Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin’de - Mersin İstikbal Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin’de

İstikbal Haber/ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mersin’deydi… Ak Parti Mersin İl kongresi vesile ile Mersin’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongre salonuna girmeden önce kendisini karşılayan binlerce Mersinlilere hitap etti.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 10 Mart 2018, Cumartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin’de

İstikbal Haber/ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mersin’deydi… Ak Parti Mersin İl kongresi vesile ile Mersin’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongre salonuna girmeden önce kendisini karşılayan binlerce Mersinlilere hitap etti. Ardından Servet Tazegül kapalı spor salonunda partililere ve Mersinlilere seslendi. Mersinlilerin kahramanlığını anlatırken 1. Dünya savaşı günlerini hatırlattı, İşgal devletlerinin birbirlerine Mersin’in işgalini devrederken Mersinlilerde işgalcileri kovmak için tüm hazırlıklarını yaptıklarını anlattı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MERSİNİN ANNELERİ SADECE EVLAT DEĞİL AYNI ZAMANDA BİRER ASLAN PARÇASI DOĞURUYOR

1922 yılında askerlerin Mersin’e geldiklerinde işgal devletlerinin askerlerinin çoktan Mersin’i terk ettiklerini söyledi. Mersinlilerin kahramanlıklarını Afrin’e bağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin harekâtında da Mersinlilerin kahramanlıklarını takip ettiğini belirtti. “1918 yılının son günlerinde Mersin iskelesine yanaşan düşman filikasının oradaki görevlilerimize uzattığı zarfın içerisindeki notta, şehre asker çıkartılacağı ama idareye karışılmayacağını, işgalin geçici olacağı yazıyordu. Kısa süre sonra ilk gelen işgalciler yerlerini yeni işgalcilere bırakarak çekilirken Mersin halkı da istiklal mücadelesi için çoktan örgütlenmeye başlamıştı. Tüm ilçelerde Kurulan Müdafai Hukuk Cemiyetleri vasıtasıyla düşmana yönelik mukavemet hızlandırıldı. 1921 antlaşmasına kadar şehrin her yerinde çok önemli mücadeleler verildi. 3 Ocak 1922’de bir Türk alayı şehre girdiğinde Mersinliler çoktan işi bitirmişti. Bu vesileyle bir kez daha 97. Kurtululuş yıldönümünüzü tebrik ediyorum. Dün bu toprakları düşmana dar eden Mersinliler yine bu günde ülkemizin istiklali ve istikbali için yine en ön safda mücadele ediyorlar. Terörle mücadele için sınırlarımızın içinde ve dışında görev yapan kahramanlarımız arasında yer alan Mersinli kardeşlerimizin cesaretini takdirle takip ediyoum. Anlaşılan o ki Mersinin anaları evlatlarını sadece balla değil, aynı zamanda vatan sevgisiyle ezan sevgisiyle bayrak sevgisiyle de dolduruyor. Mersinin anneleri sadece evlat değil aynı zamanda birer aslan parçası doğuruyor.”dedi.

BİZE KİMSE YANLIŞ BAKMASIN!. EĞER BİZE YANLIŞ BAKARLARSA İKİ PARMAĞIM ONLARIN İKİ GÖZÜNDE OLUR

Afrin’e gün ve saat itibari ile girdik giriyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısının, 3213 (10 Mart 2018) olduğunu açıkladı. Suriye’de güvenli ve müreffeh bir gelecek için Afrin’de olunduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye de var olan diğer ülkelerin ne amaçla orada olduklarını bildiklerini anlatarak Türkiye’ye yanlış bakmasınlar uyarısında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütünün ve onu destekleyenlerin suriye’de neleri amaçladıklarını iyi biliyoruz. Onun için üzerine üzerine gidiyoruz ve gideceğiz. Bize kimse yanlış bakmasın!. Eğer bize yanlış bakarlarsa iki parmağım onların iki gözünde olur. Bunlar zannediyor ki, en dofudan başlayıp en batıya kadar biz ilerleyelim, Türkiye sadece seyretsin, Türkiye sadece laf eder. Geç o işi geç. O senin Türkiye mazide kaldı, bugün başka bir Türkiye var!” dedi.

EY NATO NEREDESİN?

Türkiye’nin NATO ülkesi olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO her istediğinde asker gönderdiklerini ifade ederek, Suriye konusunda Türkiye’nin yanında olması çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ey NATO neredesin? Bu kadar mücadele veriyoruz. Türkiye NATO'nun üyesi değil mi? Neredesin? Hadi bakalım Suriye'ye gel. Niye gelmiyorsun? Afganistan'a çağırdın geldik, Somali'ye çağırdın geldik, Balkanlara çağırdın geldik, şimdi de ben çağırıyorum, hadi bakalım Suriye'ye gel. Adil ol. Niye gelmiyorsun?"

Mersin’e 27 katrilyon yatırım yapıldığını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersinlilerden cumhur ittifakı için destek istedi.

Ak Parti Kongresine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ak Parti Mersin Milletvekilleri, İl Dışından gelen milletvekilleri ve  Ak Parti il yöneticileri, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Ak Parti delegeleri, il ilçe kadın kolları ve binlerce partili katıldı.

Etiketler : mersin  akparti  cumhurbaşkanı 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri