Bayram Öncesi Sürücülere Uyarı - Mersin İstikbal Gazetesi

Bayram Öncesi Sürücülere Uyarı

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) yönetim Kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, geleneği sürdürdü ve her bayram öncesinde olduğu gibi kurban bayramı öncesi yine dikkat çekici uyarılarda bulundu.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Pamuk'tan Gazi Evine Ziyaret

  * Başkan Pamuk, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanıp Gazi olan Uzman Çavuş Levent Yılmaz’ı evinde ziyaret etti.

 • İŞKUR Müdürü TRT'de Konuştu

  Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; 17.09.2018 tarihinde TRT Çukurova Radyoda Alper YETGÜN’ün sunuculuğunu gerçekleştirdiği “Akdenizden Toroslara” Programına katılarak kurum hizmetleri hakkında bilgi verdi.

 • Türkiye Sondan Dördüncü

  145 ülkede 154 bin kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, 2017 yılı insanlar için en kötü sene olarak kayıtlara geçti.

 • Dinçer, “Ahilik insan odaklı ticaret ahlakının özüdür”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, bir meslek örgütlenmesinin ötesinde insanı ticari ve ahlaki yönde de eğiterek toplumun sosyal ve ekonomik hayatına büyük etkisi olan Ahiliğin kamuoyuna tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

 • Taşucu'na 11 Milyonluk Yeni Atıksu Arıtma Tesisi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Silifke İlçesi Taşucu Mahallesinde İnşaa edilecek 11 milyon 480 Bin TL sözleşme bedelli Taşucu Atıksu Arıtma Tesisi yapımına 21.05.2018 tarihinde yer teslimi yapılarak başlanıldı. Tesis için saha mobilizasyon ve proje aplikasyon işleri devam ediyor.

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2018, Cuma

 

UYARILARI LÜTFEN DİKKATE ALIN. DİKKATE ALIN’Kİ BAYRAM COŞKUSU ACIYA DÖNÜŞMESİN

 

         Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) yönetim Kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, geleneği sürdürdü ve her bayram öncesinde olduğu gibi kurban bayramı öncesi yine dikkat çekici uyarılarda bulundu.

         Başkan Sarı’nın uyarıları şöyle :

          

         UYARILARI LÜTFEN DİKKATE ALIN.

 

         “Bayramları bayrak gibi yaşamak, bayramların acıların yaşandığı günler olmaması siz sürücülerin kurallara uyması ile mümkün olacaktır. “Kurban bayramı nedeniyle 9 günlük tatili değerlendirmek için yola çıkanların uyması gereken ilk kural, “trafik kurallarına uymalarıdır”.

         Çok güzel yollara ve çok donanımlı araçlara sahip olunmasına rağmen her uzun tatil öncesi ulusça çok büyük acılar yaşamamıza neden olan kazaların önü alınamıyorsa şapkamızı önümüze koyarak bu kazaların sebebini empati yaparak bulmak zorundayız.

         Bir ipucu vermesi açısından sık,sık tekrarladığım “kazaları araçlar değil, sürücüleri yapar” uyarımı bir kez daha tekrarlamakta da fayda görüyorum”.

        

         İSTATİSTİKİ BİLGİLER İÇ AÇICI DEĞİL.

        

         Başkan Veysel Sarı, 2018 Yılının ilk 6 ayında meydana gelen kaza ve kayıplar konusunda da bilgi verdi şu uyarılarda bulundu.

        

         “Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı trafik kaza verilerine göre; İstatistiklerine göre 2018 yılının ilk 6 ayında, Yerleşim içi ve dışında olmak üzere Toplam 205.977 kaza meydana gelmiş ve bu kazlarda 1.629 kişi yaşamını yitirirken, 146 bin 487kişide yaralandığını lütfen hatırlayınız.

        

         O Nedenle : Özellikle uzun yola çıkmadan önce araçlara uzun yol bakımı yaptıralım. Alkollü araç kullanmaktan kesinlikle kaçınıp trafik kurlarına ise mutlaka uyarak kendinizi ve beraberinizdeki yakınlarınızın emniyet kemeri takmalarını sağlayın ve her iki saette bir uygun bir yerde durarak kısa yürüyüşler yapınız” uyarılarında bulundu ve sözlerini;

“Bayramlar büyük acılar yaşadığımız günler olmasın. Güle, güle gidip, güle, güle gelmek ise siz sürücülerin elindedir. Bu vesile ile tüm sürücülerin bayramlarını kazalardan uzak mutlu ve sağlıkla geçirmelerini diliyor saygı ve sevgiler sunuyorum” temennileriyle sonlandırdı. 

 


Etiketler : mersin  veysel  sarı  şoför  bayram  uyarı 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri