Başkan Kocamaz Öğretmenler Günü'nü Kutladı - Mersin İstikbal Gazetesi

Başkan Kocamaz Öğretmenler Günü'nü Kutladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Şehit ve Gazilere İftar Verildi

  Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Eşi Zeliha Su, Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Düzenlenen İftar Programına Ev Sahipliği Yaptı

 • Mersin'de Doğayı Uğur Böcekleri Koruyacak

  Mersin Büyükşehir Belediyesi akıllı çevre vizyonu ile hareket ederek doğaya dost, kendi kendine yetebilen yaşam alanları oluşturmak için harekete geçti.

 • Özdemir, "Mesleki dayanışmaya önem veriyoruz"

  Anamur’da stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan Avukat Ali Kaan Doğan yemin edip cübbe giyerek, avukatlık ruhsatnamesini Mersin Barosu Başkan Vekili Av. Gazi Özdemir’den aldı.

 • Yaşanan süreçte temkinli olmalıyız

  MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, döviz kurlarındaki artışı değerlendirerek, “İş dünyasında panik olmamalı. Alınan kararlar sükûnetle desteklenmeli. Konu siyasi olarak düşünülmemeli.

 • Şehit Musa Sayan’ı Son Yolculuğuna Binlerce Vatandaş Uğurladı

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında yürütülen operasyon sırasında teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Musa Sayan, binlerce vatandaşın katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Son Güncelleme: 24 Kasım 2017, Cuma

BAŞKAN KOCAMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz’ın mesajı şöyle;

“Çocukluğumuzdan gençliğimize uzanan süreçte; hayatımızın en önemli safhalarının şekillenmesinde, karakterimizin inşasında, geleceğimizin biçimlenmesinde çok büyük hizmetleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Öğretmenlerimiz, vatanımızın her bir köşesinde adeta arı gibi çalışmakta; karanlığa karşı aydınlığın, zorbalığa karşı insanlığın, cehalete karşı bilgeliğin mücadelesini vermektedir. Onların üstlenmiş olduğu vazife kutsal, ortaya koyduğu emek gerçekten de kıymet biçilemeyecek kadar değerlidir.

Türkiye’nin çağı yakalayabilmesi, huzur ve refaha kavuşabilmesi, büyük ve güçlü bir ülke olabilmesi ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür. Bunun yolu da şüphesiz ki nitelikli bir eğitimden geçmektedir.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen; milli ve manevi değerleri benimseyip, özümsemiş, ahlak ve vicdan sahibi bireyler olarak yetiştirmek hepimiz için hayati bir sorumluluktur.

Bilindiği gibi, eğitim sistemimizin temel unsuru, yürütücü kuvveti öğretmenlerdir. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı ve gençlerimizi, 21. Yüzyıl’ın zorlu mücadele ortamına, Büyük Atatürk’ün ‘Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyerek öncelikli görev ve sorumluluklarını işaret ettiği öğretmenlerimiz hazırlayacaktır.

Bu sebeple, öğretmenlerimizi merkeze almadan geliştirilecek olan politikaların, alınacak önlemlerin esasen bir geçerliliği de olmayacaktır.

Öğretmenlerimizi sosyal ve ekonomik yönden güçlendirmeyi, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamayı mutlaka yerine getirilmesi gereken milli bir görev olarak görmeliyiz.

Öğretmenlerimizin sorunlarına köklü ve kalıcı çözümler üretilmedikçe eğitim-öğretim alanında başarılı olunamayacağı da bir gerçektir.

Bu nedenle, Türk milli eğitim sisteminde her türlü personel, idari, teknik ve alt yapı donanımlarının noksansız bir şekilde temin edilmesi, elbette devletin öncelikli görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli öğretmenlerimize eğitim dönemlerinde başarılar diliyor; emekli öğretmenlerimize de şükranlarımızla birlikte sağlık ve esenlikler temenni ediyorum.”

Etiketler : kocamaz  öğretmenler  gün 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri