Başkan Gölgeli’den Kadınlar Günü Mesajı - Mersin İstikbal Gazetesi

Başkan Gölgeli’den Kadınlar Günü Mesajı

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı. Başkan Gölgeli, “ Bozkırın tezenesi Neşat Ertaş: "Kadınlar insandır. Erkekler ise insanoğlu." diyerek, kadınlarımızın yerini ve önemini anlamlı bir şekilde ifade etmiştir. Bilinmektedir ki,

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sert rüzgarlar esecek

  Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) zaman zaman fırtına (50-70 km/sa), Doğu Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 yer yer 100 km/sa hızla) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 • Forum Mersin’den engelsiz yaşama destek

  Forum Mersin, "Engelsiz Tüketici Projesi" kapsamında Mersin İl Ticaret Müdürlüğü ile özel bir işbirliğine imza attı. Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla engelli vatandaşlar, sorunlarını dile getirdikleri broşürleri Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin mağazalarında dağıttı.

 • Forum Mersin iklim değişikliğine dikkat çekiyor!

  Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin, bu yıl da “dünyaya bağlan” sloganıyla gerçekleştirilecek Dünya Saati etkinliğine destek veriyor.

 • Hırsızlık Zanlıları Yakalandı

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çamlıyayla İlçe Emniyet Amirliği sorumluluk bölgesinde muhtelif tarihlerde gerçekleşen 19 farklı “Evden Hırsızlık” olayı ile ilgili sürdürülen çalışmalarda;

 • Uyuşturucu Satıcısı Yakayı Ele Verdi

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde ile Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde;

Son Güncelleme: 08 Mart 2018, Perşembe

Başkan Gölgeli’den Kadınlar Günü Mesajı

 

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı. Başkan Gölgeli, “ Bozkırın tezenesi Neşat Ertaş: "Kadınlar insandır. Erkekler ise insanoğlu." diyerek, kadınlarımızın yerini ve önemini anlamlı bir şekilde ifade etmiştir. Bilinmektedir ki, Türklerde aile en önemli sosyal birlikteliktir. Bu birlikteliğin temelini de kadın teşkil etmektedir. Bu yüzdendir ki, Türk destanlarında kadın ayrı bir yere konuşlanmıştır. Türk töresinde, kadın bereket kaynağıdır. Eski Türklerden beri gelen şu söz vardır ki, kadının önemini bir kez daha vurgulamaktadır:

"Ev; toprağın üzerine değil, bir kadının üzerine kurulur."

Dede Korkut da hikayelerinde kadınları yüceltmektedir. Ona göre kadın; soyun devamlılığının kaynağı, yuvayı yapan, fedakarlık ve sadakatiyle toplum içinde farklı yere konulan yüce bir varlıktır. Türklerde kadın; hanların, hakanların önünde saygıyla eğildiği şeref abidesidir. Yine bilinmektedir ki; Türkler yaşadıkları ve doğup büyüdükleri toprağa Ana-vatan ismini vermişlerdir. Kadına kutsallık katan töreye göre dövülmesi, horlanması veya itilip kakılması mümkün değildir ki zaten Türk kültüründe ve destanlarında böyle bir durum göze çarpmamaktadır.

Türklerde kadın, daima erkeğinin yanındadır. Onların güç ve ilham kaynağıdır. Türk töresinde, bu durum çağlardan beri süregelmiş, değişmemiş, kadın her dönemde kutsal birer varlık olarak görülmüştür. Analarımız, bacılarımız, tüm kadınlarımız Türk milletinin göz bebeğidir. Kadına karşı şiddet, asla ve asla tasvip etmeyeceğimiz mütecaviz bir davranıştır. Geçmişini bilen, gelenek ve göreneklerine sahip çıkarak yaşayan her Türk, kadına el kalkmayacağını, bunun Türk töresine aykırı olduğunu bilmelidir. Kadınlarımız başımızın tacıdır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle; analarımızın, bacılarımızın, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Alparslanlar, Fatihler, Önkuzular, Fıratlar yetiştiren Türk kadınlarına minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!”

Etiketler : mhp  mersin  gölgeli  8mart  kadın 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri