Başkan Pamuk'tan Gazi Evine Ziyaret - Mersin İstikbal Gazetesi

Başkan Pamuk'tan Gazi Evine Ziyaret

* Başkan Pamuk, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanıp Gazi olan Uzman Çavuş Levent Yılmaz’ı evinde ziyaret etti.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 19 Eylül 2018, Çarşamba

 

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI

 

 

MUHİTTİN PAMUK, AFRİN GAZİSİNİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

 

* Başkan Pamuk, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanıp Gazi olan Uzman Çavuş Levent Yılmaz’ı evinde ziyaret etti.

 

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda, terör örgütü mensuplarının, Raco Üs Bölgesi’ne 4 Şubat 2018 tarihinde yaptığı saldırı sonucu yaralanıp Gazi olan Uzman Çavuş Levent Yılmaz’ı evinde ziyaret etti.

 

Ailenin, Şevket Sümer Mahallesi’nde bulunan evine gerçekleşen ziyarete, Akdeniz İlçe Jandarma Komutan Vekili ile Akdeniz İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yetkililer de katıldı. Afrin Gazisi Uzman Çavuş Levent Yılmaz, kapıda asker tekmili vererek Başkan Muhittin Pamuk’u karşıladı. Ardından Yılmaz Ailesi’nin yaşadığı daireye geçen heyeti, burada Gazi askerin annesi Lütfiye ve babası Ramazan Levent ile yakınları karşıladı.

 

“Milletimizin duaları daima sizinleydi”

 

Afrin Gazisi Uzman Çavuş Levent Yılmaz ve anne-babasıyla sohbet eden Başkan Pamuk, “Milletimizin, annenin ve babanın duası her zaman sizlerin yanındaydı. Sizlere minnettarız, şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler bugün huzur içerisinde yaşıyorsak sizlerin fedakârlığı, annenin babanın fedakârlığı sayesindedir” dedi.

 

Başkan Pamuk, 19 Eylül tarihinin, “Gaziler Günü” olduğunu da hatırlatarak, “Bu nedenle sizi ziyaret edelim, bugünün sevinç ve gururunu birlikte paylaşalım istedik. Hem gün dolayısıyla sizleri kutlayalım, hem de halinizi ve hatırınız sormak için sizleri ziyaret ettik. Anne ve babamızın da ellerinden öpüyoruz. Levent ve silah arkadaşları, ülkemiz ve vatanımız için canını ortaya koydu. Her zaman bizim baş tacımızsınız. Ne zaman bir talebiniz olsa veya başınız sıkışsa bütün kapılarımız sizlere sonuna kadar açıktır. Sizler için elimizden gelen ne varsa yerine getirmeye daima hazırız” şeklinde konuştu.

 

Yaralandığı çatışma anını anlatan Gazi Uzman Çavuş Levent Yılmaz da ziyareti nedeniyle Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’a teşekkür etti.

 

Afrin Gazisi Uzman Çavuş Levent Yılmaz, yaralandığı 4 Şubat 2018 tarihindeki havan topu saldırısı sonrası, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) 2 ay boyunca tedavi gördü. Tedavisi halen devam eden Gazi Yılmaz’ın önümüzdeki aylarda 3 ameliyat daha olacağı; evli olan Gazi’nin eşinin de 3 aylık hamile olduğu öğrenildi.

 


Etiketler : akdeniz  belediye  pamuk  gazi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri