Başkan Kocamaz Öğretmenler Günü'nü Kutladı - Mersin İstikbal Gazetesi

Başkan Kocamaz Öğretmenler Günü'nü Kutladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Büyükşehir'den Yenişehir Cemevi'ne 850 Bin TL Maddi Destek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Derneği (Yenişehir Cemevi) arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Cemevi’ne 850 bin TL maddi destek sağladı.

 • Erdemli İŞKUR'dan Engelli Girişimci Projesi

  İstihdamda dezavantajlı olarak değerlendirilen bütün vatandaşlarımızın istihdamını koordine eden, İş ve Meslek yaşamlarıyla ilgili tüm işlemlerle ilgilenen Türkiye İş Kurumu dezavantajlı gruplara yönelik aktif politikaların ve projelerinin somut çıktılarına ulaşmaya devam etmektedir.

 • Antep Fıstıgı Hasadı Üçüncü Yılında Da Yüz Güldürüyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Antepfıstığı Tomurcuğunu Mersin'de Yeniliyor’ projesi üçüncü yılında da meyvelerini vermeye devam ediyor. Sunulan destekler sayesinde Mersin'de katlanarak artan Antep fıstığı hasadı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.

 • Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesi de sürüyor

  * Akdeniz Belediyesi’nin, yeşil bir Akdeniz için hayata geçirdiği proje kapsamında, ilçenin farklı mahallelerinde bulunan 26 parkın baştan sona yenilenmesi ve modernizasyonu çalışmaları sürüyor.

 • Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

  İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi.

Son Güncelleme: 24 Kasım 2017, Cuma

BAŞKAN KOCAMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz’ın mesajı şöyle;

“Çocukluğumuzdan gençliğimize uzanan süreçte; hayatımızın en önemli safhalarının şekillenmesinde, karakterimizin inşasında, geleceğimizin biçimlenmesinde çok büyük hizmetleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Öğretmenlerimiz, vatanımızın her bir köşesinde adeta arı gibi çalışmakta; karanlığa karşı aydınlığın, zorbalığa karşı insanlığın, cehalete karşı bilgeliğin mücadelesini vermektedir. Onların üstlenmiş olduğu vazife kutsal, ortaya koyduğu emek gerçekten de kıymet biçilemeyecek kadar değerlidir.

Türkiye’nin çağı yakalayabilmesi, huzur ve refaha kavuşabilmesi, büyük ve güçlü bir ülke olabilmesi ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür. Bunun yolu da şüphesiz ki nitelikli bir eğitimden geçmektedir.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen; milli ve manevi değerleri benimseyip, özümsemiş, ahlak ve vicdan sahibi bireyler olarak yetiştirmek hepimiz için hayati bir sorumluluktur.

Bilindiği gibi, eğitim sistemimizin temel unsuru, yürütücü kuvveti öğretmenlerdir. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı ve gençlerimizi, 21. Yüzyıl’ın zorlu mücadele ortamına, Büyük Atatürk’ün ‘Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyerek öncelikli görev ve sorumluluklarını işaret ettiği öğretmenlerimiz hazırlayacaktır.

Bu sebeple, öğretmenlerimizi merkeze almadan geliştirilecek olan politikaların, alınacak önlemlerin esasen bir geçerliliği de olmayacaktır.

Öğretmenlerimizi sosyal ve ekonomik yönden güçlendirmeyi, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamayı mutlaka yerine getirilmesi gereken milli bir görev olarak görmeliyiz.

Öğretmenlerimizin sorunlarına köklü ve kalıcı çözümler üretilmedikçe eğitim-öğretim alanında başarılı olunamayacağı da bir gerçektir.

Bu nedenle, Türk milli eğitim sisteminde her türlü personel, idari, teknik ve alt yapı donanımlarının noksansız bir şekilde temin edilmesi, elbette devletin öncelikli görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli öğretmenlerimize eğitim dönemlerinde başarılar diliyor; emekli öğretmenlerimize de şükranlarımızla birlikte sağlık ve esenlikler temenni ediyorum.”

Etiketler : kocamaz  öğretmenler  gün 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri