Cemevleri İbadethane Olarak Tanınacak - Mersin İstikbal Gazetesi

Cemevleri İbadethane Olarak Tanınacak

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, cemevlerinin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ibadethane olarak tanınacağını, cemevleri için kamusal fon sağlanacağını, Alevi dedelerine devlet memuru statüsü verileceğini söyledi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Süpürürken Altınları Buldu, Sahibine Ulaştırdı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali’nde saha temizlik görevlisi olarak çalışan personel Yılmaz Altınsoy örnek olacak bir davranış sergiledi. Halde temizlik yaptığı sırada süpürgesine takılan gazeteye sarılı altını fark eden Altınsoy, altınların sahibine ulaştırılmasına vesile oldu.

 • Servis Gibi Belediye Otobüsü

  Hayata geçirdiği hizmetlerle Mersin’de ulaşımda dönüşüm hareketini başlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, gece seferleriyle kesintisiz ulaşım sağlıyor.

 • Büyükşehir Anamur’u Geleceğe Taşıyor

  Bütünşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına dahil edilen ilçelerde hizmet maratonunu hız kesmeden sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur’da hayata geçirdiği çalışmalar ile Anamur’u geleceğe taşıyor.

 • "Savaşlar Bitmeden, Dünya Barışı Sağlanamaz"

  Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi olan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 44. Yıldönümünü ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı yayımladığı yazılı mesajla kutladı.

 • Bu poşetler Akdeniz Meyve Sineğini yok ediyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Meyve Sineği zararlısı ile kültürel mücadele kapsamında turunçgillere zarar veren ve üreticiyi zor duruma düşüren söz konusu sineği yok edecek kelepçeli poşet dağıtımı gerçekleştiriyor.

Son Güncelleme: 20 Haziran 2018, Çarşamba

CEMEVLERİ İBADETHANE OLARAK TANINACAK

 

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, cemevlerinin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ibadethane olarak tanınacağını, cemevleri için kamusal fon sağlanacağını, Alevi dedelerine devlet memuru statüsü verileceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Mersin Şubesini, Mersin Cem Evi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kılavuz ziyaret etti.

Türkiye’de toplumun etnik, dinsel, mezhepsel ve yaşam tarzı ekseninde kutuplaştırılmasının artık sürdürülemez bir noktaya geldiğini ifade eden “CHP, hiçbir yurttaşımızı inancı, kökeni ve kimliği nedeniyle dışlamayacak ve ötekileştirmeyecektir. Her bir bireyi demokratik bir yurttaşlık anlayışıyla kucaklayacaktır. Özgürlükçü yurttaşlık siyasetimizin ve Cumhuriyet anlayışımızın gereği budur

Hiç şaşmadan söylediğimiz gibi; CHP iktidarında cemevleri ibadethane olarak tanınacak, cemevleri için kamusal fon sağlanacak, Alevi dedelerine devlet memuru statüsü verilecek. Ötekileştirmenin hüküm sürdüğü, inanca dahi pranga vurulduğu bir karanlıktan aydınlığa çıkmak için ‘Gelin canlar bir olalım!’” çağrısı yaptı.

Etiketler : mersin  chp  cavidan  cem  ev 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri