrı bir yere konuşlanmıştır. Türk töresinde, kadın bereket kaynağıdır. Eski Türklerden beri gelen şu söz vardır ki, kadının önemini bir kez daha vurgulamaktadır:

"Ev; toprağın üzerine değil, bir kadının üzerine kurulur."

Dede Korkut da hikayelerinde kadınları yüceltmektedir. Ona göre kadın; soyun devamlılığının kaynağı, yuvayı yapan, fedakarlık ve sadakatiyle toplum içinde farklı yere konulan yüce bir varlıktır. Türklerde kadın; hanların, hakanların önünde saygıyla eğildiği şeref abidesidir. Yine bilinmektedir ki; Türkler yaşadıkları ve doğup büyüdükleri toprağa Ana-vatan ismini vermişlerdir. Kadına kutsallık katan töreye göre dövülmesi, horlanması veya itilip kakılması mümkün değildir ki zaten Türk kültüründe ve destanlarında böyle bir durum göze çarpmamaktadır.

Türklerde kadın, daima erkeğinin yanındadır. Onların güç ve ilham kaynağıdır. Türk töresinde, bu durum çağlardan beri süregelmiş, değişmemiş, kadın her dönemde kutsal birer varlık olarak görülmüştür. Analarımız, bacılarımız, tüm kadınlarımız Türk milletinin göz bebeğidir. Kadına karşı şiddet, asla ve asla tasvip etmeyeceğimiz mütecaviz bir davranıştır. Geçmişini bilen, gelenek ve göreneklerine sahip çıkarak yaşayan her Türk, kadına el kalkmayacağını, bunun Türk töresine aykırı olduğunu bilmelidir. Kadınlarımız başımızın tacıdır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle; analarımızın, bacılarımızın, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Alparslanlar, Fatihler, Önkuzular, Fıratlar yetiştiren Türk kadınlarına minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!”

Etiketler : mhp  mersin  gölgeli  8mart  kadın 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri