BAŞKAN KOCAMAZ, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ - Mersin İstikbal Gazetesi

BAŞKAN KOCAMAZ, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yemekte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Toroslar EDAŞ yeni operasyon merkezleri ile hizmet ağını genişletiyor

  Müşterilerine kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Toroslar EDAŞ, Mersin'de yapımı tamamlanan Arıza Bakım Onarım Merkezi'nin ve yenilenen Operasyon Merkezleri'nin açılışını gerçekleştirdi.

 • Resim öğretmenleri MTSO’da sergi açtı

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Sanat Galerisi, ressamların sergilerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 • Kızılay 150. Yılını Kutluyor

  Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, Türk Kızılay’ının kurulduğu günden bu yana 150 ülkeye yardım ulaştırdığna dikkat çekerek, “Türkiye'nin, Türk milletinin merhametini kıtalara, farklı dillerde, farklı dinlerde olan insanlara ulaştırıyoruz” dedi.

 • Bölgemiz Parçalı Bulutlu

  HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

 • Başkan Genç'ten 23 Nisan Mesajı

  23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yılını kutladı.

Son Güncelleme: 12 Ocak 2017, Perşembe

 

BAŞKAN KOCAMAZ, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yemekte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Divan Otel’de düzenlenen yemeğe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, TRT Çukurova Müdürü Sebahattin Kahraman, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, ajans temsilcileri, ulusal basın temsilcileri ve çok sayıda yerel basın mensubu katıldı. 

 

Mersin genelinde çalışan gazetecilerle bir araya gelen Başkan Kocamaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde kendileriyle beraber oldukları ve böyle bir günü birlikte paylaştıkları için basın mensuplarına teşekkür etti.

 

Gazetecilik mesleğinin zor bir zanaat olduğunun vurgusunu yapan Başkan Kocamaz, “İster yerel olsun ister ulusal olsun gerçeklere parmak bastığınız zaman birilerini rahatsız edersiniz. Ama mutlaka gerçeklerin de ortaya çıkması lazım. Gazetecilik, hiç kimseye iftira atmadan, insanları kamuoyu önünde sıkıntıya sokmadan, zorlamadan, mesleğini şantaj aracı olarak kullanmadan, kalemini ve medyasını düzgünce kullanmak şartıyla gerçekten önemlidir. Her ne kadar gelişmiş bir ülke gibi gösterilmeye çalışılsa da Türkiye’miz henüz gelişmekte olan bir ülke konumunda. Tabi ki gelişirken hiç kimseyi bir şekilde baskı altına almadan hür ve bağımsız bir şekilde, özgürce basının da üzerine düşen görevi mutlaka yapması gerekir. Basını basın dışı kullanmayan herkesin hür iradesini ortaya koyması lazım. Ama basını basın dışı başka konularla ilgili olarak kullandığınız zaman basına olan saygıyı azaltırsınız. Basına olan saygıyı insanların bakış açısında azaltmamak lazım” dedi.

 

“Halkın sesi basın aracılığıyla duyurulur”

 

Basının bir ülkenin ve kentin gelişmesinde önemli rol oynadığını dile getiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Halkın tamamı yöneticilere ulaşamayabilir ama halkın sesi basın arayıcılığıyla gerek kentin gerek ülkenin yöneticilerine çok çabuk ulaşır. İşiniz kolay değil, zor ama sizler bu yola çıkarken zaten zoru seçmişsiniz. Dolayısıyla bütün zorluklara rağmen bu işi halkın ve ülkenin yararına değerlendirmek durumundasınız. Bizler yerel yöneticiler olarak basın ile çok fazla polemiğe girmeden, kentin yararına iyi ilişkiler kurmak istiyoruz ve bunu da büyük oranda başardığımızı düşünüyoruz. Ama biraz evvel de belirttiğim gibi basını basın gibi kullanmayan ve bunu kendi kirli düşünceleri için bir baskı aracı olarak kullanmaya çalışan ve basın üzerinden geçinen, maalesef basın görevini yapmayanlar var. Ama toplum herkesin artısını da eksisini de en iyi şekilde değerlendiriyor” diye konuştu.

 

“Belediye olarak basın çalışanlarına eşit muamele yapıyoruz”

 

Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin genelinde bir ayrım yapmamaya gayret gösterdiklerini dile getiren Başkan Kocamaz, “Özellikle özel gün ve bayramlarda, belediyemizin etkinliklerinde basının tamamına eşit muamele yaparak destek vermeye çalışıyoruz. 23 yıllık yöneticilik hayatımızda her şeye rağmen bu hassasiyeti sürdürdük. Bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Allah hepinizin ve en fazla da benim yardımcım olsun. Mersin özel bir şehir, yeryüzü cenneti diye tabir ettiğimiz güzel bir şehir. Ama Mersin’in içini doldurmakta hep birlikte çok geç kalmışız. Zararın neresinden dönülürse kardır. Büyükşehir Belediyesi olarak gece-gündüz demeden 24 saat esasıyla kentin eksikliklerini gidermeye ve problemlerini çözmeye gayret gösteriyoruz. Gerçekten uzun yıllar ihmal edilmiş bir kentin problemlerini kısa sürede çözme şansı yok ama şayet Mersin genelini gören arkadaşlarımız varsa Mersin’in son 2 yılda hizmet konusunda şaha kalktığını hep birlikte yerinde tespit etme imkanınız var” şeklinde konuştu.

 

Büyükşehir Belediyesi olarak basın mensupları için ilçe gezileri planladıklarını ve yapılan hizmetleri gazetecilerin de yerinde görmelerini istediklerini belirten Başkan Kocamaz, yapılanları yerinde tespit etmenin ve gidip görmenin gerçekleri ortaya çıkarmak adına önemli olduğunu söyledi. Başkan Kocamaz, önümüzdeki günlerde bir program çerçevesinde ilçelere gitmelerini ve ilçe gezilerinin yanı sıra basın mensuplarının Çanakkale’yi de ziyaret etmelerini istediklerini söyleyerek, muhtarlar ve öğrenciler için de gezi ile ilgili projelerinin bulunduğunu belirtti.

 

“Bir haftalık yağmur bir yıllık yağmura bedeldi”

 

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketiyle ilgili de konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Önümüzdeki 2 yıl içerisinde artık merkezde, taşrada asfaltsız ve susuz mahalle bırakmayacağız dedik ve çalışmalarımızda yüzde 87’lere ulaştık. Ama Allah’tan gelene boynumuz kıldan ince. Önce fırtına ve arkasından yoğun kar yağışı nedeniyle dozer kullanmak zorunda kaldığımız için yeni yapılan yolların bir kısmı deforme oldu. Karda kışta mahsur kalanlara ulaşabilmemiz için başka çaremiz yoktu. Mersin merkezde ve özellikle Tarsus’ta yaşanılan su baskınları aslında Mersin’in kaderi olmamalıydı. 2000-2001 yıllarında da sel felaketi yaşamıştık. Bu yaşanan hadisede bir yılda metrekareye düşen yağmurun yüzde 45’i bir buçuk günde düştü. Bir haftalık yağmur bir yıllık yağmura bedel hale geldi. Bu yoğun yağmuru altyapının kaldırması mümkün değildi. Derelerin maalesef Devlet Su İşleri tarafından temizlenmemiş olması ve şehir içerisinde yeterli yağmur suyu drenajları olmaması bu felaketi biraz daha ağır geçirmemize ve can kayıplarına neden oldu. Biz göreve ilk geldiğimizde bu konuyu tespit ettik ve belediye olarak bu işin tek elden MESKİ tarafından yapılması gerektiğini düşündük ve MESKİ’ye devrettik. Adana’dan Antalya’ya kadar olan bölgede 2 yıldır proje çalışması vardı ve Aralık ayında tamamlandı. Buradaki zararlar için aynen 2000-2001 yıllarındaki gibi bir afet yardımı verilirse, biz 2017 yılı sonuna kadar bu derelerin tamamını ıslah ederiz. En son geçen hafta yaptığımız toplantılarda merkez ilçe belediye başkanları ile de bir araya geldik. Bu dere alanlarına kesinlikle inşaat yapılmaması gerektiğinin kararını aldık” dedi. 

 

Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Kocamaz, “İşinizin zor olduğunu biliyoruz. İçinizde gazetecilik yapmadan kendisine gazeteci süsü vererek dolaşanlara fırsat vermeyin. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyor ve Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etiketler : kocamaz  gazetecilerle  birlikte 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri